Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14919
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Павел Иванов »

Бай Димо , обръщам се към теб но забележката ми е повече към Мишо , Станил и Коста , диалог е когато се води комуникация , споделят се доводи , коментират се аргументи и пр. , а не когато едната страна изтъква че има желание за диалог и в същото време отсрещната има право само да кима в съгласие и от време на време да ръкопляска . Това второто май по-скоро на тоталитаризъм избива :wink: Друг е въпроса че заяждане , поне от моя страна не виждам никъде в писанията ми по-горе та кой смята че това правя май чете доста подбирателно :mrgreen:
Тезата какво е било когато ни е нямало пък е направо смешно да се дискутира по простият факт че ни има , при това доста отдавна :wink:
В случаят наблягам на това че не е нужно нещо да се преекспонира , при това безмислено . Също такова ми се струва предложението да бъде добавено на търмъкчийте да им се прибирал и такъма . Не друго ами това си го има и сега , уредите с които се бракониерства да се конфискуват , а какъв е уреда на търмъкчията ако не въдицата ? Тук пак опираме най-вече на скъсаното звено наречено контрол и захванато за другото скъсано такова наречено събираемост на санкциите . Излишното натоварване на закона води до по-лесното намиране на вратички в него , а излишното преекспониране води само до по-голямо неспазване на даден закон .
Воденето на разговор , надрастващ понятието диалог , във форума е доста по-добро решение от това да си пускам питанията и забележките в скритият ви подфорум смятам . Още повече че тук разговора се води не само между членове на два клуба , а и се включват независими експерти като бай Димо , членове на други клубове и просто риболовци , демек болшинството касещи ги промените в ЗРА . Още повече че до другият петък , 28.02. , има съвсем малко време за диалог , респективно разговор и съответните изводи направени на база него .
Мнението на Иван Пандъков ще пропусна да го коментирам защото ми се струва , .... , ще пропусна и изказа по това какво ми се струва :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от starlight »

Г-н. Иванов :)
Моето мнение "не се яжте" беше насочено другаде :mrgreen:
Тъй като гледам, че нещата не отиват където би ми се искало, та едно предложение:
защо не се организира една среща между двата клуба, на която да присъстват повече отговорни лица?
Високо уважавани експерти също е желателно да присъстват :mrgreen:

Всички бутаме горе долу в една посока. Трябва да започним да говорим на един език, иначе, ще стане като снопът съчки на хан Кубрат...

PS. Павка пийни една глътка от онзи елексир. Така и не каза как беше :mrgreen:
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Бат Стан »

starlight написа: защо не се организира една среща между двата клуба, на която да присъстват повече отговорни лица?
Ами Марияне, такава среща имаше на 18 февруари. От наша страна присъства председателят на клуба и двама членове на УС. От страна на Стари видри имаше двама души от УС, представени бяха още три мухарски клуба и ФМБ. На въпросната среща се събрахме, за да си стиковаме общите интереси за срещата в ИАРА на следващия ден, да видим кое ни обединява и т.н. Ние се явихме на срещата с един документ, в който на чернова бяха събрани всички предложения за промяна в закона, дадени по форуми от най-различни хора, както и с предложения и от нас. Въпросната чернова Мишо я чете точка по точка пред всички и я дискутирахме, както и колегите от останалите клубове си казаха техните предложения. В общи линии се обединихме около мнението, че най-важното в бъдещата промяна на закона е борбата с бракониерството, криминализирането на токаджийство и мрежарене, плюс промяна в системата на зарибяването и регламентиране на това какви отчисления от билетите за какво отиват. Говорихме доста за пъстървовия риболов, кое как може да стане, намаляването на бройката разрешени за задържане пъстърви, увеличаване на минималния размер за прибиране и т.н.
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от starlight »

Мисля, че още една такава среща финална няма да навреди на никой.
До колкото разбирам е имало време темата подробно да се обсъди от колегите от кб. Стари Видри.
Може сега предложенията да са повече и положението да е друго.
За това и казах да присъстват повече отговорни лица.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Бат Стан »

starlight написа:Мисля, че още една такава среща финална няма да навреди на никой.
До колкото разбирам е имало време темата подробно да се обсъди от колегите от кб. Стари Видри.
Може сега предложенията да са повече и положението да е друго.
За това и казах да присъстват повече отговорни лица.
Значи предложенията трябва да се внесат до 28 февруари, след което през март в работната група в ИАРА ще ги оформим. На 25 февруари "Балканка" имаме общо събрание, на което всеки от колегите ще си каже кво мисли по въпроса, и така.
Аватар
Иван Пандъков
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 2:45 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Иван Пандъков »

