Хвани И Пусни - репортажи

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Бат Стан написа:Аз предлагам модераторът периодично да почиства темата и да седят само репортажите. Щото ще има един репортаж и три страници овации.
Абсолютно си прав.
Трябва да останат само репортажите и постовете, в които има градивна критика.
С две думи - всичко важно, от което човек, четящ темата, може да си направи изводи.
Добре ще е по веднъж в месеца да се случва това, за да не го тормозим модератора :)
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от pitcha »

Тука възниква един проблем. В тая тема ще има много по-малко Браво, отколкото в нашумялите напоследък. Обаче все пак трябва да има. Това е добър стимул.
Иначе, ако човек е нов и фърли едно око тук кво ша види – пуснати риби ... и никакво Браво. Пълно безмълвие, така да се каже.
А като отвори другаде – яка сеч и безброй възхищения.
Викам некое Браво трябва да има. Две – три, не повече. Лошото е, че мен тия неща ми се струват от една страна прекрасни, а от друга - нормални. И не ми се вика Браво всеки път - като развален грамофон. И доста от участниците ще са така.

Затова нека всеки досегашен и бъдещ участник да знае – ИМАТЕ ПО ЕДНО ОГРОМНО БРАВО ОТ МЕН. Всеки път!
СВАЛЯМ ВИ ШАПКА.
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Да живнем малко темата :mrgreen:
Днес си бих камшика от работа към 15:30 и газ за рибка.
Пристигнах на реката, а водата, както се очакваше беше доста малко, но се почна още с първите няколко хвърляния:

Изображение

Няколко минутки по късно, на същото място:

Изображение

Изображение

Последва една серия с 10-та дребосъка, които дори и не съм снимал.
Малко по-надолу реших да изпробвам едни нови воблерчета и хоп:

Изображение



Тестовете бяха успехни. Хванах и няколко кефалчета. След това отново заложих на HZL
и бум отнесеме най-големият хубавец за деня:

Изображение

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Бат Стан »

Марияне, какъв е воблерът? Поздрави за хубавия излет.
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Всички воблерчета на снимките са HZL, освен този белият.
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Да се включа и аз с един излет от миналата седмица по време на командировка в Северна България!

Хубави рибки си набоцкал Мариански :) Воблерите много ми харесват! Нямам такива и ми е интересна играта им!

На мен най-сетне ми се отдаде възможност да помятам примамките и в Янтра! Последно миналата година по това време и риби имаше доста тогава! Днес реших да опитам същите места, но с разочарование открих, че местата са се попроменили в известна степен! Отрязани дървета, а рибите ги нямаше както миналата година! Верно, че и ден с ден не си приличат, но както един рибар ми каза днес "Рибите тази година не са като преди! Има ги, но или са сменили местата си или просто жегата си казва думата" Та в началния участък около хванах 7-8 кефала, като само един беше по-борбен и едър (30 см)
Изображение

Преместих се под едни прагове на реката, а там едно бухане на распери! И то големи бухалки! Като развъдник направо! Какво ли не заметнах, но нищо, а те направо в краката ми скачат! Преместих се малко по-надолу по бързеите и там имах реализирани риби (максимум около 25-30 см), като между тях се закачи и един малък распер около 30 см
Изображение
По-голям не искаше и не искаше!

На воблер HZL се закачи един среден кефал, но доста тумбест! HZL-тата са друг модел, но също доста апетитни за кефалюгите!
Изображение
Миналата година на това място един 45 см подхвана същият воблер и падна сериозна борба, но днес липсваха удари на подобни риби!

Направи ми впечатление, че основно рибите се уловиха на блесна Mepps Longcast сравнено с всякакви воблери и радноцветки!
Всички риби до една плуват обратно в реката! Куките на блесни и воблери са предварително премачкани още от предходни риболови на пъстърва!

Поздрави и наслука :)
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Бат Стан »

Paviljon написа:
Преместих се под едни прагове на реката, а там едно бухане на распери! И то големи бухалки! Като развъдник направо! Какво ли не заметнах, но нищо, а те направо в краката ми скачат!
Павка, това е обичайна ситуация. Колеги, които са капацитети в риболова на распер, твърдят, че е много трудно да се ловят близки риби. Проблемът бил в това, че виждат човешкото присъствие и стават много селективни, като избягват изкуствените примамки. Затова най-често този хищник се лови на дистанция от 30-40 метра, когато не е забелязал риболовеца. поздрави за хубавия излет.
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Бат Стан водата си беше в известна степен замътена, така че си мисля, че по-трудно ме е виждал, но знам ли го распера! Мятах и надалеч и близо, но нищо! Единствено 2 но по около 25-30 см!

