МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

01.02.2016г. Олабването.
Едвам доживях и тая година.
Цял ден вчера обмислях къде да зафатям. Панега, Искрецка и една две други не ги броя заради навалицата и не ходя на тях. Плюс тва тях съм си ги оставил като одъртея и оглушея, да има къде да ходя тогава.

Дреновишката ряка у парко от сума време тече мътна и кървава, да се чуди човек на коя река да иде.... С други думи - изборът е е труден, но не невъзможен.

Сутринта телефонът звъни към седем без петнаесе, отлепям едното око и установявам, че ме мързи да стана - едвам си дигнах заднико с триста зора. Кратка закуска, след нея - отскок до парко - Дреновишката направо ще изскочи от коритото.

Кафе в сладкарница Бонбон, пада ми се Роси Кадема, а не Евгени Каръка и моментално става ясно, че риба ще се лови. Обикновено на откриването нищо не фатям, обаче тоя път и три риби дребни фанах и една изтървах.

Ето сега малко снимки от няколко красоти:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Към края кръста ме заболя нещо та не знам кво ша го правя.
Чудя се - дали не е дошло времето за Панега и Искрецка?
Обаче кръста е малък проблем, ша мине. По-важното е, че открих!

Та искам да кажа сега - сезонът е открит, темата - също.
Пожелавам на всички тая година - повече и по-големи, и всичките пуснати обратно живи и здрави.
И внимавайте какви ги вършите с моите риби, да не се разправяме! Наблюдавам ви, нали знаете!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от lusienn »

Браво честито откриване.

Ела на Панега в събота на събора,ще хапнем и ще се повеселим заедно с други колеги.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

Колега,
Благодаря за поканата, но ще трябва да откривам официално в събота на друго място.
Тъкмо смятам да дерна и два ВЕЦ-а, които не сме ги снимали все още.

Сега само се чудя дали да не открия още веднъж утре неофициално, че като гледам времето...
Поздрави и приятно прекарване на всички на Панега
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от lusienn »

Еми мерси,приятни емоции и на Другите откриващи-и много Риби и Магични Репортажи в Тая Красива тема.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от starlight »

Първа снимана пъстърва за сезон 2016

Миналата година, нещо много зле от към риболов. Тази незнам как ще е, но за сега не е много добре :)
Денят е Събота. Нямах планове да ходя никъде, но Бат Стан ми се обади в Петък и едвам ме нави :)

И така 6:30 потеглихме от София. Още в първия вир успях да закача една балканка.
От там рибите нещо ги хвана липсата... още една река налазена от човешкия корморан :)

Риби нямаше особено много, но за сметка на това си поснимах:

Изображение

Изображение

Изображение

Някой неща могат да се видят само в определен момент от годината. Ето и едно от тях:

Изображение

Хайде и по една рибка от мен:

Изображение

.. и от Бат Стан:

Изображение
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Привет колеги,

Ето и Мариански се е разписал :) Поздравления

Ето че дойде време и аз да побия знамето с първия пъстървов риболов за годината. От маане гащи по работа и служебни ангажименти не мога да сколасам и да драсна няколко реда. То всичко взе да изветрява като гледки, затова няма да съм толкова многословен като друг път. Риболова се състоя преди повече от месец.

Връщане от командировка, където първите два дена само гледах реки, но така и не остана време да намокря примамките. На връщане обаче към София викам си "Спирам на реката и каквото ще да става". Естествено само телефона ми звъня по служебни ангажименти, та трябваше да се отделям от шумящата река и после отново да се връщам. Спретнах 3 часов риболов и сърцето отново затуптя в танца на магичноста. Хванаха се 10-на рибки, балканки, като част снимах, другите веднага обратно в хладния поток. Рибите варираха около и над мерноста, като само едната от уловените беше къде 27-28 см. Тези три часа след няколко месеца пауза в риболова ми се видяха, като истинска магия. И реката беше се събудила. Водите се спускаха шумно по склоновете и се превъртаха във вировете и бързеите. Цветът точно както както го помня всяка пролет. Студен цвят на зелиникаво сиви нюанси. Още малко и всичко ще се покрие със свежа зеленина, която аз толкова обичам. Само още малко :)

Надолу продължавам със снимките, които сами ще доразкажат за красотата, която ни обгражда и на моменти имаме възможност да се потопяваме в нея.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави и наслука и скоро отново
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Разказ в черно бели нюанси

