Сигнали за проблеми по реките

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от pitcha »

Тоя въпрос е уреден някъде в закона за лова и опазване на дивеча, но не ми се занимава. Имат право да правят каквото си поискат в реките на териториите на ловни стопанства.

Като намерим пак връзки да прокараме Стратегията – може нещо да се промени.

Няма да управляваме река. Нито можем, нито искаме.
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Значи нищо друго не ми остава, освен да прочета "ЗАКОНА ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА"!
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от Бат Стан »

Eдин път съм ходил на такава река - в Девин преди 5 години, и хич не ми хареса, макар че улових поне 70-80 балканки (задържах 7-8, останалите обратно). Рибите бяха масово един размер около 24-25 санта, имаше на места и по-едри. Реката буквално бъкаше от балканки, само че поведението им беше като някакви питомни риби. В смисъл, че атаката към блесната изобщо не беше брутална, ами една такава никва - идва бавно и я лапа. Оказа се, че рибите са взети от някакъв рибарник, където имало зараза ли, не знам кво, ама предните им перки ги нямаше и на тяхно място стърчаха някакви чуканчета. Абе, сакати.
На едно място имаше някаква риба, поне 15 пъти ми тръгна към примамката без да я лапне, изредих си цялата кутия, докато я уловя. На сичкото отгоре реката е и екопътека, доста народ ходи по нея и ти висят на главата да зяпат как ловиш. Мерси за такива излети!
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Здрасти Станиле, тая Река беше Уникална /в Твоята зона/, меко казано! Вир след вир, една голяма, разлята, абе с две думи уникум. Рибите не бяха дресирани но половината маломерни и Ние след 2 часа се отказахме. Но като цяло много активни, дори брутални, ама мъничета. Магически репортаж няма да правим, че е срамота. Единствено две риби бяха 30+. Тея от ДЛС-то даже ме увещаваха да си вземем някое и друго кило, били много вкусни,/ а беше петък-точно ден за прибиране, не че Ние прибираме Риба в който и да е било ден, както знаеш/! Какво ли рабират тия от Кулинария....! Идваше ми да :axe:
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от maranzika »

ХЕМИНГУЕЙ написа:..........
Евала Боби за всичко написано.Точно и ясно(стига да има кой да чете правилно).
Наистина в държавата ни е пълно с такива като тия ДЛС и всеки ден ги виждаме покрай нас в ежедневието си.И всеки вика,абе с тия не се занимавай...Да де,ама пък мене си ми е кеф точтно с такива да се занимавамVзатова са ЗАКОНИТЕ за да се четат и прилагат!
Давайте идеи как да ги подкарваме тия.Знам че доста колеги(както и мои приятели) ходят на риболови по такива места.НО ТОВА НЕ Е НАЧИНЪТ ДА ОПРАВИМ НЕЩАТА.Трябва да се разсмърди работата за да има някаква реакция...
Аватар
kostakosta
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 7:45 pm
Местоположение: стара загора

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от kostakosta »

http://svobodni-reki.blogspot.com/2012/ ... _1381.html" onclick="window.open(this.href);return false;
може и да прозвучи малко наивно,но какъв е начина да се спре това безобразие!!!Не остана река забранена, без ВЕЦ,невключена в нечие ловно стопанство или замърсена или обезобразена от незаконен добив на инертни материали
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Ходил съм на въпросната Река, последно преди 7-8 години няколко пъти, Уникална е! Постоянен целогодишен дебит, имаше Риби. Правихме хубави излети, смятах скоро да я посетим, дори с един колега си говорехме за нея как това беше една от първите Реки на която единодушно решихме да връщаме Рибите обратно. Това беше преди по-вече от 12 години, риболова тръгна много интензивно с мерни и хубави Риби и стигнахме до извода че няма смисъл да се взимат всичките Риби. В последствие спрях да взимам изобщо каквито и да е Риби, за съжаление моя Човек не се промени, близък Приятел Ми е, но не ходим вече заедно на Риба, просто Ми предаде Идеята! Последния път когато ходихме нямаше и помен от Риби, а посетихме и притоците и, напрво бях Разбит меко казано!!! От тогава незнам какво е станало с нея, просто спряхме да ходим там! С тези спомени свързвам въпросната Река... ЕЕЕЕЕ... !Както и да е, давайте да се опитаме да спасим Реката! И понеже си траеме като "П...И", разтегаме лукумите само на маса по Български и СМЕ ГОЛЕМИ "ТАРИКАТИ" СКОРО ще ходим или в чужбина/ който има възможност разбира се/ на Риба или ще ТОЧИМ ЛИГИ по някой филм за Риболов в РУСИЯ на Пъстърва......
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

P. S.
Скоро ходихме с Кърцата на една Река и точно си говорихме, как Баща му/ лека му пръст на Човека, че го споменавам, но Ми направи голямо впечатление Този Разговор/, е разказвал за Природата, за Горите, за Дивеча, за Риболовните си излети, за големината на Рибите, за интензитета и т.н.. Интересно, какво Ние ще разказваме на Нашите Деца. Имаше едно време и....
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от naso »

Как ще се оправи нещо, като даже не си и споменал името на ловното стопанство. Страх те е да не ти изловят пъстървите за 20 евро :lol:
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от pitcha »

Тук ще се наложи пак да припомня смисълa на тази тема. Описал съм го в началото:
pitcha написа:Можете да пускате и репортажи в тази тема – със снимки и описание, но това ще е лек проблем - ако реките са пъстървови, защото те са тайна.
Тема за размисъл на клуба – как бихме могли да съберем такива сигнали от цялата страна, а не само от реките, където ние ходим.

