Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от Бат Стан »

Ако питате мухарите, ще ви кажат, че риболовът на пъстърва със суха муха е висшият пилотаж в нашето хоби. Аз, разбира се, дълбоко не съм съгласен с такова фаворизиране на сухата муха за сметка на останалите видове риболов. По-скоро се явява най-финият и прецизен метод, тъй като се състои в замятане и грациозно полагане на нищо и никаква мушичка на дистанции от порядъка на 5 до 10-15 метра. В него има страхотно много финес, който наистина липсва при останалите видове риболов.
И така, в събота с колегата от клуб "Балканка" Веско хукнахме да търсим пъстървите с мухарките. За отбелязване е фактът, че в кутиите и на двама ни се съдържаха най-ужасно изработените мухи, които може да си представите. Моите са в състояние да докарат до инфаркт някой мухар-ценител. Причината е, че ръцете ми са заврени отзад. Да не говорим, че значителна част от въпросните изделия съм ги правил на по някоя ракия и не мязат на нищо. Когато ги изработвам, единствените ми изисквания към тях са да плуват добре и толкова. Останалото го оставям на пъстървите. Ако тези изчадия им приличат на нещо, да ги нападат, ако не - здраве да е.
Бойният ми комплект включваше още мухарка "Оракъл" на Шекспир 5-6 клас, страхотен модел, който жена ми ми подари за ЧРД през 2004 г., макарица "Шимано" и шнур "Кортланд" 333 на същата възраст. След 11 години ползване шнурът вече е за смяна, но все не мога да се наканя.

Ето я и реката и Веско:

Изображение

Има и арни водопадчета като това:

Изображение

Отначало турих един рошав сейдж от еленова козина, ама нещо не го харесаха. На едно място видях да се вдига пъстърва, взех да я замерям отгоре с тая муха, но не поиска да я лапне. Смених я с парашут "Роял Коучмън" (ще ме прощават създателите на мухата, че сравнявам тяхното творение с моите изчадия) и на първото подаване я атакува, ама ме видя, щот подгони на изтичане и се скри. Малко по-нагоре ми се вдигна втора, очевидно това щеше да е работещата муха. Ето я и нея (пропуснах да отбележа, че съм и некадърен като фотограф):

Изображение

В общи линии риболовът с тая пущина потръгна, очевидно виждаха в нея подходящ инсект за ядене:

Изображение

Да му се не начудиш как се лъжеха на туй чудо:

Изображение

Изображение

Лошото е, че имах само два такива парашута, единия го скъсах, а вторият по едно време взе да се разбрида и му излязоха червата. Оправих го обаче с малко секундно лепило и риболовът продължи.
Стигаме и до заключителния момент. На едно място ми се вдигна риба, ама го направи точно при движението за презамятане на мухата и буквално и й дръпнах под носа. После почнах да подавам на същото място, обаче тая гадина не разбрах по ква причина все не се закачаше. Напада, обаче не лапа! Направи така първо три-четири пъти, в това време Веско идва отгоре. Викам му - докато не я хвана, няма да мръдна оттук. После тая взе да ме разиграва със същия цирк отново и отново, общо осем фалшиви атаки. На деветата обаче увисна на куката:

Изображение

Келява американка, ето я, Веско я откача тука, за да я пуснем обратно:

Изображение

Та се получи харен излет де, по-важното е, че изчадията ми работеха чудничко. Другата седмица пак. Поздрави и наслука на всички!
Последно промяна от Бат Стан на Нед Юни 29, 2014 5:36 pm, променено общо 1 път.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от Бат Стан »

Дееба и снимките, нещо не стават...
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от Баш Щукар »

Излизат снимките бре!
Виждат се! :wink: Или поне аз ги виждам.

Браво, добър риболов се е получил! Па и мухите си ги бива, не са толкоз зле! :lol: :D
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от Кърцата »

Бат Стан написа:Дееба и снимките, нещо не стават...

Готов си :drinkers:

Арни риби, ша ма стигнеш скоро :rolleyes:
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от ORadev »

Чудесен излет колега :prayer: :prayer: :prayer: ,все едно бях с теб.
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от dekata »

Поздравления за излета и успешните примамки -ръчна изработка :D
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Аватар
stankof
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 587
Регистриран на: Сря Сеп 07, 2011 9:02 pm
Местоположение: Родопите

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от stankof »

Извратени пъстърви,ядат кво им падне :mrgreen:
Поздрави за хубавия излет :!:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от webfusion »

Супер излет, много големи ми се струват на мене направо огромни еля първата :)
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от desi »

Със собствените творения удоволствието е двойно.
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Пъстърви на суха муха от калпавите ми ръце

Мнение от Росен »

Хубави мухи са тези, които ловят риба, а не тези, които само се показват в кутиите!
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”