Павел Иванов написа: Мнението на Иван Пандъков ще пропусна да го коментирам защото ми се струва , .... , ще пропусна и изказа по това какво ми се струва :lol: :lol: :lol:
Г-н Иванов, просто вашето предишно мнение много ми заприлича на мнението на много колеги, по отношение на видрата и това, че тя яде риба и следователно е вредна ... Иначе, мнението ми по въпроса изцяло се припокрива с призивите на Димитър Куманов и Коста Коста, да не говорим за зарибяването, но Коста Коста го е казал ... поне е важно да не се допуска зарибяването с неместни видове, защото това не води до нищо хубаво.
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от pitcha »

Напълно съм съгласен, че трябва да се обсъжда. Дотам, докато можем с убеждаване. Има неща, за които не можем да се убедим – като за платените реки, например. Там всеки си казва мнението и основанията. И толкоз. Техните експерти ще преценват основанията и ще решат.
Точно така се получи на срещата в ИАРА, което много ме зарадва. Част от причините беше и че мойте любимци Емо Петрунов и Вальо Симов ги нямаше.
Обаче наистина е добре да се познават законите. А не като Данчо Савов – клуб поне с десет години след регистрацията да стопанисвал??? Мухарски??? Понеже само София 94 отговаря на условията. И ще бъде отдадено на единствения клуб без конкурс? И това да го пишело в закона? Добре ще е като не знаят - да се консултират с юристи за такива неща. Или поне да правят разлика между нормативен и поднормативен акт, ако не друго.

Обаче как да обсъждаме, като ако мнението ми не съвпада с нечие чуждо, още в първото му изказване ми се съобщава, че не съм го обмислил, че е тъпо или ще ме такова. Нямам предвид теб, а някои други хора – ти се сещаш кои. Жалко че Кърцата изтри темата за състезанията.

Сега – за търмъка. За всяко отделно нарушение на закона са предвидени санкции в глава VІІІ – административно наказателни разпоредби. Намери ми санкции за търмък.
Отделно в чл.90 са описани нарушенията, при които се прибират уредите – според съответните членове при санкциите. Търмъкът не е включен изобщо, защото няма санкции даже.
Всъщност – не се мъчи да търсиш. Ще си загубиш времето само.

Що се отнася до независимите експерти. В областта на строителството съм експерт. Включително на ВЕЦ-ове – за които беше основното ми изказване. До степен да съм член на Националния Експертен Съвет по устройство на територията и регионална политика – експертната му част, а не политическата. Затова познавам законите – за устройство на територията, за опазване на околната среда, за водите, за биологичното разнообразие донякъде и т.н.
Казвам това не за да се правя на важен, а заради необходимостта от експерти.

И така – ако искате нещо да се промени – подгответе се като хората. Ясни предложения, разумни мотиви, консултации с юристи, с биолози или ихтиолози и с други независими експерти – да ви кажат кое е възможно и т.н. Защото за нещата, за които не може да се постигне съгласие – ще се срещнете точно с това – ясни, разумни, юридически и екологично добре издържани предложения, обратни на вашите.

А ако успеете да убедите хората, които работят по закона – да остане възможността да се стопанисват реките – ще се сблъскате челно в НЛРС-СЛРБ, които ще ви отвеят като бръмбар-сламка. А пък за Панега специално – ще трябва да се оправите с една организация, която се нарича „Осиновители на Панега” или нещо подобно. Като знам кои са основните играчи в нея – даже и аз ще стискам палци на Мухарската федерация. И ще стискам палци после те да ви пускат да ловите на спининг.
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от capetano »

Стана ми интересно и прочетох темата отначало.. Полека.. Бавно /щото не мога да чета бързо, де ;)/
Та на доста места се споменават разни предварителни предложения, обсъждане на нещо написано и разни такива.. Разни диференциации.. /Боже, колко сложна дума се опитах да използвам../
Понеже темата тук е общодостъпна, а в нея се говори само и предимно за неща, които простосмъртният не може да види, дали ще има начин тези ТЕКСТОВЕ да бъдат обявени публично?
Ако са секретни, моля да бъда извинен.. Стана ми интересно заради подочути под сурдинка от разни хора разни неща.. :)
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14919
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Павел Иванов »

Муцковци , през последният един час си поиграх със ЗРА в едната ръка и вашето "сурово" предложение в другата . Заиграх се само с нещата отредени на моята скромна личност за заигравка :oops: С другите има кой да си играе . Ще ги пратя на Лъчо и независимият Димо на ЛС като предпочитам коментарите последствие да са тук в темата .

