Почистване на яз. Йовковци

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

bngroup
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 10:42 pm

Почистване на яз. Йовковци

Мнение от bngroup »

Привет, колеги!
По инициатива на Маранцика ще се организира почистване на яз. Йовковци на 15 или 16 юни.
Ако някой от вас по някаква случайност е в района по това време, е добре дошъл.
Това е един от най-красивите ни язовири и като родолюбци е нормално, стига да имаме възможност, да му отдадем нужното уважение.
А защо толкова го обичаме, можете да видите от снимките по-долу.-)
1.jpg
1.jpg (68.57 KiB) Преглеждано 1862 пъти
2.jpg
2.jpg (112.25 KiB) Преглеждано 1862 пъти
3.jpg
3.jpg (24.44 KiB) Преглеждано 1862 пъти
bngroup
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 10:42 pm

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от bngroup »

Ето още снимки, enjoy :wink:
4.jpg
4.jpg (89.03 KiB) Преглеждано 1861 пъти
5.jpg
5.jpg (54.54 KiB) Преглеждано 1861 пъти
6.jpg
6.jpg (54.01 KiB) Преглеждано 1861 пъти
Ivoriba
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 4:39 pm

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от Ivoriba »

Ако е на 16 се включвам! :smt023
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от maranzika »

Тази ми е една от любимите там...
Изображение
Ще направим почистването 2 дена за да може да се включат повече хора и да обхванем почти целият язовир.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от pitcha »

maranzika написа:Ще направим почистването 2 дена за да може да се включат повече хора и да обхванем почти целият язовир.
Просто не издържам вече.
Тая пролет дотука – три зарибявания и едно чистене.
У събота ще помагаме нещо на язовир Сопот.... и има риск пак да чистиме, да му се не види и чистенето.
На 15 юни сме обещали /някои от нас/ да помогнем в чистеннето на Панега, организирано от Мухарската секция на Видрите.

Плюс тва - то не беха разни писаници – за разни ВЕЦ-ове /тука Росен да вземе да каже кво стана/, разни възражения до инстанции по разни въпроси.... и кво ли не още

Ебаси и клубо. Кво е тва гърбене, кво е тва чудо?
Ако бех ходил на риба – пет-шест мечки да бех натръшкал за тва време и тоя зор.

Е, мен, след 15 юни – никой да не ме занимава с никва обществено полезна дейност – по никъв начин! /Тука има тройно отрицание – подчертавам/. Само дейности от частна полза – само ако са за мойта особа!
Изтерзан съм от обществена дейност и неъм сили вече, а и кога според вас ша маам на риба???

Майтап бе.
Призоваваме – който може – да помогне, където може. Ние на 15 юни би трябвало да сме на Панега. Поне тия, дето сме обещали де, хем е доста по-близо. После спирам и бачкането... и само риболов.

P.S.
Плюс тва – както я е подкарал тоя народ – ша вземе да изчисти сичкото язовир, и кво ша чисти после, а?
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от maranzika »

Бат Димо,то в Йовковци няма(или има единични) пъстърви бре..Хич не се разкарвай... :lol: :lol: :lol:
То между другото и боклук няма много де,та явно и народа е помъдрял последните години...
Ivoriba
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 4:39 pm

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от Ivoriba »

Само кажете къде ще е сборният пункт и на 16 съм на лице! :smt038 :smt023
bngroup
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 10:42 pm

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от bngroup »

Днес мина първият етап от почистването на язовира.
Нямаше много боклук, но има още какво да се пожелае.
Нищо лично, но е малко дразнещо ние - спинингистите да чистим отпадъците на колегите - плувкаджии и любителите на стационарния риболов или сеира на брега.
То не е кутийки от бели червеи, то не са бутилки бира, водка, парцали, та дори и памперси.
Досега спинингист с бутилка от 2 литра бира на пояса не сме виждали, да не говорим с памперс.-)
Утре продължаваме с чистенето.
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от Кърцата »

Аааааааа, памперса е важен. Като удари митичната щука, е добре да си с такъв, че иначе се цапат гащите. Та явно някой хора си ходят подготвени за среща с нея :wink:
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от maranzika »

За митичната щука ще разказва Димо,че аз само зрител май съм напоследък...
Колкото до боклука:
Наистина се оказа че само спинингисти чистихме и двата дена,което малко ме подразни в интерес на истината.90% от боклука са шишета и разни стъкларии....Общо сме събрали 30-35чувала,което за такава площ която обходихме е нищо.Явно рибарите са взели да стават по-съвестни.Има си и изключения де,но да се надяваме че ще намаляват все повече..
Искам да изкажа огромна благодарност на нашите "специални " гости от София Димо и Ники(клуб Балканка) и Емо Петков(Ст.Видри).Това да се вдигнеш от толкова километри за да чистиш на другите боклука е нещо ГОЛЯМО.Благодаря Ви и се радвам че ви познавам! :smt023 :smt023
Ето и една част от боклука събран вчера на един от ръкавите:
Изображение
bngroup
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 10:42 pm

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от bngroup »

Илиански,май Димо ти е влезнал яко в главата.-)
Нямаше го, Боби и Ники от клуб Балканка бяха тук, но щом си го споменал, явно духом ни е подкрепял.
Той е винаги ЗА подобни инициативи и ако не бе почистването на Панега по същото време, предполагам би присъствал.
Аз също искам да изразя възхищението си от (НЕ)СТАРИ-те ВИДРИ и останалите доброволци, които участваха в инициативата.
Дано имат много късмет и да има повече хора като тях, които да правят нещо не за пари, а от любов към природата и защото имат ГОЛЕМИ СЪРЦА!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Почистване на яз. Йовковци

Мнение от maranzika »

maranzika написа:За митичната щука ще разказва БОБИ....
Искам да изкажа огромна благодарност на нашите "специални " гости от София БОБИ и Ники(клуб Балканка) и Емо Петков(Ст.Видри).
Малееее,Боби днес чак видях как съм те прекръстил.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Сори много...Стягай въдицата за сряда. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”