ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Здравейте Колеги, явно несъзнателно съм Ви провокирал да дадете искреното си мнение за ситуацията в която се намират Нашите изворни води и водоеми. Мога да кажа, че във всичките Мнения има резон за постигане на крайнате цел, а тя е поне да намалим замърсяването. Ясно е че чудеса няма да направим, но дори и малкото което можем да постигнем пак е нещо, много нещо при това! Идната седмица ще отделя малко време и ще начертая разумни мерки, които имат бъдеще за постигане на целите Ни в тази посока. Бих желал да чуя и вашите мнения и критики, за да можем да пресеем утопията, от постижимите неща. В крайна сметка, дори нещо незначително да направим в тази посока, пак е нещо Голямо.

Поздрави!

Риболовен Клуб "Балканка"
Да върнем Живота в Реките
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Здравейте Колеги отново, и нещо оптимистично по темата да кажа! Вчера и днес ходихме с Николета по едни Реки и приятно учудени установихме, освен че имаше Риби/ и то не малко, като се имаше в предвид че същите не бяха големи и наистина популацията на Пъстърва беше стабилна, виждаха се Риби с различна големина. Установихме по размера таз годишни, миналогодишни, а имаше и 3-4 годишни, наистина днешните бяха малко наплашени, но факта че имаше толко Риби във всеки вир е оптимистичен с оглед на дейсвителноста/ нямаше толкова боклук. Реките наистина бяха в дън земя и прехода до тях бе тежък, с две думи по около 6-7-8 километра пеша. Да не забравяме обаче дървосекачите, които имат голям принос за замърсяване на Природата Ни! Горе долу, по един чувал на Река едва събрахме, което си е направо супер след посещението Ни на Реките около Банско. Не може да се отрече, че все още са останали места девствени и неопорочени от човека. Не мисля обаче, че в тези зони дори и малкото боклук е оставен от рибари, по скоро от дървосекачи и туристи с неясен статут/ такива ли са наистина, защото истинския турист не маже, или псевдо подобни/. Радостно е че има подобни места, не мога да отреча че имах късмета да съм на няколко подобни тази година!
До скоро и поздрави!

Риболовен Клуб "Балканка"
Да върнем Живота в Реките
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от Paviljon »

Ас съм също ЗА да организираме почистване на някои от реките и при възможност винаги ще участвам. Въпросът е обаче, че този боклук ще се появи с нова сила по същите тези места. А именно това е хубаво да се пресече. Но май доста поколения трябва да се изредят специално в България. Все пак смятам, че съвестни хора има доста и не са един или двама.
Даже в момента ми хрумва като се събере боклука около дадено населено място да се стовари и изсипе пред самата община, тъй като те самите са отговорни за следенето и санкционирането на съграждани, съселяни и др. Както не е приятно в реката да е пълно с боклуци, така също не е приятно и пред кметството да са разпръснати същите тези боклуци.

Както казва Боби, а всеки уважаващ себе си риболовец или турист е да се потопи във водите на чиста река и да се зарежда от красотата на района, а ако има и рибки :) магията е налице.

Репортажи в тази връзка също могат да се направят, но ако се отразят от медия ще има повече отзвук.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от suhia_ribar »

Аз лично,както съм споделил с председателя,мога да ударя едно рамо с "БТВ",говоря на най-високо ниво.Относно чистенето,също съм ЗА.Лошото е,че повечето акции съвпадат с активния ми сезон за работа,а,както всички знаете,моята работа определено е сезонна.....
Asen Ra4ev
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:32 pm

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от Asen Ra4ev »