Ето че дойде време и за дългоочакван целодневен риболов специално насочен към търсене на петнисти красавици. Мариян едвам го навих миналата седмица да спретнем един риболов с повече ходене. Като му казах, че ще тръгваме още преди петлите да са запели се замисли малко, но все пак се нави. Ставането рано, толкова рано, че се чудя защо легнахме изобщо. Важното беше, че пътуваме към дестинация, до която не бяхме ходили две години. Сърцата биеха отчетливо и всеки се подготвяше за среща с планинския поток. Надявахме се единствено да не е размътен, пък останалото каквото сабя покаже. Пътят мина неусетно в сладки приказки, а светлината на небосклона се показа точно, когато паркирахме колата до реката. Чуваше се приятният шум на лъкатушещата се река, която ясно ни показа какви води са вилняли съвсем скоро. Преоблякохме се набързо в риболовните одежди и заредени с преповдигнато насторение. Първото място на което пробвах беше хубав вир, в който водата се вливаше пенливо и образуваше пенливо. Заметнах блесна с монтирана единична кука без контра косо по течението и още на първата проводка атакува първата риба, с която потрепери и въдицата, но се откачи тъкмо преди да я изтегля. Пробвах още няколко пъти и друга подобна риба атакува, но отново без да мога да я докосна в река. Усмевката се появи на лицето. Започнахме да се придвижваме по реката. Тревичките все още бяха с росни капчици по себе си, чакайки да се изпарят от изгрялото слънце.

Изображение

Местата следваха едно след друго, като всяко едно криеше своите тайни. Водата кристална, ставаше за пиене директно от самата река. Точно места, в които магията оживява. С Мариян се редувахме и един след друг се разминавахме по вировете при замятането. Спускащата се вода от планината шумкаше, като песен за ушите и така приятно се зареждахме. Ето малко кадри от спускащите се капки, събрани в едно голямо.

Изображение

Изображение

Изображение

Ето го и Мариян, като манекен преди да заметне в едно от пердпективните места.

Изображение

А тук снима едно от завихрянията на водата в поредния пад.

Изображение

Не след дълго се появи и първата риба, която успях да докосна с ръка. Не голяма балканка, но въпреки размерите си се бореше с парчето метал, което беше нарушило сутрешното й спокойствие.

Последва снимка и после отплуване в пенливата вода обратно в ловното поле.

Изображение



Малко по-нататък и Мариян се разписа с риба.

Времето беше страхотно. Синьо небе, примесено с някой друг бял облак, птичките чуруликаха, листата на широколистните дървета се поклащаха едва забележимо. Навсякъде беше потънало в зеленина и гъста растителност. И сред всичката тази красота ромолеше и извиващата се река от завой на завой и влизаща от вир във вир.

Изображение

Изображение

Изображение

На това място ме атакува още една балканка, която остана до последно закачена на куката. Част от рибите се откачаха при пируетите, които правеха над водата.

Изображение

Изображение

Правеше впечатление обаче, че рибите бяха горе долу един размер. В нормата или близки на нея. Липсваха по-големите пъстърви, с които сме се срещали преди две и повече години. Всеки е имал изтървана хубава трофейна пъстърва на въпросната река, но сега като че ли отсъстваха. Досетихме се каква може да е причината. Не силната вода, която е вилняла тук и имаше белези от много набити клонаци, а брата човек. На доста места се виждаха остатъци от кутийки за стръв и опаковки от кукички. Белезите винаги си личаха. Явно бяха посъбрали едрите риби, но бяха оставили боклуците се, подписвайки се в красивата местност. Оставаше ни единствено да се надяваме, че е останала някоя друга едруша. Придвижвахме се по реката и на едно място реших да пробвам с блесната. Мариян наблягаше на воблери. Мястото не беше нищо особено. Къс вир с няколко по големи камъка, които водата обгръщаше в обятията си. Заметнах, завъртях и последва рязък удар на красива балканка около 30+, която направи няколко мощни подскока във въздуха и за частите от секундите, в които я виждах се личеше, че е красива риба с наситено жълтеникав нюанс. Веднага сърцето се разтуптя на макс от приятната гледка и докато откача кепа от гърба щях да се пребия, а рибата това и чакаше. Олюлях се сред камъните и тя събра сили и се откачи в краката ми. Все пак куката единичина и без контра, но пък така е по-спортменско. Но в такива ситуации човек иска и да докосне рибата. Нищо, че секунди по-късно ще си плува обратно в реката. Това беше и единствената прилична риба за деня, която се отчете. Как беше останала непокътната от месарските изпълнения незнам, но дано да си остане в реката и занапред.