Ако някой ден се съберат достатъчно сигнали – поемам ангажимент да ги внесем в МОСВ на специална среща, и да видим какво ще стане.

А, ето какво може да стане – пускате сигнала до МОСВ. Пускате и една две снимки в тази тема – Само на съоръжението и на пресъхнали части, без да казвате коя е реката и местността. Трябва и описание на коя дата сте снимали – най-добре на самата снимка. Пускате и какво са отговорили от МОСВ – пак без имена на реки.
Като му дойде редът – ще се обърнем към всеки на ЛС - да ни прати всички доказателства по случая. Само за който иска!!! И в никакъв случай да не казва дали има риби в реката или няма. Който не ще - действа както е описано по-горе.
Поздрави
Важно е да разберете следното – Темата не е пусната за да плаче всеки в нея, не че и на мен не ми се плаче.
Темата е пусната – всеки който иска да свърши нещо – да знае какво може да направи.

ПУСКАЙТЕ СИГНАЛИТЕ ДО МОСВ – ПО ОПИСАНИТЕ В НАЧАЛОТО НАЧИНИ.
Като не ви отговорят – тогава кажете в темата какво се е случило. Ние ще се опитаме да направим нещо допълнително по въпроса, доколкото можем.
Ако не сте пуснали съответен сигнал – няма никакъв смисъл да плачете тук. Няма смисъл и да плачете за други проблеми, освен екологични в тая тема. Ако искате за платените реки към ловните – пуснете нова тема, защото това е различен проблем.
Поздрави

P.S.
Naso – напълно ги разбирам, дето не казват реките. Само тва липсва – тия почти ликвидирани реки да ги налазят и месарите, и отиде, та се не виде. А пък ако има риби – съвсем ги разбирам.
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Колега naso, Който ме познава знае, че 20 evro не са проблем за Мен, посещавам далеч по-скъпи места в чужбина, проблема е за хората които не могат да ги дадът, нещо не си разбрал правилно за какво "Иде Реч", за мен е важно да могат Всички да посещават тези Реки. Колкото до въпросното ДЛС в МОМЕНТА В КОЙТО СЕ ПРЕБОРА, А ТОВА ЩЕ Е В БЛИЗКО БЪДЕЩЕ, Хората които са доказали че са коректни Риболовци, ЩЕ РАЗБЕРАТ КЪДЕ СА ДВЕТЕ РЕКИ, А ТЕ СА УНИКАЛНИ, Колеги които са Коректни вече ги посетиха, така че не те познавам ако спадаш към Нашата Гилдия, ще ГИ РАЗБЕРЕШ ВЪПРОСНИТЕ РЕКИ. До тогава..... :drinkers:
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от naso »

ХЕМИНГУЕЙ написа:Колега naso, Който ме познава знае, че 20 evro не са проблем за Мен, посещавам далеч по-скъпи места в чужбина, проблема е за хората които не могат да ги дадът, нещо не си разбрал правилно за какво "Иде Реч", за мен е важно да могат Всички да посещават тези Реки. Колкото до въпросното ДЛС в МОМЕНТА В КОЙТО СЕ ПРЕБОРА, А ТОВА ЩЕ Е В БЛИЗКО БЪДЕЩЕ, Хората които са доказали че са коректни Риболовци, ЩЕ РАЗБЕРАТ КЪДЕ СА ДВЕТЕ РЕКИ, А ТЕ СА УНИКАЛНИ, Колеги които са Коректни вече ги посетиха, така че не те познавам ако спадаш към Нашата Гилдия, ще ГИ РАЗБЕРЕШ ВЪПРОСНИТЕ РЕКИ. До тогава..... :drinkers:
Незнам коя е вашата гилдия, а и честно казано не ме интересуват въпросните реки.
Щом си тръгнал да се бориш и смяташ че се върши нещо нередно, трябва да назовеш и този който го върши. Иначе няма полза от тая работа.
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Нашата Гилдия е Риболовен "Клуб Балканка" и мисля, че като Клуб доста правим за Българските Реки, сега няма да коментирам, по-важното е че си прав от една гледна точка: Когато се споменат с имена Реките, които са предмет на някаква вид Диверсия, можем да привлечем по-вече хора на Наша страна и съответно процента да спечелим е по-голям, за това да, съгласен съм с Теб. От друга гледна точка не споменавам Реките/ те са две в едното ДЛС и две в другото, общо четири Реки са с такъв статут/ защото дори едната с "забранителен целогодишен режим" в събота беше, като все едно си на "мероприятие за спортен риболов", от една страна е в целогодишната забрана на "ИАРА", от друга се вземат пари за риболов от съответното ДЛС. Колкото за мерките взети от Мен, вярвай Ми, че имам и сили и желание и ресурс и съм на път да прекратя тази "Пошла Практика", просто в много неподходящ момент почуках на "Нечии Врати". Това обаче няма да ме спре и когато променя това Ти ще научиш Реките и ще се кефиш и без 20 evro. Очаквайте новини.....
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от maranzika »

Боби,с каквото мога ще помагам...Да им разбутаме къщурката на тия викам аз... :wink: :wink: Поздрави и се гласи да направим един "марш на скок" след 2-3 седмици.... :wink: :wink:
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Сигнали за проблеми по реките

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Разбира се че разчитам на Теб Илиянка, Ти си доказал че мислиш като Нас! И си Един от Нас! За "марша на скок" съм винаги готов. Набелязал съм няколко Реки. И да се грижиш и за Щуките Ми! Поздрави и от Нас! :rolleyes:
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”