suhia_ribar написа:Аз лично,както съм споделил с председателя,мога да ударя едно рамо с "БТВ",говоря на най-високо ниво.Относно чистенето,също съм ЗА.Лошото е,че повечето акции съвпадат с активния ми сезон за работа,а,както всички знаете,моята работа определено е сезонна.....
Не се оправдавай, аз да не би да имам време...
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Та, да си довърша мисълта. Темата "Магически Репортажи" е най - хубавата / според Мен/. Позволявам си лукса да пиша толкова често в нея, е само защото желая наистина безпристрастно да отразя изживяното. Като ревностен защитник първо на великолепната Ни Флора и редом до нея и на Нашата Фауна /в частност всички Животни, в по - голяма степен всички Риби и най - вече Нашата Българска Пъстърва/ няма как да не взема отношение по този въпрос. Смисъла на Магическите Репортажи е да се спазват критериите, при улов на Пъстърва / Балканска/, на първо място /специално изчетох правилата/. Според Мен обаче, наистина е хубаво да се пресъздаде излета такъв какъвто е бил в действителност. Не съм чул някой да е отишъл на някоя Река / водоем/ и едва ли не риболовния му ден да е минал толкова "розово" че едва ли не чак <поема> да сътвори. И на Нас ни се иска като отидем в планината на някоя прекрасна Река да няма битов отпадък, бракониери, изсечени дървета / по скоро гори вече/ и тем подобни негативизми, ама това е, да, да. Ние сме Българи, част от Нашата Прекрасна Родина България и това си е действителността, заедно с битовия отпадък, трупите отсечена дървесина и всичко това от което желаем да избягаме от града.
Точно затова тук, сме иномислещите и смятам че нещата лека полека се променя, а и ги променяме. От 5 - 6 години назад до нашето време в момента, може би малко но действителността от преди години се променя в положителен аспект. Да някой ще възрази че чудеса не са станали но нали Ние сме Българи, все пак нещата при Нас стават доста бавно, или доста по - бавно. Ами от Нас зависят проблемите дали ще се разрешат или не, дали имаме голямото желание и енергия за това поне тези след нас да живеят и да се радват на по различни неща от сега! Но можем доста да дискутираме проблема, Ние първо рушим, после се вайкаме кой ли е този който го е причинил проблема, после пийнем по едно и <джавчка имеет свойства разтегается>. Я Илиянка кажи за оная Река, на която за около 1 - 1,5 км преброихме около 50 вира, типичната Пъстървова Река, с дебит при това. Кажи за оная другата, също дебитна с прогресивно бързо намаляващите Американки / те също имат право на живот, след като някой идиот ги е създал, макар че аз лично съм си фен на "Нашенки"/, дето единствените Балканки останали са в ония двата големи вира така и не можахме да ги снимаме последния път. Спомени за какви екземпляри от този вид става дума. Точно за това сега, сме Ние на среща. Съдбата на тези две Реки, поне Ние от Клуб "Балканка" с помощта на Наши Приятели, единомислещи, Колеги от други Риболовни Клубове ще ги променим. Не става дума само за тези две Реки, става дума и за много други, нещата в БГ БАВНО НО СЕ ПРОМЕНЯТ, ТОВА Е НЕИЗБЕЖНО!
Хора повярвайте в себе си и бъдете по различни от ниско моралния средно статистичен Българин, как ще живеем и битуваме от Нас зависи!


Риболовен Клуб "Балканка"
Да върнем Живота в Реките
Последно промяна от ХЕМИНГУЕЙ на Пет Авг 16, 2013 2:26 am, променено общо 1 път.
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от maranzika »

Само едно ще кажа:
Аз вярвам ,че един ден моите деца ще ходят за риба по БГ реките и те ще са пълни с живот.....Каквото и да ни струва това на всички сега,знам че ще го променим...Не съм от хората ,които нещо ще ги спре лесно,та рано или късно горски,"местни" ,браковци разни и тем подобни ще клекнат....Не трябва да ни пречупват,само защото СА ГЛАДНИ за педя рибки....
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от Paviljon »

Илияне подкрепям те напълно и копнея да се случи наистина това в България. Бавно, но се превъзпитават доста хора. Частично и аз съм превъзпитан. Трябва обаче много усилия от всеки един от нас. Каквото позволяват силите ми също ще се боря в тази посока. Колкото сме по-единни има по-голяма полза.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
koko6oko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 2:13 pm
Местоположение: Сливен,Карлово

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от koko6oko »

То добре ще се превъзпитаме,но изчезваме ..след 20 години тези с тен по рождение ще са мнозинство,та те ли ще пазят и чистят :roll: И аз пускам шаранчета малки с надежда,че ще станат трофеи ама кога..като стана на 80 ли..От където да се погледне ,таз държава е кенеф от всекъде.
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