Мушнахме по един сандвич с колегата озвучени от шумащата река и продължихме с риболова. А стрелките на часовника се въртяха като бесни. Час след час времето се изнизваше, а какви картини само се разкриваха пред очите ни.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стигнахме участък, в който като че ли нямаше следа от живот или рибите така пасуваха, че ни караха да си мислим най-лошото. Дано да беше второто. Стигнахме до участък, до който не бяхме ходили друг път. Мястото беше ново за нас. Местата мяха по-малки от началото, но пък определено се виждаше, че има риби, които атакуваха по веднъж и след това се скриваха или ставаха апатични. Дъното беше песъкливо и огряно от слънчевите лъчи изглеждаше приказно. Мариян спря да ме изчака, а аз за около 30-40 мин попаднах в някаква приказка. Където и да метнеш имаше атака на мерни риби, но бързо се откачаха, а и аз не се стараех да ги изваждам от водата, а ги оставях да се откачат сами.

Ето за такива места говоря, а рибите там диво красиви

Изображение

Изображение

Магията я почувствах с пълна сила. Бях в нея и това беше най-важното. Имах нужда да я усетя :mrgreen: Големият град ни изсмуква и поне за мен подобни места имат невероятна сила да ни зареждат. Все още съм с този усет, дори и близо седмица от този риболов.

Хванахме по някоя и друга риба. Направихме дълъг преход, който раздвижи мускулите на цялото тяло. Е имаше всеки по едно падане в реката, но това е нормално всеки път. Синката е все още на коляното, но юнак без рани не може.

Поздрави и наслука :fish15:
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Привет колеги,

Един репортаж за тридневен риболов по време на командировъчните ми скитания в България. Някой да не реши, че съм бил за риба по цял ден. Общо сумарно събрано се събраха около 6 часа :mrgreen:

Ден първи:

Работните ангажименти поприключиха и остана малко време за риболов. Въпросът къде. Бяха валяли поройни дъждове и наоколо всичко голямо и мътно. Да не кажа дори кално. Значи ще се избира отново бърза вода, но трябваше да е с приятна прозрачност. Разбърквайки тестето с карти се падна една река. Газ към нея. Стигам и гледам я перфектна. Преоблякох се за части от секундата и се отдалечих от колата. Погледнах обаче, че ще вали отново. Върнах се и взех големия чадър за двама души и се приближих към реката. Тамън заметнах и хоп поройл Аз под чадъра има няма 10 мин. Сгънах го и започнах изстрелите във вировете: на воблер с жълта окраска и блесни с единична безконтрена кука. Плахо почукване. Без резултат. Преместих се и се набих в една джунгла, от която едвам излезнах. Там изтървах хубава риба, която удари на блесната, но след пирует двоен във въздуха се откачи, като ме опръска по очилата. Скръцнах със зъби, защото беше хубава красива риба 30-35 см. На следващите места отново закачване на риби, но все се откачат от куките. Нали съм спортсмен и им давам шанс на рибките сами да се освобождават. По-нататък на едно забързано място отново удар и откачане. Никой не се е съмнявал нали :mrgreen: Решавам наново да упорствам. Хвърлям и задържам и отново удар на риба около 30 см. Този път с успех. Рибата кепчосана, освободена с предварително намокрена ръка, снимана и изпратена по живо, здраво.

Изображение

А ето го мястото в горния му край или по-точно елемент от мястото, обагрено от залезни отражения

Изображение

Изображение

За двата часа риболов изтървани риби:5-6 и извадени 2

Ден втори:

Ново място. Стана към 17.00 ч. и с бърза скорост към реката. Видях я огромна, даже леко да се каже огромна. Значи промяна в плана. Разгледах картата и смених посоката. Мина близо час, докато достигна новото място, което беше с проучвателна цел. Не бях ловил там и не знаех какво да очаквам. Само един вид риба трябваше да има, но дали щеше да има, за час и половина трябваше да разбера. Реката повече от красива. Дъхът ми остана притаен през цялото време. Едни маслено зелени вирове и приятно извиваща се снага на реката, която лъкатушеше след гънките на терена. Ето част от местата по реката.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Този път заложих на блесна отново с единична кука. Първите места без резултат. На следващите обаче се почуства присъствието на рибите. Казвам почуства, защото в крайна сметка не успях да извадя нито една от уловените риби. Стигаха почти до мен и се откачаха. Още трябва да тренирам с тези единични куки. Явно вдигам повече въдицата, макар, че все по-рядко. но разбира се и рибите не стоят мирни и като подскокнат и хайде обратно. Определено магично място. От реката можеше да се пие спокойно вода. Само да имах на разположение повече време в тази перла на планината. Поне набелязах нова дестинация. Закачени, но не освободени с ръка риби за час и половина имах към десетина. Следващият път ще ги снимам. Обещавам :mrgreen:

