За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от Бат Стан »

В събота таман се чудех къде да ходя за риба, когато ми се обади Тео Сухия рибар от нашия клуб "Балканка" с предложение да отидем за пъстърва на една река. Речено-сторено, завлякохме се сабахлем по някое време. Рекицата беше със среден дебит, не много голяма. Тео щеше да лови на спининг, а аз с мухарката.
Вечерта си вързах десетина мухи, сред които и Роял Коучмън. Според мен на мухаря му трябват точно три вида сухи мухи - светли и тъмни парашути, седжове от еленова козина и Роял Коучмън. Последната муха се прави от пера от паун и петел, оранжев конец за средата на тялото, и парче бял преждест конец от килимарницата за "парашут". Колегите й слагат за опашка перце от яребица, ама аз понеже нямах и сложих от петел. Получи се горе долу някаква муха.
Почнахме излета, отначало на Тео му кълвеше повече на блесната, тъй като пъстървите още не събираха манджа по повърхността. След два пропуска най-сетне и аз направих сефтето:

Изображение

След това се разделихме, защото реката не е за двама души да ловят един след друг, че си пречат. Аз слязох надолу. По едно време след 9 часа пъстървите вече почнаха да се хранят активно отгоре:

Изображение

Изображение

Сухата муха е голям кеф, защото всичко се развива пред очите ти, отнякъде изскача една тъмна сянка и атакува примамката. Ето я и самата муха. Това оранжевото имитира снасяща яйца муха, която се явява нещо като ястие с вкусна гарнитура - примерно едно е да ядеш само зелена салата, и съвсем друго е зелена салата с яйце:

Изображение

Ето я и реката:

Изображение

Поредната балканка:

Изображение

Е тая риба много ме изкефи, защото скочи и налапа мухата във въздуха, преди да е паднала във водата. За мен това е върхът на емоциите в тази дисциплина:

Изображение

Най-хубавото беше, че в реката имаше дреболяци в три разцветки. Това се дължи на зарибяванията, които се полагат от няколко риболовни клуба, в това число и нашият. Нарочно снимах три от маломерките, за да видите как са оцветени различно. Ето едните, тези са от Тошков чарк:

Изображение

Има и такива:

Изображение

Тея пък са от друг вид:

Изображение

Таз пък с бели кантове на точките:

Изображение

Въобще, стана си харен риболов, много кълва, Тео на блесната също улови маса риби и те така те. Поздрави и наслука на всички.
Последно промяна от Бат Стан на Нед Юли 13, 2014 5:31 pm, променено общо 1 път.
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от Бат Стан »

Пу дееба, нещо не ми се отварят снимките... Предната седмица същата история. Кърца, виж нещо ги оправи ве, брате мили.
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от Баш Щукар »

Бат Стан написа:В събота таман се чудех къде да ходя за риба, когато ми се обади Тео Сухия рибар от нашия клуб "Балканка" с предложение да отидем за пъстърва на една река. Речено-сторено, завлякохме се сабахлем по някое време. Рекицата беше със среден дебит, не много голяма. Тео щеше да лови на спининг, а аз с мухарката.
Вечерта си вързах десетина мухи, сред които и Роял Коучмън. Според мен на мухаря му трябват точно три вида сухи мухи - светли и тъмни парашути, седжове от еленова козина и Роял Коучмън. Последната муха се прави от пера от паун и петел, оранжев конец за средата на тялото, и парче бял преждест конец от килимарницата за "парашут". Колегите й слагат за опашка перце от яребица, ама аз понеже нямах и сложих от петел. Получи се горе долу някаква муха.
Почнахме излета, отначало на Тео му кълвеше повече на блесната, тъй като пъстървите още не събираха манджа по повърхността. След два пропуска най-сетне и аз направих сефтето:

Изображение

След това се разделихме, защото реката не е за двама души да ловят един след друг, че си пречат. Аз слязох надолу. По едно време след 9 часа пъстървите вече почнаха да се хранят активно отгоре:

Изображение

Изображение

Сухата муха е голям кеф, защото всичко се развива пред очите ти, отнякъде изскача една тъмна сянка и атакува примамката. Ето я и самата муха. Това оранжевото имитира снасяща яйца муха, която се явява нещо като ястие с вкусна гарнитура - примерно едно е да ядеш само зелена салата, и съвсем друго е зелена салата с яйце:

Изображение

Ето я и реката:

Изображение

Поредната балканка:

Изображение

Е тая риба много ме изкефи, защото скочи и налапа мухата във въздуха, преди да е паднала във водата. За мен това е върхът на емоциите в тази дисциплина:

Изображение

Най-хубавото беше, че в реката имаше дреболяци в три разцветки. Това се дължи на зарибяванията, които се полагат от няколко риболовни клуба, в това число и нашият. Нарочно снимах три от маломерките, за да видите как са оцветени различно. Ето едните, тези са от Тошков чарк:

Изображение

Има и такива:

Изображение

Тея пък са от друг вид:

Изображение

Таз пък с бели кантове на точките:

Изображение

Въобще, стана си харен риболов, много кълва, Тео на блесната също улови маса риби и те така те. Поздрави и наслука на всички.
Готово :) Браво за риболова!
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от Бат Стан »

Мерси много, колега, жив да си!
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от suhia_ribar »

Аз няма да казвам колко броя риби хванах,че.....може някой да се депресира лекичко :)
Asen Ra4ev
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 8:32 pm

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от Asen Ra4ev »

suhia_ribar написа:Аз няма да казвам колко броя риби хванах,че.....може някой да се депресира лекичко :)
Аз, например...
Аватар
suhia_ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 6:31 pm

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от suhia_ribar »

Asen Ra4ev написа:
suhia_ribar написа:Аз няма да казвам колко броя риби хванах,че.....може някой да се депресира лекичко :)
Аз, например...
Не,Митко Пайнера.....
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от 6tukara »

Много добре сте се представили, а па едрите пъстърви са със страхотни шарки.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
MARKATA
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 5:46 pm

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от MARKATA »

Много добре си се представил,занапред все така,а и рожден ден имаш днес,та да си жив и здрав и много мъници и чат пат и някоя голяма :lol: :lol: :lol: и да ги пускаш ей,не за софрата :lol: :lol: :lol: :lol:
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от Бат Стан »

MARKATA написа:Много добре си се представил,занапред все така,а и рожден ден имаш днес,та да си жив и здрав и много мъници и чат пат и някоя голяма :lol: :lol: :lol: и да ги пускаш ей,не за софрата :lol: :lol: :lol: :lol:
Ква софра, всички до една обратно във водата.
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: За пъстърви с Тео Сухия на суха муха

Мнение от webfusion »

Браво супер репортаж, направихте ми кефа и на мен!
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”