Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от pitcha »

Пускам тая тема, защото може да развълнува хората по Ряката. Пък и кой знае - някой ден може пак да се появи Дунавската Пъстърва отново.

http://iara.government.bg/wp-content/up ... otokol.pdf

Ето какво се обсъжда. Изобщо не знам за какво става дума, но ме вълнува какво ще става по Ряката. Морето въобще не е интересно.

Мен ако питат – стопанският риболов в Дунав трябва да се забрани вече. Обаче нема начин.
Но може би можем да повлияем – да се разширят зоните, забранени за стопански риболов – около острови, устия, вливане на канали, защитени територи и др. Е, разбира се – ако повлияем – после да ни критикуват, де. То си е ясно и е част от играта.

Пичовете по Ряката да дават идеи, а клубовете са на ход. Не съм сигурен, че ша се занимаваме ние, че нещо взе да ни писва – от една страна да се пазариме с ИАРА, а после да ни отвинтват от критики.

А може би пък - за Дунавската Пъстърва си струва - некой виждал ли я е тая риба изобщо?
Поздрави
mr.washinkton
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Съб Дек 05, 2009 12:21 pm
Местоположение: За риба

Re: Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от mr.washinkton »

:smt038
Един от най-общите показатели, които открих е, че надеждата надживява очакванията.
Аватар
MIR4EV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 10:23 pm
Местоположение: враца

Re: Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от MIR4EV »

А ДАНО!!!АМА НАДАЛИ!!!
vdo
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 6:49 pm
Местоположение: Видин

Re: Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от vdo »

pitcha написа:

А може би пък - за Дунавската Пъстърва си струва - некой виждал ли я е тая риба изобщо?
Чувал съм за такава,това лято тук,около Видин има случай на хваната на стръв,инцидентно разбира се.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от трапера »

pitcha написа:....................
Мен ако питат – стопанският риболов в Дунав трябва да се забрани вече. Обаче нема начин..........................
Наистина трябва тотално да се забрани. Без да преувеличавам,мога да кажа,че една лодка може за седмица да извади един тон риба, като намери къде е групирана :evil:
Изображение

kutinchev написа:

Как се казва човека с когото си говорил (заместника на шефа)?
..................

Понеже служителката ,която влезе да го повика, му каза името но беше с гръб към мен не го чух добре,но започваше със "С". Човекът е около 50-те,със сини очи и силно прошарена коса,общо взето-приятен мъж. Споменах му за мрежарите.Той ми каза,че най-вероятно са профита (те наистина не се притесняваха от нищо,даже останаха в залива около три часа да си изчистят улова) На въпросът ми дали станоците са разрешени,той ми отвърна -да,стига да са маркирани. Но как аджаба се проверява мрежа когато катера е пратен на морето,а в това студено време лодката не е на вода??!!??

Между другото,разбрах от "първа ръка" в кой магазин се пласира тази риба.Понеже вече нямам време (утре ми е полета),ще им пратя имейл кой е магазина да му направят проверка.Но не съм сигурен на тях или на някой друг трябва да пратя информацията? Няма значение,аз съм длъжен да докладвам.
Темата за справка :arrow: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 22&start=0

Трябва и България и Румъния да забранят ползването на абсолютно всякакви мрежести уреди! Въпреки,че румънците не са толкова мрежари като наще,но не съм много сигурен.
Това принципно е лесно постижимо,но проблема после си остава контрола.
"Профитата" предимно ловят с мрежите си на "изтичане"-имат билет и не се притесняват. Докато всеки,който се е сдобил със стационарна мрежа "станок" по някакъв начин, опасва острови и лимани,и слага всичко под ножа,не че другите връщат маломерната риба!
Ако случайно мине катер на ИАРА за проверка и "залови" нелегални мрежи, то извършителя се е покрил някъде и остава неизвестен.
==================
Пред държавата има къде по-важни задачи и проблеми за решаване от тези. Рибарските неволи по граничната река въобще не влизат в дневния ред.
Може би президента и премиера трябва да са риболовци и да са немци.
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
GSB
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от GSB »

pitcha написа:Пускам тая тема, защото може да развълнува хората по Ряката. Пък и кой знае - някой ден може пак да се появи Дунавската Пъстърва отново.

http://iara.government.bg/wp-content/up ... otokol.pdf

Ето какво се обсъжда. Изобщо не знам за какво става дума, но ме вълнува какво ще става по Ряката. Морето въобще не е интересно.

Мен ако питат – стопанският риболов в Дунав трябва да се забрани вече. Обаче нема начин.
Но може би можем да повлияем – да се разширят зоните, забранени за стопански риболов – около острови, устия, вливане на канали, защитени територи и др. Е, разбира се – ако повлияем – после да ни критикуват, де. То си е ясно и е част от играта.

Пичовете по Ряката да дават идеи, а клубовете са на ход. Не съм сигурен, че ша се занимаваме ние, че нещо взе да ни писва – от една страна да се пазариме с ИАРА, а после да ни отвинтват от критики.

А може би пък - за Дунавската Пъстърва си струва - некой виждал ли я е тая риба изобщо?
Поздрави
Колега, вие доста работа свършихте за Панега, пък и не само там.
Само не проявявайте слабост и дръжте печено докрай, не се отказвайте. Хубавите неща трудно се случват. Следях темата, когато беше актуална.

Колкото до Дунав - отдавна трябваше да се ограничи или забрани стопанския улов. Там е сеч, даже съм подел моя лична война, вярно, само на местно ниво, но това е положението. Дунавската пъстърва вече трудно би се възстановила. Не и при този закон.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от dantho.mihov »

Минималното, което може да се отстоява е забрана за стопански риболов в периметър около всички вливащи се в Дунав реки.Лесно приложима първа стъпка и удобство за контрол.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от pitcha »

dantho.mihov написа:Минималното, което може да се отстоява е забрана за стопански риболов в периметър около всички вливащи се в Дунав реки.Лесно приложима първа стъпка и удобство за контрол.
Е, то това си е забранено и сега - в радиус 200м. от средата на устието, стопанският риболов е забранен.
Тука нещо се е случило при съгласуването на Целогодишната Забрана в МОСВ.
Като успеем да ги набараме и разберем нещо - вероятно след нова година, ще напиша за какво става дума.
Весела Коледа.
zanev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 8:47 am
Местоположение: гр.Козлодуй/c.Хърлец

Re: Забрана за стопански риболов по Дунав и морето.

Мнение от zanev »

Твърдо съм за забраната на стопанския риболов,НО ако не я приемат догодина имам планове да се възползвам най-накрая...
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”