За съжаление koko6oko е прав, да, да, превъзпитаваме се, много,ама много бавно, както се случва с всичко в Държавата. Това е факт, колкото и да Съм заклет оптимист / в унисон с поста Ми, точно в този момент мина една "братска каруца", а мислех че живея в така горе - долу престижен квартал, ама не/ честно казано почнах да се изморявам от бавно случващите се събития в Нашата Мила Родина! Почвам да се замислям сериозно за чужбина, а имам иначе, един много добър проспериращ и коректен бизнес! Както и да е, за сега продължаваме напред като досега и само можем да се опитваме да променим "ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА", както виждаме от темата "Магически Репортажи", има може би и някаква светлинка някъде там. Миналата събота на излета със Станил срещнахме няколко Колеги, Аз говорих с двама и Ми направи впечатление че всички знаеха, че мерната граница за Балканската Пъстърва е 18 см., а тя отдавна не толковаааа! Тук бих казал, че наистина няма достатъчно информация за наредбата за улов на ИАРА. Никой не знае за режима на улов на Балканската Пъстърва през седмицата. Добре дори някой да се прави на ударен от мълния :finga: , то имаше и такива, които бяха готови да спорят ожесточено, макар че имам разпечатана наредбата и ги оборвам много, ама много бързо, дори и наглеците, ама с други засега "миролюбиви методи" :axe: . Никой не знае също за количествата или бройките в друг случай :roll: . Да наистина на риболов ли да ходим, да си доставим удоволствие / като се има в предвид, че не можем да ходим всеки ден и не можем да си позволим лукса да бъдем частни речни не щатни полицаи/ или за пореден път да се занимаваме, с неща които не би трябвало да се случват в Държавата! Много от така наречените "Колеги", не знаят от кога и до кога е забраната за улов, а Ние по това време не ходим на риболов. И колкото и да не Ми харесва идеята, ще почна да си ходя на риболов с едни брошури / Илиянка обеща Ми текста, да те подсетя/ и да ги кова по дърветата. Другото, сигурно брошурите ще започнат да ги хвърлят по Реката и така! Силно обаче се надявам, поне някой да я прочете. Преди месец бях на Банско, никой не можа да Ми обясни / включително звънях в Националните Паркове/ къде са позволените райони за риболов. Табелките вече отдавна ги няма - къде точно навлизаш в Националния Парк? Ако Ние съвестните се интересуваме къде са границите / Аз лично съм провел много разговори със служителите от НП - ве/, то другите несъвестни ще го използват за оправдание. И ако тези имат вечния късмет да се изплъзват от законодателството, то някой от Нас ще бъде изпържен с някоя глоба и назидателно оплют. Просто няма никаква гласност за нормативите, а в същото време Ние желаем някаква промяна. Имам един Колега в бранша където се изявяваме, Любо Мулетаров от фирма "ЕМ КОМПЛЕКТ 33", та Той е наковал из цяла България табелки "Тегличи", "Радиатори" и тн., един друг казва <Тоя превърна Държавата ни в клозет>. Май трябва и Аз да почна да кова, ама на риболов ли да ходя или да превръщам държавата на клозет........... :lol:
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от maranzika »

Боби..Бях ти обещал,ама не остана време....
Изображение
Който има желание,копира,разпечатва и раздава на колегите -рибари...
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от Бат Стан »

Абе оня с мотора поне знаеше, че има някакъв минимален размер от 18 санта, па мое и да го е спазвал...
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от кирил великий »

Уклей - 20 см; черна мряна 17 см. :weedman:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Колега, Уклей - 15см., макар според Мен за Мряната / черна/ 17см. да е малка границата. Би трябвало за Черната Мряна мерната граница да е 20 см.


Риболовен Клуб "Балканка"
Да върнем Живота в Реките
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: ДЕЙСТВИТЕЛНОСТТА

Мнение от кирил великий »

Да, вярно, че 20 см. е за уклея (брияна), аз дори не съм виждал тази риба. И 15 см. за уклей са, как да кажа, трудно изпълними. Видя ми се шантаво черната мряна да е 17 см., а уклеят 20 см.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”