Ryobi Zauber

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Ryobi Zauber

Мнение от Borislav Haralampiev »

Тигри, ай някой да сподели нещо за таз джвъчка :D :D :D Кът например: добре ли реди влакното? ; лека ли е ? ; удобна ли е ? ; и от де по-дяволите да взема пари да си я купя :lol: :lol: :lol: ?

Майтапа настрана. Заслужава ли си парите ?

Изображение
Аватар
BACHI
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 8:34 am

Re: Ryobi Zauber

Мнение от BACHI »

Като излезе щях да я вземам,като резерва,но и така останах без нея :((
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Ryobi Zauber

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Борка, аз лично имам два 4000 и ги ползвам от около 3 години! Като цяло съм доволен, но са малко тежки, предимно ги ползвам за щукарския риболов. Според мен си купи 2000, по лека е и е подходяща за пъстървовия риболов. В крайна сметка не са лоши!
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Asen Ra4ev
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:32 pm

Re: Ryobi Zauber

Мнение от Asen Ra4ev »

Борка, само Тео-сухия мое те открехне по тези луксове....
eladjia
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна-Елхово

Re: Ryobi Zauber

Мнение от eladjia »

[quote="Borislav Haralampiev"]Тигри, ай някой да сподели нещо за таз джвъчка :D :D :D Кът например: добре ли реди влакното? ; лека ли е ? ; удобна ли е ? ; и от де по-дяволите да взема пари да си я купя :lol: :lol: :lol: ?

Майтапа настрана. Заслужава ли си парите ?

-Перфектно реди!
-Размера от снимката при мен с навита подложка и плетено размер 1 тежи 341гр.(по моето кантарче)!
-Удобна е!
-Не знам къде има пари, чувал съм че теглят от сметки в банка - пробвах ама трябвало да се внася преди това.Ако откриеш нещо по въпроса пиши смело!
-Няма по-добра макара за тези пари!
starlight
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 12:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ryobi Zauber

Мнение от starlight »

А бре какви за тия заубери бре, Бану :)
Последно промяна от starlight на Вто Фев 04, 2014 5:51 pm, променено общо 1 път.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Ryobi Zauber

Мнение от maranzika »

Тео да се изкаже тука викам аз.. :lol: :lol: Че оня ден и мен ме зарибява .. :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ryobi Zauber

Мнение от lachezarnb »

Колега eladjia, дано не го приемеш за заяждане, ама верно ли мислиш че повечето лагери правят макарата по-добра или подходяща? За над 30г. стигнах до извода че спининговата макара трябва първо да реди добре и второ да е лека, не съм пробвал двете макари но по спецификация Заубера и доста по-тежък ( ARNS1000FA 210гр. - Заубер 270гр.), за мач няма значение но за спининг........Между другото повечето лагери водят точно до по-голям грамаж и в никакъв случай не са гаранция за качество. Ако не вярваш потърси в нета, има китайски макари с по 12 лагера ( направо да им се ненадяваш на китайчетата ) , които не стават и за скрап. Не съм фен на никоя марка, когато търся макара я търся за конкретни условия и метод на риболов.

Борка и размер 1000 ти върши идеална работа за пъстърва, а дали едната или другата - зависи колко искаш да заякнеш.

А да и още нещо гледай макарата да не "Бие", тоест като я хванеш за държача, завърташ ръчката и пускаш да се завърти по инерция, не трябва да има странична вибрация.

Успех
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Re: Ryobi Zauber

Мнение от Borislav Haralampiev »

Момци, мерси за отговорите. Всъщност, аз малко съм ви подвел с тази снимка на Заубер 4000. Става въпрос или за 1000, или за 2000 както се досещат някои. Ако трябва да съм честен за стария Заубер не прочетох много положителни неща, даже напротив. А новия вариант го видях преди дни и много ми хареса на външен вид. И все си мисля, че ако е имало нещо за доизкусуряване са го свършили при карбоновия.

Мариянчо, не се карай с човека, сигурен съм, че иска да ми помогне. Ако имаш проблеми към днешна дата в други сайтове подобни на този си ги решавай там. Въча, а ? БРАКОНИЕР :D :D :D :lol: :lol: :lol: :axe: :axe: :butthead: :butthead:

Инак по темата, Теодоро ми се обади и каза да си приготвя една крупна сума и ще ме уреди, и те така.........
За над 30г. стигнах до извода че спининговата макара трябва първо да реди добре и второ да е лека, не съм пробвал двете макари но по спецификация Заубера и доста по-тежък ( ARNS1000FA 210гр. - Заубер 270гр.),
Лъче, аз сега съм с едно Ryobi Ecusima 2000 на 262 гр. и ми е много удобна, реди добре, абе според мен супер макара, а Заубера 2000 е 280 гр. и балканката 5 кила та 5.280гр. :D :D :D Шега, ама мислим тея 18 гр. разлика да не ги усещам много. :D :D :D Абе аз банковата сметка не съм си написал бе............
Последно промяна от Borislav Haralampiev на Вто Фев 04, 2014 10:11 pm, променено общо 1 път.
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: Ryobi Zauber

Мнение от suhia_ribar »

Боре,само една констатация,разликата между размер 1000 и 2000 е в големината на шпулата.....капиш?
А,относно скоростите за велосипеди.......,това е един друг спорт!
Маранцика,усещам,че си зарибен вече.
Както казах и на Борката,според мен,в предвид начина на водене на повечето воблери за петнисти,за мен по-добре е Ексия,същия ценови клас.
И,последно,ай стига сте правили избор като жените-по външен вид!
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ryobi Zauber

Мнение от rap66 »

Ако става въпрос за тегло, новото Ryobi slam е доста примамливо- само 222g. Ама не съм го виждал на живо. А със сигурност има българи които са си го купили от Aliexpres, да не си траят ами да дават информация :axe: Същото, но с притурката "Тубертини" отпред струва 180Е
Изображение
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Ryobi Zauber

Мнение от аксел »

имам два Заубера,1000 и 2000,след като се наложи да разглобя единия и да погледна отвътре механиката,въобще не съм впечатлен,жалко,че преди ги смятах за много корави макари,не препоръчвам,това е моето мнение........по-добре китайски боклук за 50лева ,отколкото същия,но за 150лв.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: Ryobi Zauber

Мнение от suhia_ribar »

аксел написа:имам два Заубера,1000 и 2000,след като се наложи да разглобя единия и да погледна отвътре механиката,въобще не съм впечатлен,жалко,че преди ги смятах за много корави макари,не препоръчвам,това е моето мнение........по-добре китайски боклук за 50лева ,отколкото същия,но за 150лв.
Аз пък се чудя в размер 4000 ,как издържат по Дунав на интензивен спининг риболов,а у Пловдивско не......или може би са с различни механизми отделните размери.....
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Ryobi Zauber

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Аз имам заубер 4000 и за сега нямам никакви оплаквания от него.
Изображение
Изображение
Аватар
lachezarnb
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 311
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 6:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ryobi Zauber

Мнение от lachezarnb »

Аз пък не мога да разбера кога темата стана " сравнение на Заубер и Шимано" :lol: :lol: :lol:

Борката просто питаше за макара, а моето лично мнение е че и двете марки са си добри просто няма макара за всички видове риболов и за всякакви условия. Ако някой успее да сътвори подобно чудо си го купувам веднага и всички останали отиват на вторични суровини.

Със здраве
Големите умове обсъждат идеи. Средните умове обсъждат събития. Малките умове обсъждат хора.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://balkanka.bg/
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”