Пъстървите от булевард "Добър Миле" - репортаж

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Пъстървите от булевард "Добър Миле" - репортаж

Мнение от Бат Стан »

В събота, 8 март, преди обяд извъртях едно хубаво капо, а следобяд мача между куците и сакатите (1:0 за куците) допълнително ми влоши вкуса, ама то на женския ден кво друго да очаква човек. Затова реших, че в неделя спешно ми се налага отново да отида за риба. Акцията стартира рано сабахлем - рейс, влак, пак рейс и към 8.30 часа се изтъпанчих на мястото, известно като пъстървовия булевард "Добър Миле". Кой е тоя Добър Миле, така и не разбрах, май че е герой от някаква народна песен. Преданията за тая река говорят, че като отиде човек там, първо трябва да мине през булевард "Добър Миле" и да се поклони на табелата. Тогава можело да му удари и митичната... Те го Милето.

Изображение

Реката, за мой голям кеф, беше доста височка и придошла. Това е отлично, тъй като именно в тези води рибите излизат да се хранят в средата и не се крият в подмолите. Ето я и реката, снимана от моста:

Изображение

Бях решил да ловя основно на силиконки, а в хода на излета да пробвам и от някоя друга примамка. В тези условия силиконът е много интересна примамка - едно че в буйната вода воденето на нещо с тегло дето няма и 1 грам си е предизвикателство, и второ, че е доста интересно с тая примамка да хващаш риби на дистанция от 10 и повече метра, като се налага да я презентираш по най-различни начини съобразно конкретния участък и място. Такъмчето си е все същото - кука №6 или 8 от мухарските, волфрамова глава 4 мм диаметър, силиконова камола на "Бъркли", спинингова пръчка и сте готови за нападение. Изглежда съм хвърлил хубав метан на табелата, щот още с първите замятания и направих сефтето:

Изображение

Не е от митичните, по-скоро беше неква митична педарка. На същото място имах след това още две кълванета, обаче празни. Продължих си риболова, тяк таме си кълвяха балканки от същия размер - 20 - 25 санта.

Изображение

След като направих десетина пъстървета, реших да сменя примамката и сложих воблер Микс 02 на Иво Кръстев. Той пък залови американка. За съжаление се беше ковнала за окото, но си замина обратно във водата по подобие на всички останали пъстърви, дано е оцеляла все пак:

Изображение

За отбелязване е, че на реката беше пълно с народ, имах чувството, че се провежда световното преброяване на пъстърваджиите. Мухари, спинингисти, риболовци с естествена стръв, всичко живо беше пристигнало там. Аз бях най-добре, щот така и така съм без собствен транспорт, така че ща не ща, трябваше да си ловя около "Добър Миле", а моторизираните да се местят, ако искат. Оказа се обаче, че във високата вода рибите не са само във вировете, където колегите упорстваха, а си ги има и в равните бързеи. Там почти не беше хвърляно. С едно момче мухарче - Дани от Свидня, в десети клас, ги пипнахме на едно място, направо беше гмеж. Дани дори ми улови една в краката! Боравеше отлично с мухарката, подарих му от моите микроджигове и силиконки, момчето си направи двоен монтаж със силиконка и заешка нимфа, което се оказа много добра комбинация.
Пак разни рибки:

Изображение

И те тука също:

Изображение

Нещо не искаше да се кротне за позиране:

Изображение

По едно време завя и заваля. Аз обаче за такива случаи си нося съгревающо. Преди това го ползвах и за медицински цели, че се изплющях на едно място и си набодох ръката, ама след дезинфекцията сичко си беше на шест. Та се посгрях и вътрешно с любимата манерка:

Изображение

Оттам на влака:

Изображение

Краен резултат: около 15 уловени пъстърви, всички до една върнати обратно във водата. Рибките не бяха големи, размер около педя - 20-25 санта. Излетът ме изкефи, навъртях поне 8-9 км ходене, имаше игра, имаше доста кълванета, но голяма част от тях празни (най-накрая открих защо съм имал толкова празни кълванета, то близко до акъла, ама човек като е прост и това е завинаги). По тъмно се прибрах в София, където в пивницата "При Коньо" заедно с останалите приятели от рибарска дружина "Драгиева чешма" направихме пълен разбор на риболовния уикенд. Тая седмица пак! Наслука на всички.
Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Re: Пъстървите от булевард "Добър Миле" - репортаж

Мнение от Borislav Haralampiev »

Поклон пред "Добър Миле" :D :D :D Явно силиконката си е "Сила Ямбол", а и риболовеца е на висота та те така......
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстървите от булевард "Добър Миле" - репортаж

Мнение от pavre »

Готино... :)
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”