Пъстърви на блесни и силикони

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от Бат Стан »

Тая година много пъстърва, много нещо. За два месеца от началото на сезона съм уловил повече от 100 балканки на спининг - с блесни, воблери и силикони. Последните два излета бяха много интересни, лових на една голяма и една средна по дебит река. На голямата излязоха балканки на тежки блесни - Власон и Байрон, както и на силикон. Общо улових около 15 бройки, с размери между 20 и 30-35 санта.
Сефтето И буквално на следващото мятане още една:

Изображение

След това обаче колегата мухар, с когото бяхме, издруса една много арна към 45 санта, ама я нямам снимана, щот асиситирах с кепа. После и на мен ми взе една нелоша:

Изображение

Интересно обаче, че не бяха много активни и искаха блесната да се подава повече на задържане, за да кълват. По едно време ми доскуча с блесната, обърнах на силикон - я, и на него кълват. Извозването беше малко сложно, щот реката течеше огромна, ама пак си става:

Изображение

Върнах Власона обратно, кълве си пак:

Изображение

Рибите едни такива охранени:

Изображение

Останалите колеги по реката също имаха слука - кой по 8, кой по 10 пъстърви, абе доволно.
Вчера отидохме на една друга река, където бях преди две седмици. За разлика от онзи излет обаче, когато пъстървите бяха много активни, сега нещо се бяха пресекли и много-много не кълвяха на блесна. Чат пат излизаше по някоя на блесната:

Изображение

Обърнах обаче на силикона и почнаха да се ловят по-активно. Въпросът обаче беше да й го прокараш близо до устата, за да клъвне. Другата печеливша игра, но предимно в по-блитките места и под клоните, беше да го водиш със задържане и движения, наподобяващи туичинг. Не излязоха обаче едри риби, размерът беше от педя докъм 25-28 санта. Но и такива важат, въпросът е да си направим разходката и туризма:

Изображение

Десетина риби си хванах този ден, което е напълно достатъчно. В заключение бих искал да кажа, че по мои впечатления тази година по реките има много пъстърва, въпросът е да се пази и рибите да не се прибират. Поздрави и наслука!

ВСИЧКИ ПЪСТЪРВИ В ТОЗИ РЕПОРТАЖ СА УЛОВЕНИ НА ИЗКУСТВЕНИ ПРИМАМКИ БЕЗ КОНТРИ. РИБИТЕ ДО ЕДНА СА ВЪРНАТИ ОБРАТНО ВЪВ ВОДАТА В ОТЛИЧНА КОНДИЦИЯ, ГОТОВИ ДА ОКЪПЯТ ПРИМАМКИТЕ И НА ДРУГИ РИБОЛОВЦИ В РИБЕШКА СЛЮНКА.
Venko Radev 82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 11:47 pm

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от Venko Radev 82 »

Маистор си,браво. Ще изтече много вода между краката ми докато се науча на някои неща.Ще ми трябват сериозни уроци. :drinkers:
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от Бат Стан »

Venko Radev 82 написа:Маистор си,браво. Ще изтече много вода между краката ми докато се науча на някои неща.Ще ми трябват сериозни уроци. :drinkers:
Нищо сложно няма, Венко, просто ходене за риба му е майката.
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от desi »

За два дни толкова пъстърви, това е голям успех. Браво.
jivko.uzunov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1580
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 5:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от jivko.uzunov »

Евала-колега!!! :smt023
Хубави риби.
doki 1
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 6:02 pm

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от doki 1 »

кои са реките,ако не тайна?
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от stankof »

Тайна е :wink:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от Бат Стан »

doki 1 написа:кои са реките,ако не тайна?
Колега, съжалявам много, но имена на реки не споделяме по форумите. Всеки си ги търси сам - събира информация, гледа атласа с подробните карти на България, ходи и си намира сам участъците и местата. Наслука!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от mita4eto »

doki 1 написа:кои са реките,ако не тайна?
Колега, преди време бях един от най-върлите противници на криенето на реки, язовири, места и прочие. Карал съм се с много хора затова, че се крият като диверсанти къде са ловили и имали слука ... Мина малко време, понатрупах опит (за съжаление май все негативен) и постепенно взех да се убеждавам, че конкретни места на всеослушание НЕ се казват. В момента съм на милиард процента убеден в това. Бат Стан добре е казал, личният опит и малко помощ от доверени хора и за доверени хора помагат най-много. Няма как ей така да се дава инфо, до която някой е стигнал след адски много усилия от негова страна и после наготово - ей ти, ходи там. Много е близко до ума ... Не се сърди, просто практиката и реалността са такива, няма как това да се промени.
Успех и от мен и дано имаш добра слука, където решиш да идеш.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от misho_tsakov »

Станиле, нарцис такъв! само твои снимки слагаш...:(
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
falco2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 479
Регистриран на: Сря Мар 30, 2011 8:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от falco2 »

mita4eto написа:
doki 1 написа:кои са реките,ако не тайна?
Колега, преди време бях един от най-върлите противници на криенето на реки, язовири, места и прочие. Карал съм се с много хора затова, че се крият като диверсанти къде са ловили и имали слука ... Мина малко време, понатрупах опит (за съжаление май все негативен) и постепенно взех да се убеждавам, че конкретни места на всеослушание НЕ се казват. В момента съм на милиард процента убеден в това. Бат Стан добре е казал, личният опит и малко помощ от доверени хора и за доверени хора помагат най-много. Няма как ей така да се дава инфо, до която някой е стигнал след адски много усилия от негова страна и после наготово - ей ти, ходи там. Много е близко до ума ... Не се сърди, просто практиката и реалността са такива, няма как това да се промени.
Успех и от мен и дано имаш добра слука, където решиш да идеш.


Това е глупаво и смешно. Елате ни вижте колко сме велики, но не казваме къде. Ми споделяйте си го само между вас доверените. Излиза, че този форум е само за демонстрации. Много Ви здраве и слука на всички майстори.
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от misho_tsakov »

Фалко, в кой форум се споделят пъстърваджийски реки? Да се регистрирам и аз! Иначе реките не се казват, защото тук има и изроди, които ще илапат рибите за седмица време. Ходи и откривателствай. От това по сладко мяма.
Много ти здраве и на теб.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Пъстърви на блесни и силикони

Мнение от Мунчо »

"Земи огин, запали ме, направи ме пепел!"
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”