Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Павел Иванов »

Колкото и да е невероятно има и в БГ клубове които имат и ресурс и напълно некомерсиален интерес да се занимават със стопанисване на реки или участъци от тях .
Това с ловните си е един от основните проблеми в момента , за тях не важат граници на паркове , нормативни разпоредби и закони за риболов и пр.
Иначе най-касаещата ни всички нас реплика си е контрола , по тая точка спорове няма , но и от тези които трябва да го извършват в мнозинството си нямат желание да го правят , с редки изключения .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Ще си позволя само една единствена реплика по въпроса, с цялото си уважение към всички клубове в БГ в момента! Не нямате нужните ресурси, категорично, мога по всяко време да се мотивирам, но не и тук!!!
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от maranzika »

ХЕМИНГУЕЙ написа:Не нямате нужните ресурси, категорично,
Боби,ресурс има...желание няма. :!: :!:
То из като тебе си бях оптимист де...ама то ти това го знаеш... :lol: :lol: :lol:
Аватар
NMC
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 6:45 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от NMC »

Предполагам много добре знаеш че аз , в страни от клуба , си правя регулярни зарибявания които надхвърлят като финансов обем тези на Балканка базирани във вариант без да броим спонсорските а само чисто клубните средства за целта ?
:lol: :lol: :lol: Умря циганката дето те хвали че сам почна :lol: :lol: :lol:
http://balkanka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Павел Иванов »

NMC , точно че никога не е имало циганка тез неща си ги знаят само определени хора , примерно ти никога не е имало нужда и да ги научаваш , но просто така се получи :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

Олелеее. Не коментирай неща за които нямаш унфо. Смешно е! На мен пъ кура ми е 35 санта, тетва е твоето изказване
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Павел Иванов »

Мишо , айде NMC ще го разбера , защитава граЦкия , тебе също , безрезервно се отдаваш на клуба , ама примерно питай запознатите настоящи членове на Балканка и тогава коментирай , А ?
Не друго ами доста неща се правят още преди съществуването на Балканка , еле па твоето осъзнаване че изобщо такива може да се правят :idea:
Иначе тези работи нямат много общо с темата смятам .

пп - ако искаш нямам против и да си ги премерим :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от lachezarnb »

Леле много се е натрупало за разясняване.

Пръво, ( некъде там от предишната страница ), Павка как ( в милата ни родина, а не в Словения, Франция или Англия) ще спреш любимите ни управници да не раздадат всяко поточе на родата, като се има предвид кво стаа по морския бряг че и в защитени територии, по Банско и т.н.

Знаем че и преди нас са се правили доста неща, някои добри други не. И Мишо знае и аз знам и т.н.

За ел. въдицата имам предвид че ще влезе в употреба, когато въпросната организация удари дъното, а това ще се случи по няколко причини:

1. Липса но опит в мениджмънта на подобни обекти. ( доста отблизо съм се запознавал с тази дейност в Италия, освен това образованието ми е в туризма, та знам какво говоря )

2. Прекомерна конкуренция - знаем какво стана с магазинчетата за GSM - ми, с базарите за дрехи, с ресторантите и с всеки не монополизиран бизнес в БГ.

3. Безмерната любов и доброжелателност на местните бабаити. Малко вар или друга отрова на 50м. извън стопанисвания участък и "Прашшай Григории" ( ако се сещаш кой филм имам предвид )

И това са проблемите свързани само с мениджмънта на подобен обект ( и даже не са всички проблеми ), има и доста правни проблеми които ще възникнат.

Пак казвам много ни е рано за подобно нещо, в морално етичен аспект нацията ни изживява див пубертет с всички кофти прояви на тази възраст.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Бат Стан »

Павел Иванов написа: Станиле спри съ !!! Много добре те разбрах какво спомена за незнам кой си път ! В случаят точно Балканка търси диалог и подкрепа , или греша ? Айде да си хротуваме по същество а не да ръсим кой какво . "Чешането" е точно за да се свърши работа при постигнат консенсус а не "абе ние търсим подкрепа но само във варианта който ние предлагаме" :idea: Дискутират се различни варианти и се претеглят масови мнения . Не се праи на ощипана девойка щот нервиш :wink: Предполагам много добре знаеш че аз , в страни от клуба , си правя регулярни зарибявания които надхвърлят като финансов обем тези на Балканка базирани във вариант без да броим спонсорските а само чисто клубните средства за целта ? Не друго ами имам спомени че баш ти издъни чак по северозапада едно мое доста читаво самоцелно зарибяване та ... Най-лесно е да се разправя ние направиме това , ама и същото време да се премълчава че някой е преебал последствие , щот му зор да разправя , повечето от направените неща
Не бях чувал, че си такъв солиден зарибител, но след като казваш, така да е, няма да спорим. Който обаче има претенции да е зарибител, Павка, си прави портфолио. Със снимки от зарибяването, с документи за произход на рибата, издаден от рибарника, с дата, фактура или там какъвто разплащателен документ и така. Това: "Аз много зарибявам" е хубаво, но не върши работа. Ако имаш претенции да си зарибявал, показваш документи. Ние това го имаме на портфолио, и по тази причина национални и природни паркове ни избират за партньори в акции по зарибяване, по проекти и др. Имаме някаква експертиза, дето се казва, с която вече сме избрани за подизпълнител в европейски проект за зарибяване. Това са сериозните неща. Другото е бла-бла. Впрочем на общото събрание на клуба снощи беше отчетено, че отсега имаме осигурени едни 115 000 балканки за зарибяване тази година извън въпросния европейски проект, плюс още 125 000 от партньорска програма с друг парк, ето ти ги 240 000 балканки сигурни за зарибяване, без да броим тези от проекта. Ние нямаме претенции да сме първите зарибители с балканка в България, но имаме претенции да сме от най-сериозните в последните три години, откакто беше основан клубът. Освен това ние бяхме клубът, който си постави за цел да промени нормативната уредба в частта й за пъстървовия риболов и успя да направи нещо доста значимо. От тази си позиция можем да претендираме за по-високо ниво на компетентност.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Павел Иванов »

