Балканки и Лидл

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Балканки и Лидл

Мнение от lachezarnb »

pitcha написа:Пробвах и нищо не фанах.
Не го моем туй чудо риболовът и тва си е.
А, май трябва неква регистрация - у некъф фейсбук. Неъм такава. Фащайте без мен.
Димо, никой не се е родил научен, ще ти покажа как да ловиш риба :D :D :D , ама ще е след забраната :D :D :D
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Балканки и Лидл

Мнение от lachezarnb »

pavre написа:
Borislav Haralampiev написа:
pavre написа:Колеги, обожавам петнистата красавица... най-красивата риба за мен. Но не харесвам Лидл или Кафланд или Пени, защото взимат хляба на българския производител и изнасят печалбата в чужбина. Една малка балканска пъстърва струва 0.10 лв. доколкото знам, колкото една каракудка за стръв. Нека всеки даде тези стотинки на вас и вие да зарибите, отколкото да правим реклама на тези чужди вериги супермаркети, които освен да ни продават чужди и нашите си болкуци, друго не правят. Извинявам се, ако ви звуча арогантно, но мисля, че всеки може да има мнение и да го сподели. Със здраве!

Нъц, в момента зарибителния материал от 3-5 гр. е 0.30 ст. с ДДС. Клуба има банкова сметка от има няма 3 год. и не съм разбрал за някакво рязко постъпление на стотинки до този момент. А твоите стотинки ще ги взема, аз лично. Къде да се срещнем ? :D :D :D
Можеш да ми пратиш на лична банковата ви сметка, но и така не става, защото аз около София за риба не ходя. Така, че смятам на пролет да купя зарибител и да пусна в една пъстървова река до Пловдив, като може и клипче да кача как го правя. Не ми беше идеята да се заяждам, просто ви казвам, че това за мен са подаяния от страна на чужденците, дето ни :ANAL: Всичко най-добро. :)
Бе то и ние, май , около София много много не зарибяваме :D :D :D
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Балканки и Лидл

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Колега, Ние като риболовен Клуб, най отговорно мога да ти заявя, че не зарибяваме Реки само около София. Лично Аз, с хора от Клуба и доброволци, наши приятели и сподвижници, пътуваме на 300 километра от София утре за подобно мероприятие. Има още три групи и никой няма да е около София, пак казвам най отговорно го твърдя. Маранцика може да го потвърди, утре сме заедно, както Кърцата и другите Колеги. Нашите Членове не са само от София, Реките предмет на съживяване, не са само около София. Ще разбереш, като дойде време. Плюс това, Ние не зарибяваме само, за да можем после да си ловим Рибите, Ние съживяваме Реките, бих казал по скоро.
Поздрави от Мен, от Нас.
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Балканки и Лидл

Мнение от mita4eto »

Ние просто даваме малко по-голям шанс на балканската пъстърва да си възвърне някогашните местообитания :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
goodlooking
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 10:56 am
Местоположение: гр.Видин

Re: Балканки и Лидл

Мнение от goodlooking »

Шест от мен, засега колеги!!!/b]
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Балканки и Лидл

Мнение от Бат Стан »

ХЕМИНГУЕЙ написа: Ние не зарибяваме само, за да можем после да си ловим Рибите
Поздрави от Мен, от Нас.
\

Абсолютно, ако е за ловене на риба, аз ще си хвана, независимо от това зарибявано ли е, не е ли. Въпросът е да се даде живот на реките. Това по повод зле осведомения клоун, който ме е писал в някакъв списък на слухтари на реки. Реките си ги знаем, със или без зарибяване все ще хвана нещо. Работата е в това да се пускат риби и да има повече живот в реките. Преди около три години създадохме клуба с такава цел и дотук резултатите се виждат - стотици хиляди пуснати балканки в реките и езерата. някои завистници се дразнят от тая работа, ама си ги слагаме на самолетоносача, както казваше Батето, лека му пръст.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Балканки и Лидл

Мнение от pitcha »

pavre написа:Колеги, обожавам петнистата красавица... най-красивата риба за мен. Но не харесвам Лидл или Кафланд или Пени, защото взимат хляба на българския производител .....
Колега,
Напълно споделям твоето отношение към чуждите вериги, не че Българските не правят същото.
Обаче какво да се прави, когато точно чужда верига решава да изхарчи някой лев за зарибяване на Български реки?
При положение че последните години подобни предложения са отправяни нееднократно към големи Български корпорации? И нито една не се е навила?