Поздрави и наслука
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от naskobo »

Чудесни риби, почин и снимки :!: Поздравления!

Относно подфорума- скромното ми мнение е, че мястото на темите е в "Моят риболовен излет", където да се популяризира почина. В противен случай "Моят риболовен излет" ще трябва да се преименува в "Хвани И изяж" :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

naskobo написа:Относно подфорума- скромното ми мнение е, че мястото на темите е в "Моят риболовен излет", където да се популяризира почина. В противен случай "Моят риболовен излет" ще трябва да се преименува в "Хвани И изяж" :idea:
По-скоро второто колега :)
"Моят риболовен излет" е доста брутален подфорум, поне за мен :)
А и нали знаете поговорката - който търси, намира.

Който трябва, ще види темата и тук.
Който пък иска, може и да пише :)
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Малко инфо от днес. Беше доста интересен ден :)
Сутринта на реката - търсих распери, но намерих едни други малки красавици:

Изображение

Успях да ловна 4 броя. Слънцето напече, взех УЛ-ката и тръгнах да търся кефалчета.
Не след дълго ме взе бързият влак.

Изображение



Красавиците от сутринта продължиха да ме навестяват. Кефа е уникален.
Щуклета са малки, но доста борбени, от горе на това съм и с УЛ.

Изображение

Изображение

Изображение



И още едно кефалче:

Изображение

Ако някой пита какъв е воблера, отговора е: прототип HZL :mrgreen:
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от pitcha »

Я, я – да вземем да те прекръстим на Chubby Checker ли, кво ли?
А пък като гледам какви ги вършат мойте кепове, направо не ми се говори. Имам още два по-големшки, но тях вече не ги давам на никой!
Обаче като имаш кеп – използвай го и за щуките. Вярно че те са най-оцеляващите и яки риби, и не са като пъстървите, но по-добре да не се рискува с треволяк и камъндрак. Това важи и за всички останали видове риби.
Поздрави за излета.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от antivik »

Ето малко прояви през днешния ден и от мен :D
[youtube1]<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PeQt1Yjqw9E?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PeQt1Yjqw9E?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]

[youtube1]<object width="560" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jU34QRo6FUo?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/jU34QRo6FUo?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" width="560" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Тази седмица командировката от работата ме отведе на няколко места в страната, по които протичаше хубава голяма река, а УЛ въдицата както винаги е отзад е в багажника! Спиранията ми бяха доста кратки, като се има предвид, че трябваше да се свърши първо работата, а след това да се отдам на любимото хоби!

Вчера на едно от спиранията в рамките за около 30-40 минути, че трябваше да продължавам напред имах реализиран удар на красив кефал (30+)
Изображение
Водата беше малко в реката е беше започнало да се заблатява, но все пак имаше нарядко участъци с бързейчета! Откачих безконтрената блесна и хоп обратно във водата! За съжаление друга риба не се закачи, а само плахи удари на дребни кефалчета!

Днешният ден беше малко по-благосклонен към рибарското сърце! Не от големи риби, а от малко повечко риби в сравнение с вчерашния ден! Бях закрепил кепа с новата система за захващане на гърба (благодарности отново на Димо "pitcha"), но за съжаление не се наложи да го използвам! Реката ме посрещна хубаво течаща! Трябваше единствено да разгъна въдицата и да започна да замятам!
Изображение

Не след дълго се закачи и първият приятел, който позира за кратко и обратно в реката
Изображение

Направи ми впечатление, че риба на блесна днес не се закачи! Предпочитаха единствено воблер и от проби сменяйки ги всички взимаха само на HZL с имитация на балканка (а така ми се ходеше за пъстърва, но близка река така и нямаше, а и с това маловодие ... Но все пак днес балканката ловеше ;))!

За около два часа се закачиха десетина кефала и един распер, които веднага се връщаха там където им е мястото!

Изображение

Изображение

Казвам го за бройката, защото го сравнявам с миналата година на същото място, когато за същото време имах над 30-40 реализирани риби! Вярно, че година и ден не си приличат, но все повече има риболови само с по няколко уловени риби! Казвам го с възмущение, защото липсата на риба е не само до деня, а и до нас хората, който лесно разрушаваме екосистеми! Хората, които пускаме рибите се увеличаваме и оставаме единствено спомените и приятната тръпка от борбата с рибата в съзнанието си! Надявам се да да дойде ден, когато болшинството от хората ще осъзнаят колко крехко е всичко в природата!

Поздрави и наслука :)
Последно промяна от Paviljon на Пет Сеп 21, 2012 6:47 am, променено общо 1 път.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Прекрасен репортаж, както винаги!!!
Аз тези дни се заринах от работа ...
Надявам се да се измъкна скоро :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”