Лъчо , имаше разработки , при това доста обстойни кой , как и защо да има право да стопанисва реките . Кофтито е че още в началото нещата се извъртолиха и СЛРБ се оказа единственият който би имал съответните разрешителни , ако и друго да беше умувано . То и за това на тоя етап всичко беше спряно , варианта СЛРБ монополист се е доказал като неприемлив такъв на база какво прави и в момента със стопанисваните от него обекти . Би било добре нещата да станат както бяха предложени изпърво ама тук си прав , не става от първият път .
Бат Стан написа:...
Чак солиден ... много добре знаеш за какво иде реч , а и аз споменах базата без спонсорски и програми , имаейки предвид сумата от чл. внос . Друго си е да ти спомене човек че е зарибил някъде и после да разбере от Румил , някой и друг собственик на весник и рибарски магазин , както и съфорумник , че там било зарибено и то не с двуграмови рибки и дава та ... За това идеше реч и в случаят на мен лично не ми трябва портфолио щото съм егоист и след онзи случай предпочитам местата които зарибявам да ги знам само аз и ако са трудно достъпни и двамата общаци на които съм платил надница да носят чувалите . Тъй е по-спокойно акомеразбираш . Както обаче споменах кой , какво и защо е направил относно зарибяване , спиране строежи на мВЕЦ и пр. не е обект на темата , ама ти го биеш в друга посока което е безмислено защото се получава разпра на типа махленска сгляда , вместо да се говори за това за което иде реч от начало :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

"пп - ако искаш нямам против и да си ги премерим :wink:"
Става! Само ако има леки момичета, че иначе ще ни излезе име...

Иначе по темата - разгеле ИЗЛЕЗЕ ЗАБРАНАТА!!!!!! да ни е честита!
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от lachezarnb »

Павел Иванов написа:Лъчо , имаше разработки , при това доста обстойни кой , как и защо да има право да стопанисва реките . Кофтито е че още в началото нещата се извъртолиха и СЛРБ се оказа единственият който би имал съответните разрешителни , ако и друго да беше умувано . То и за това на тоя етап всичко беше спряно , варианта СЛРБ монополист се е доказал като неприемлив такъв на база какво прави и в момента със стопанисваните от него обекти . Би било добре нещата да станат както бяха предложени изпърво ама тук си прав , не става от първият път .
Не си ме разбрал, знам историята с ( май бяха 500 ) членове, нямам предвид дали е разработвана някаква методика за отдаване, а методика за управление. Защото от лошо управление ще пострада природата а тя е на всички. А методика за управление на река никой никога не е писал, в някой лекции свързани с туризъм се споменава като алтернативен такъв и толкова. Силно се съмнявам че в близките 10 години ще бъде създаден такъв научен труд, защото за създаването му трябва да участват специалисти по туризъм, хидробиолози, еколози и икономисти, та не виждам кой може да плати за подобно нещо. Има откъслечни материали от европейски източници, но те са почти неприложими в български условия.
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
AKULATa_88
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 10:00 pm
Местоположение: karnobat
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от AKULATa_88 »

http://iara.government.bg/wp-content/up ... %D0%B8.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

В ЯЗВИР КАМЧИЯ РИБА НЯМА ДА ОСТАНЕ, ВТОРА ПОРЕДНА ГОДИНА Е ЦЕЛОГОДИШНО ЗАБРАНЕН!
:)
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

Колега, клубовете и в частност нашия нямат отношение кои водни обекти като язовири да са в забраната. Това са предложения на местните подразделения на ИАРА. Клубове и колеги които се интересуват е трябвало да реагират своевременно, още януари, когато облстните ИАРИ са си пратили предложенията. Не знам какво друго да кажа.... 100 пъти писах - действайте навреме, не стойте и не чакайте някой да свърши нещо вместо вас. Не визирам конкретно теб, а всички, които са чакали и не са действали.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от mita4eto »

AKULATa_88 написа: В ЯЗВИР КАМЧИЯ РИБА НЯМА ДА ОСТАНЕ, ВТОРА ПОРЕДНА ГОДИНА Е ЦЕЛОГОДИШНО ЗАБРАНЕН!
Колега, едни леко уточнение и от мен. Клуб "Балканка", благодарение на адски много усилия на една камара членове и съмишленици, успяха да прокарат определени промени в нормативната уредба, отрзаявайки цялостната ни философия. Освен това обаче, нека направим една идея по-различен прочит на този факт: КАК се стигна дотук? Ами не, далеч не е по инерция или ей така някакси, бяха положени много усилия, жертвано много лично свободно време и така нататък - нека това покаже на всички колеги, че нещата МОГАТ да се случат, ако има инициатива! От лафче тук-таме няма да стане ... от оплакване няма да стане ... Би било прекрасно ако местни сдружения също проявят инициативност, започнат да рбаотят интензивно с местните ИАРА, генерират идеи и се пробват да ги прокарат. Това е истината, всичко друго е дръгнене на езици.
Не те критикувам, колега, напълно съм съгласен с теб както за Камчия, за Ясна Поляна и т.н. просто истината е, че ако ние не си помогнем - няма кой!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”