Мисля, че е по-добре парите за реклама да са изхарчени по този начин, отколкото за хонорар на някоя чалгаджийка с една гънка в мозъка. Това заслужава уважение и е жалко единствено, че чужди фирми го правят, а не Български.
Поздрави
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Балканки и Лидл

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

[quote="pitcha"]Това заслужава уважение и е жалко единствено, че чужди фирми го правят, а не Български.

Димо, това не е точно така, смятам, че и някои Български фирми го правят......
Сега точно не бих Ти давал пример, щото ще излезе........
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
Menkata
фен клуб-скобар
Мнения: 512
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 12:57 pm
Местоположение: Тетевен

Re: Балканки и Лидл

Мнение от Menkata »

1.
Марияна Никова: 270 балкански пъстърви
2.
Teodora Ivanova: 251 балкански пъстърви
3.
ДОНКА ШКОДРОВА: 221 балкански пъстърв

Колеги 3 дами са в челото. :)
По-добре с жена на риба, отколкото сам на работа.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Балканки и Лидл

Мнение от Бат Стан »

ХЕМИНГУЕЙ написа:
pitcha[color=#800000] написа:Това заслужава уважение и е жалко единствено, че чужди фирми го правят, а не Български[/color].

Димо, това не е точно така, смятам, че и някои Български фирми го правят......
Сега точно не бих Ти давал пример, щото ще излезе........
Разбира се, че и български го правят. Не са много, но го правят. Като се почне от едно време Шекспирите къде даваха пари за зарибяване, и се стигне до спонсора на зарибяванията на клуб "Балканка". Отделно, че навремето на едно от първите състезания по муха например пак Шекспирите ни дадоха премии на първите трима в класирането (нелоши трицифрени суми), но и тримата ги дарихме до стотинка за зарибяване. През 2004 г. помня, че частна фирма извади пари за 35 000 риби, които се пуснаха в Рила. Има и други случаи, не са много, но има, за щастие. Ето един пример: http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=175&t=62679" onclick="window.open(this.href);return false;
Така че е добре да не се говори наизуст кой дава пари за зарибяване и кой за други неща. Всяка фирма е в правото си да прецени къде да инвестира - в зарибяване, в социални дейности, в лечение на деца, болни от рак, или нещо друго. Евала на Лидъл, че са възприели идеята за балканската пъстърва.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Балканки и Лидл

Мнение от JettroniX »

Menkata написа:Колеги 3 дами са в челото. :)
Гледам ги, че са от доста време в ТОП-а, нека "вадят" :lol:
Кога ще ги носим из реките :o :D
Изображение
Аватар
naB4o
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 7:49 pm

Re: Балканки и Лидл

Мнение от naB4o »

Колеги, радвам се, че Ви хванах интереса. И колкото повече - толкова повече! Аз не съм по този риболов (а и напоследък по никой заради липсата на време), НО инициативата си струва и затова я споделих. Относно печалбата на тези вериги, всичко е голямо тиражиране и проба да ги ограничат малко. Факт е, че има много БГ стока, и другите факти са следните:
ДДС и данък печалба, няма как да се изнесат навън, те си остават в нашата хазна. А печалбата, всеки си решава как да си я харчи. А вериги като Карфур и Билла, издавайки ми фалшиви касови бележки, ме загубиха 100% като клиент.
Дано има много рибки и малко бракониери!
Наслука!
:)
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Балканки и Лидл

Мнение от JettroniX »

Game Over :D
Много слаб резултат - 59 броя от мен от 10,5т улов :lol:
Изображение
bngroup
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 10:42 pm

Re: Балканки и Лидл

Мнение от bngroup »

Уважаеми колеги, любители на етичния риболов и защитници на Природата.
Извинявам се,че малко късно сядам да напиша това писмо, от името на целия клуб "Балканка".
Искаме да благодарим на Лидл за отделените средства за кампанията, предприета по тяхна инициатива!
Желаем да изразим благодарността си към всички вас, които играхте в играта и спомогнахте увеличаването на бройката живи пъстърви, които пък ние от клуб "БАЛКАНКА" пуснахме в километри от реки, разположени в цяла България! Защото клубът ни, макар и със седалище в гр.София не е софийски ,а национален!
Нека не забравяме да споменем и участниците в самото мероприятие по разселване на живите рибки, които ставаха сутрин в 2.00 ч и по тъмни доби изминаваха нелекия път до Тошков чарк и обратно, за да може благородното дело да влезе в ход по най-добрия начин!
За личните средства, усилия и време, които участниците вложиха,за да имаме повод сега да пишем това благодарствено писмо!
Надяваме се за в бъдеще да има още много подобни мероприятия и призоваваме за съпричастност, за да се радваме всички на рибно богатство в родните ни реки и на пълноценна Природа, вместо пустош!
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”