пп - Маряне , онуй малцовото елексир беше многу гадно и по тази причина бях принуден да го унищожа във възможно най-кратки срокове , както и направих :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от pitcha »

В отговор на колегата capetano - http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... &start=120" onclick="window.open(this.href);return false;
Виж последната страница. Поздрави
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

Ама как да не се нервна бе Павеле? Аре чети преди да пишеш! То ва не е нашето ( на БАЛКАНКА) предложение, нито сурово, нито печено.
Това е сборно предложение от темите от двата форума И НЯКОИ наши предложения добавени, както и на Димо!!!! А дееба мама му! Най обичам "одитор "- нищо не направил ма критикува работата дето някой друг е свършил. Ми да беше седнал ти да обобщил и отсечеш цензурните и смислени предложения на колегите от двата форума! И да до пишеш вашите клубни предложения! Що не го направи?
Сега ако искаш да си полезен просто спри да коментираш чуждите предложения и изготви твои, които да внесеш до 28.02.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от sestrata »

pitcha написа:Сега – за търмъка. За всяко отделно нарушение на закона са предвидени санкции в глава VІІІ – административно наказателни разпоредби. Намери ми санкции за търмък.
Отделно в чл.90 са описани нарушенията, при които се прибират уредите – според съответните членове при санкциите. Търмъкът не е включен изобщо, защото няма санкции даже.
Всъщност – не се мъчи да търсиш. Ще си загубиш времето само.
...
Казвам това не за да се правя на важен, а заради необходимостта от експерти.
Куманов, един експерт е длъжен да знае Закона в настоящия му вид: :idea:
Чл. 37. Забранява се извършването на стопански и любителски риболов в обектите по чл. 3, ал. 1 чрез косене (търмъчене).
Чл. 73. (1) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Който лови риба и други водни организми със забранени риболовни уреди, средства, принадлежности и приспособления в нарушение на чл. 35, ал. 1, т. 4, 5 и 7, чл. 36 и 37, се наказва с глоба от 1000 до 2000 лв.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) Когато нарушението по ал. 1 е извършено от юридическо лице или едноличен търговец, му се налага имуществена санкция в размер от 2000 до 3000 лв.
Чл. 90. (1) (Доп. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 59 от 2012 г.) В случаите по чл. 56, 62, 64, 65, чл. 66, ал. 4 и 5, чл. 67, 67а, 68, 69а, 70, 71, 72, 73 - 77, 81, 82, 82а, 82в, 85, 85а и 86 рибата и другите водни организми, както и уредите, средствата и приспособленията, с които те са придобити, се отнемат в полза на държавата.
...
Допълнителни разпоредби
...
15. "Косене (търмъчене)" е риболов чрез използване на малоразмерни мрежени уреди или куки, при който с резки движения се улавят или пробождат и закачват отделни екземпляри риби.
Мисля, че предложенията за промяна на Закона се изтласкват в посока на повече рестрикции спрямо любителя риболовец, което не е в наша обща полза. Това в което трябва да се обединим и Клубове и редови риболовци е да изискваме КОНТРОЛ. Не епизодичен, по сигнал, а перманентен, строг и безкомпромисен.
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

Точно около това се обединихме всички. И тъй като имате документа във вашия форум вижте началото и първите две предложения които са наши. Или това (увеличение бюджет, капацитет, качество и т.н. На ИАРА ) или нещо тотално ново. Към момента се опитваме да измъдрим работещ начин да направим контрола качествен и ефективен. Ако за рестрикции приемаш намаляване броя на пъстървите и увеличение допустимия размер, ОК. За нас това е правилен подход. ОБАЧЕ, разковничето е в контрола и с това се съгласиха всички. Вие двамата изглеждате разумни и ще опитам да обясня нашия подход - Парето -правилото 20/80. Степенуваме по приоритети и натискаме там. Не че не подкрепям Димо за единичните куки без контри, но това е в края на списъка с проблемите за натиска...да озаптим бракониерите, а за куките все ще се оправим.
И за закона- на никъде не се тласка- за сега- четете де! Сега се обсъжда и се приемат предложения! И така до 2015! Мислете, предлагайте и се обосновавайте!
И нека силата бъде с вас:) нас!
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от misho_tsakov »

И господа Павел'с, подгответе си предложения и ги внесете. Зарежете коментарите на нашите предложения. Така ще е най конструктивно.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Проект на Заповед за целогодишна забрана.

Мнение от Мунчо »

Част от вашите предложения са силно рестриктивни и накърняват интересите на широк кръг риболовци - по тази причина са обект на коментари. Вярвам, че няма някой, който не знае поговорката за прекаления светец...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”