Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложения за

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от misho_tsakov »

Вичев, що си като оня смърф дето само се сърди. Чак национално обединение и депутати не вервам, но поне за промените в закона, не виждам пречка да се обединим. Още повече е прагматично и логично, ако хората искат де, щото иначе аз няма как да защитавам интересите на шаранджиите например, щото последния ми излет за шарани беше гат бай Тошо дирижираше нацията и две плочка кюспе залепени с омесен хляб и набити с куки беше върха на новаторството.... Та - отново призовавам всички клубове - пишете ми на лс или тук, ще се чуем после и поне половината сдружения вярвам ще излезнат с обща позиция. Другите с индивидуални.... И така. Нещо е повече от нищо! Иначе сериозните неща за нац сдружение и т.н. Си иска много мислене, приказки и време....
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от JettroniX »

Трябва лоби чрез "наш" депутат.
Сдружение или обединение е само за каузата.....
Закони, до колкото ми е известно се прекарват само чрез политически лица, след обсъждането им в такива сформирани комисии от депутати.
Тука само мнение може да дадем, за да го оценят някои и да го прокарат за тяхна сметка, в което няма лошо, стига тази кауза да се подкрепи от солидна група хора, която по-горе споменахте :roll:
...но за свободния български риболов, защо да се правят неща, след като държавата може да печели повече по линия на други контракти и закони :D
Аз нямам КЛУБ, нито ПАРТИЙНА принадлежност, не съм бореЦ, но имам мнение и свое виждане, но на кой му дреме :shock: :lol:
Изображение
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от misho_tsakov »

Тъй, де тъй. и депутат трябва. Партийна принадлежност си нямам, а клубна имам! Идеята е че като се съберат повече хора, в допълнение към идеите и знанията им, се събират и контактите им и излиза и по некой депутат. Молиш се, питаш и ако мине- мине, ако не - отначало и така.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от naskobo »

С отделен депутат или депутати от различни партии не става работата.Той(те) се подчинява на парламентарната група, а ако трябва да прокарва лобистки закони са необходими много пари. Нашият случай не е такъв, това което търсим е обществено полезно и може да се отстои само с политическо представителство на екологична партия. В повечето европейски страни зелените са в парламента и те представляват интересите на такива като нас, защото сме техните избиратели.Само, че в БГ зелените са пунта-мара и трябва да се започне по обратния път, създаване на такава партия от средите на клубове като нашите.Рано или късно ще го направим!
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от naso »

Е това ако може да отпадне :D
Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и бройки) в билетите за любителски риболов
Незнам каква е ползата от него, и някой въобще изпълнява ли го
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от Бат Стан »

naso написа:Е това ако може да отпадне :D
Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и бройки) в билетите за любителски риболов
Незнам каква е ползата от него, и някой въобще изпълнява ли го
Бат Насо, навремето в началото на 80те години по закон риболовецът имаше право на 50 излета годишно. По тази причина тогава се изискваше вписването на излетите. Сега това вече го няма.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от naskobo »

Бат Стан написа:
naso написа:Е това ако може да отпадне :D
Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:
3. да записват улова от всеки риболовен излет по видове и количество (в килограми и бройки) в билетите за любителски риболов
Незнам каква е ползата от него, и някой въобще изпълнява ли го
Бат Насо, навремето в началото на 80те години по закон риболовецът имаше право на 50 излета годишно. По тази причина тогава се изискваше вписването на излетите. Сега това вече го няма.
Вярно, че никой не го спазва, но има логика таксата да е за определен брой излети и който има време и възможности да ходи през ден да плаща и 2-3 такси.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Да, Аз лично ходя много често, риби не прибирам никакви, но пък Съм за, да плащам и да се плаща повече......
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от naso »

Абе неможе ли просто да я махнат тая точка 3, и това е. Да се избягнат разни излишни разправии
Ако някой вижда смисъл от нея нека да коментира, защо трябва да остане
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от Кърцата »

Значи, логиката по която точка 3 е в закона е следната.
При записване на уловите от всички риболовци, накрая на годината, при подновяване на билетите, тези данни трябва да се записват от ИАРА и да се направи статистика, къде каква риба има, каква е популацията, налага ли се зарибяване и т.н.
САмо че, типично по български, нито риболовците пишат нещо, нито ИАРА си прави труда да прави статистики, а още по малко да зарибява...
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от minchoto »

naskobo написа:Вярно, че никой не го спазва, но има логика таксата да е за определен брой излети и който има време и възможности да ходи през ден да плаща и 2-3 такси.
Стана ми интересно, би ли ми обяснил каква е логиката? Аз не виждам абсолютно никаква логика, при условие, че от парите за билети нищо не се ползва по предназначение! Зарибяване, охрана, контрол ... абсолютно нищо! Когато видя реални действия и резултати от страна на държавата по тези направления, със кеф ще платя и 100лв за билет! И не съм съгласен нито да си броя излетите, нито някой друг да го прави вместо мен :wink:
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от naso »

Кърца. Това беше едно време. Ама тогава риболовците бяха разделени на дружинки по райони и там можеше евентуално да се води някакъв приблизителен отчет на това какво се зарибява, и какво се излавя. Билетите се даваха в дружинката и ония се правеха, че броят, и сметат нещо. И беше наистина задължително да пишеш
Обаче сега нещата са съвсем други. Кой ще седне да ти проверява хиляди билети. Да не говорим, че билетите не отиват никъде за някакъв контрол и че е пълно с браковци
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от k99 »

Ако не се записва, всеки който го хванат с 10кг. риба ще се оправдава, че е от една седмица за риба и улова не е от един ден ами от няколко.
Аватар
minchoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 328
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 9:39 pm
Местоположение: С ламята в пещерата...

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от minchoto »

k99 написа:Ако не се записва, всеки който го хванат с 10кг. риба ще се оправдава, че е от една седмица за риба и улова не е от един ден ами от няколко.
Да не би да има някакви нови билети, с календар? :roll: Какво ми пречи да напиша със задна дата ако искам и 20кг за 7 дневен излет? И с какво ще помогне една такава лъжлива информация на статистиката?
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Закон за Рибарство и Аквакултури – внасяне на предложени

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Според мен, таксата за риболовен билет трябва да стане 50 лева, в същото време обаче, Ние трябва да да сме наясно къде отиват същите тези такси. Категорично трябва да има яснота и прозрачност по този казус. С две думи трябва да спрем порочната практика, тези средства да се крадат или да отиват за попълване на някоя финансова дупка на държавата Ни, от страна на иначе казано "прекрасните Ни държавници". Ако трябва да се направи одит, за изминалите години от страна на сметната палата. От къде накъде, това че някой е некомпетентен или нехайник по повод рибното разнообразие на Родината Ни, трябва едва ли не да чакаме по добри времена или пък да се съобразяваме с този меко казано фрапиращ проблем последните две десетилетия, да не кажа дори, че става дума за по голям период от време, през което наистина държавата бездейства. Просто трябва по голям контрол, закони си имаме и те трябва да се п р и л а г а т.
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”