Уловисти примамки за пъстърва

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Уловисти примамки за пъстърва

Мнение от suhia_ribar »

Помислете върху това,че отворих на целия клуб очите коя блесна спасява капото!
Някой да не е съгласен?
pitcha написа: Изображение

Изображение


Изображение

Надобрял съм. Уцелвам всяко дърво без проблем.
За единичните куки – четете в другата тема.
Поздрави
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Бат Стан »

suhia_ribar написа:Помислете върху това,че отворих на целия клуб очите коя блесна спасява капото!
Някой да не е съгласен?
Теодоре, сигурен съм, че ще имаш същите резултати и с обикновена жълта блесна от същата марка, ама ти като си се влюбил в тая окраска и това си е!
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от pitcha »

Абе той Тео си е внушил, че я е измислил тая блесна, ма нейсе. Нека си вярва.
При мен други са доста по-успешни, но тука просто нямаше риби. Зависи и от цвета на водата, естествено, но не винаги.
Понякога, ако има много риби, ги виждам да гонят и не удрят. Тогава сменям блесната и пробвам, докато ги набарам. Късмет – тука просто удари на тая. После пет часа маане и нищо. После другата риба удари на един Мепс, обаче аз не разбрах че е риба – просто не повярвах и не я засекох изобщо. Дърпа, дърпа и се откачи.
И без това две минути преди да удари се изпързалях по задник поне 15 метра почти отвесен баир и още бях изпълнен с респект. Сега имам две трески в ръката и се чудя как да ги извадя.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Бат Стан »

Колеги, сори че отклонявам темата в посока примамки, но горещо бих ви препоръчал риболова с микроджиг и гумена камола или нимфа, за който бях писал в друга тема някъде. Джигът се прави от мухарска кука №8 без контра с дълго жило и волфрамова глава 4 мм, която се закрепя за куката с капка секундно лепило. Гумените камоли са на Бъркли, колегите ползват с успех и тези на Беър. Реално се лови с примамка, която тежи няма и 1 грам. Смея да твърдя, че е напълно конкурентна на блесната и воблера, а в определени условия дори лови по-добре. Воденето й е много разнообразно - може да се лови с извозване, с извозване с подскоци по дъното, да се води срещу течението, напреки на течението, като воблер с туичене, абе въобще както ви дойде на ума. Тъй като в темата снимките са основно от малки и средни реки, за там е направо смертельна. За по-лесно следене на линията аз личн оползвам цветно влакно, накрая турям 40 санта безцветен повод и на него връзвам примамката или я закачам с микровирбел. Усвоява се много лесно - Мишо Таков примерно улови пъстърва още на първия риболов, когато пробва от гуменетките. Ако я пробвате, ще се сдобиете с още едно разнообразие в кутиите и съм сигурен, че няма да съжалявате и ще имате по някоя и друга пъстърва отгоре в улова си за деня. Много добро решение е за рекички, където няма много място да се води блесна. Поздрави и наслука!
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от misho_tsakov »

Потвърждавам, макар че Станил ми е прекръстил фамилията :) И то не една а две хванах - едната от мост!, което ми е сефте при балканки! Освен това куките са много яки - дълго рамо към острото и без контри и рибите се откачат по масло! Интересен риболов е с много приложения.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от С.Върбанов »

На последния риболов лових точно с джиг и имах няколко прекрасни рибки , но за жалост снимачното устройство се удави :D Зелен силикон с мъниста и бял бяха основните използвани .
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Бат Стан »

С.Върбанов написа:На последния риболов лових точно с джиг и имах няколко прекрасни рибки , но за жалост снимачното устройство се удави :D Зелен силикон с мъниста и бял бяха основните използвани .
Колега Върбанов, за пъстърва ли става въпрос? Ако да, сподели моля те габаритите на джига като тегло на главата, кука и начин на изработка, ако е самоделен. И силиконът какъв е - като червей ли, или нещо друго. Па ако и една снимка пуснеш на примамката, още по-добре. Благодаря предварително.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Бат Стан »

misho_tsakov написа:Потвърждавам, макар че Станил ми е прекръстил фамилията :)
Хеех, Мишо Таков е треньорът на националния отбор по бокс!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от С.Върбанов »

За пъстърва разбира се :D Главата е от най малките не знам дали има и 10гр . Ще ги снимам после и ще ги кача :wink: Пробвах много , но само на тези разцветки имах удари !

п.п. Мишо Таков е боксьор :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: МАГИЧЕСКИ РЕПОРТАЖИ

Мнение от Бат Стан »

С.Върбанов написа:За пъстърва разбира се :D Главата е от най малките не знам дали има и 10гр . Ще ги снимам после и ще ги кача :wink: Пробвах много , но само на тези разцветки имах удари !

п.п. Мишо Таков е боксьор :wink:
Тури неква монетка от 10 стотинки примерно до джига, за да добием ориентация за размера.
Malemi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 588
Регистриран на: Съб Авг 28, 2010 1:37 pm

Re: Уловисти примамки за пъстърва

Мнение от Malemi »

Блесната е добре
тбК
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Уловисти примамки за пъстърва

Мнение от С.Върбанов »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Уловисти примамки за пъстърва

Мнение от Д.Граховски »

Ех,по толко силикон дори и пайнерките биха въздишали.
Непонятен ми е тоя риболов с джигове и туистери,а още по-непонятен ми е пъстървовия.А ми се иска да помятам по някоя дива рекичка,без селяци около мен,без да чувам Азис да ми припява и да туйчвам в кючеко-ритъм,без да ми викат,абе не я пущай бе ти откачи ли,ама още май не съм дорасъл.Имам някакъв страх от гори,насаден от родителите ми,та сам не ходя много,много.
Ама па ако си намеря компанийка в лицето на някой съфорумник,с удоволствие бих пошетъл из гората някоя събота или неделя,па макар и на разходка.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”