Ето още няколко снимки

Изображение

Изображение



Ден трети:

Прибиране към София. Остават този път 3 часа за риболов. Лошото, че през деня и естествено телефона не спира да звъни, както от офиса, така и по работа. А аз в реката. Мястото също ново. Знаех за него от един колега, но не бях ловил още там. Навънка жега, целият се сваряваш. Реката с хубав цвят и спокойно течение. Викам си "Този път ще хващам вече риби". Първите няколко вира само отразих леки атаки на малки петнисти красавици, но не се закачаха. На поредното място, което представляваше вир, завихрящ се покрай едно дърво, където сянката се беше постелила плътно и преминаващ в пенлив участък, където слънчевите лъчи го докосваха. Заметнах в сенчестия участък и поведох блесната и хоп блесната беше атакувана от борбена балканка, която до края мислех, че ще се откачи, но все пак позира за пред форума.

Изображение

И момент на пускането обратно в ловните територии.



Душата грейна, като лятно слънце. Значи мога все пак да ги хващам на тези единични куки. Но не. Явно само тази голямата успях да извадя. Не броя няколкото по-малки, които не снимах. Изтървах още 2-3 риби около 30 и малко горница дори. И всичките на едни трудни места откъм замятане. Трябваше точно прицелване и грешка от няколко сантиметра костваше закачане по клоните. Но рибите все там стояха, по-големите имам предвид. Борбени риби изтървах, но доволен, че ги имаше. Трябваше да сгъвам такъмите още по светло, но от офиса ме търсеха и трябваше да потеглям отново на обратно.

Следващият път повече, пък дано и повече време да може да се отскубне.

Още една снимка на мястото, от където извадих рилата снимана преди това.

Изображение

Поздрави и наслука :fish15:
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от 6tukara »

Поздрави от Родопите десет удара за 40 минути преди стъмване и 4 хванати риби. Толкова откачания не съм имал никога, скокове по метър и въобще голям кеф с ултра лайта.

Изображение

откъдето дошла там и отишла а на скарата щяха да станат супер :D

Изображение

а бе тук си е мястото на тези красавици не в тигана

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Същата река друго място вижте каква голяма разлика има в окраската и цвета на рибите.

Изображение

Изображение
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от stankof »

[quote="6tukara" откъдето дошла там и отишла а на скарата щяха да станат супер :D
а бе тук си е мястото на тези красавици не в тигана[/quote]

Прекрасен риболов колега,а за тигана то каквото и да сложиш в него все ще стане супер,а тези красавици като са там пак ще те радват!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от 6tukara »

Миналата седмица бях отново в Родопите.
Уж съм тръгнал за пъстърви пък то...

Изображение

след малко още едно

Изображение

само на един бързей ми удари една балканка.
Срещнах и двама от пазителите на реката

Изображение

Изображение

красота

Изображение

След няколко дена се премествам с около 130 км на запад и резултата не закъсня

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Посетих една малка и много красива рекичка но за 1 час не видях в нея никакъв живот. Жалко че нямам снимки да Ви я покажа.[/quote]
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

Здравей колега,
Поздравления за излета,
Молбата е да не слагаш рибите по земята - причините са описани в най-първия пост на тази тема.

Предишният ти репортаж беше прекрасен във всички отношения. Карай по него и успех.
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от 6tukara »

pitcha написа:Здравей колега,
Поздравления за излета,
Молбата е да не слагаш рибите по земята - причините са описани в най-първия пост на тази тема.

Предишният ти репортаж беше прекрасен във всички отношения. Карай по него и успех.
Съгласен съм, ама този път апарата беше в мешката и се налагаше да го вадя. Ще ги пазя повече стига да ги има.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Paviljon »

Привет колеги,

Колега Stukar поздравления за споделения излет в тази прекрасна тема.

Най-сетне да се докопам до успешен риболов на петнисти рибоци.

Събитието на 17.08.2016 г. в късните следобедни часове. Отново командировка. Изчаках да поприключат служебните ангажименти и се изстрелях, като супермен към един поток в близост на дестинацията, къзето се подвизавах въпросния ден. Водата изглеждаше приятна, с хубаво ниво и бистра. Топнах крак и беше приятна хладна. Тъкмо за разхлаждане от жегата, която се беше спуснала навсякъде и правеше въздухът парещ... Скокнах набързо в екипировката. За нула време бях вече преобразен от официално облечен за работа в официално облечен за риболов. Подготвих воблер на Salmo за борба с рибите, но това само аз го разбрах, че съм се подготвил. Рибите не искаха това. Преминах през една дузина примамки, все имитиращи рибки. Реших да сменя с нещо въртящо. Първа блесна, втора, докато не уцелих правилната. Mosca медна 3-ти номер. С първите мятания с нея имах закачена риба, към 27-28 см балканка, която се бореше душманската. Представям си, ако беше двойно по-голяма станала какво щеше да е. И хем си знам да не свалям кепа още преди да е наближила, защото ще се откачи, ама пусто избързах. Реших, че ще я наснимам хубаво да я пусна обратно, но тя взе, че се откачи в краката ми. Значи няма да свалям кепа от гърба докато момента стане сгоден.

Ето снимка на реката, да се разхладите и Вие
Изображение

Изображение

Хубаво накацали камъни, подредени като килим по дъното на реката. Цветът точно както го обичам, маслено зеленикав в дълбоките участъци. Само рибите се търсеха :mrgreen:

След като имах реализиран удар от първата пъстърва реших, че оставам с тази блесна в края на линията, като се надявах да си остане там до края на излета.

Придвижих се до нов перспективен участък. Подадох се партизанската от едни шубраци и атакувах диагонално вира. Първите няколко презентации с медни отблясъци останаха без реализирана риба. Близо до мен забелязах вдигнала се риба, която събираше преминаващи комари покрай мен. Комари нямах със себе си, но замерих в същата посока с блесната, която е без контри. Обиране и атака. Кепът до последно на гърба и не смея да го сваля. Рибата приближи, но и тя борбена се оказа. Аз пък търпелив. Приближи се и я кепчосах :mrgreen: Хубава балканка 30 см. И доста енергична. Не мога да я фиксирам с апарата за снимка сума ти време.

Изображение

Беше имала среща и с друг колега, но явно и той като мен й беше подарил живота. Казах и да се пази и я пуснах обратно



Усмивката се залепи на лицето. Подготвих се наново и заметнах в същата посока, но малко по-далеч. Няколко оборота и отново борбена риба беше проследила успешно блесната. Същата схема с изчакване и отново в кепа. Красива балканка същия калибър
Изображение

Изображение

Схемата същата. Няколко снимки и обратно в ловните полета при накацалите камъни и укрития.



Кефът пълен. Няма да го описвам допълнително, че се развълнувам отново :mrgreen:

Викам да пробвам още няколко замятания. Може да не съм изплашил всичките. На едно от обиранията отново удар и разбунтуване на водата. Тук вече и пируети във въздуха :) Поредната балканка 30 см.

Изображение

На нея реших да не й правя видео и я върнах обратно в студената вода.

Пуста краста ми вика "метни още няколко пъти, пък след това пробвай и на други места" Защо да не пробвам. Още няколко презентации с висш пилотаж на въртящото се медно парче. Не очаквах резултат, но отново удар. Беше само удар :mrgreen: Наново замятане в очакване ударът да се закачи. И наистина се закачи, но този път рибата натиска по-солно от предишните три. Наближи ме и реши, че няма да се дава за снимки и газ на обратно с подскоци и пръски навсякъде. Аз също не се отказвам и рибата полегна в мрежата на кепа след известно време. Красива голяма и изтумбена балканка към 40 см.

Изображение

Красива риба, но както и при предишните съдбата сходна



Е това е риболов. За има няма 20 минути четири страхотни риби. Рибарска мечта. Усмивката не слезна от лицето, а сърцето биеше учестено.

Придвижих се към нови участъци, които също криеха своите тайни. Имах няколко изтървани риби, сходни на първите.

Доближих нов участък, не широк. Пробвам и там. Забелязах сянка, която прибяга покрай блесната. Ново замятане и сгъване на пръчката. Отново борбена и много красива балканка около 40 см, която при кепчосването се откачи и сама :)

Изображение

Изображение

Клип не можах да заснема, тъй като ми махна с опашка и ме опръска. "Не може всяка риба да снимаш" ми вика.

Адреналинът беше на макс от срещата с тези борбени и красиви риби. По-натък по реката се излъга и още една, но нея не я снимах.

Слънцето вече обагряше всичко наоколо със златисти нюанси и подсказваше, че денят е към края си

Изображение

Равносметката на излета (3.5 часа) беше 6 уловени риби и още три изтървани. Всички риби са пипани с предварително изстудена ръка и са върнати обратно в реката.

Поздрави с последния кадър и наслука :fish15:

Изображение
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от desi »

Много красиви екземпляри. Браво.
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”