ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

stoinostedi
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 10:11 am

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от stoinostedi »

AKULATa_88 написа:stoinostedi какво те барка като е забранен яз. Камчия. Ходя там редовно като пролетно време ходя в с. Прилеп, а лятото в с. Манолич и до сега проблеми сам нямал... Когато ходя в прилеп редовно виждам от ТИМ СОТ да обикалят, но никога не са ми правили забележка. Искам да кажа и мойте наблюдения относно забрана на язовира- преди мрежите на местните не излизаха от водата и на манолич и на подвис и на прилеп, а какво се получава сега- мрежи всеки ден от понеделник до четвъртък на въжения мост на манолич / в началото на язовира/......, по-нататък не посмят.. :smt038 на варненци въдвориха на-бързо ред и спокойно мога да кажа мрежари вече няма
Нищо не ме бърка, нямам проблем с ходенето и на двата язовира - просто не мога да схвана логиката
Аватар
kostakosta
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 7:45 pm
Местоположение: стара загора

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от kostakosta »

Тва пък с тая зона 256 дка около устието на р. Твърдишка.... не мога да се сетя за по-голяма смехория.
Как ги премериха ? Откъде - до къде? Изток-Запад, Север-Юг?
Пълна измишльотина.
Тоя бившия шеф на ИАРА Сливен както ми се издигна в очите- така и падна.
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от Mich »

:evil: Проблема е че няма контрол, на нито една от тези реки. Никога за последните 5-6 години не съм виждал някой от ИАРА да проверява, те просто казват че нямат коли, хора, техника, бензин, части, физическата възможност и т.н. защото малоумници разпределят бюджета.
Дайте да направим едно сдружение на риболовците от бургаска област по подобие на други градове, и да си представим исканията, съответно идеи за развитие на риболова в странджа за следващите 5-10 години. Всеки може да отдели по 5-10 лева за зарибяване на тези красиви реки. Но и ИАРА трябва да вземе участие, да си свършат работата, ако трябва и пари за бензин да им съберем всяка събота и неделя да обикалят реките и да проверяват за бракониери. Понеже все се оплакват че не им стигат ресурси, да упълномощят и горските и гранична полиция да имат право да извършват проверки. Най-добре ще е и специален билет да има за тези реки. Който иска да лови, да плаща някаква такса, но да се знае че поне е зарибено и шанса да хванеш риба е голям. Иначе само разходки и накрая нищо. Пари за бензин, губене на време и тотално изнервяне. Може още много да се пише по тая тема...ама само с писане не става. От хората които зависят нещата заслужават с камъни да ги убиеш некадърниците за бездействието си толкова години наред. :evil:
който не лови, няма да яде :)
stoinostedi
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 10:11 am

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от stoinostedi »

За сдружението съм съгласен
Аватар
kostakosta
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 7:45 pm
Местоположение: стара загора

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от kostakosta »

За кой ли път се убеждавам,че даден водоем се забранява за да могат браковците спокойно да си бракониерстват без да им пречим.
Аватар
ХЕМИНГУЕЙ
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 14, 2013 3:45 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от ХЕМИНГУЕЙ »

Здравейте Колеги, много ама много отдавна не бях писал във форума, но нещо ме провокира - апропо - историческата целогодишна забрана, заповед, поредната глупост или както желаете я наречете.... Проблема е в това, че още преди година, година и половина бяхме предложили на един управителен съвет с Лъчо, да се създаде сдружение на риболовните клубове! На всичките! Да всеки клуб си има различни интереси, но има доста неща които ни обединяват! Ако въпросното сдружение - национално при създаването си в подобен аспект, стане факт в близко бъдеще, ще има много по голямо влияние и решение при разрешаването на подобни казуси! Нека помислим върху това не маловажно решение.... В подобни ситуации се назначава УС на асоциацията / представители на всички клубове /, взима се решение с мнозинство примерно 2/3 и се отстояват интересите на асоциацията! Когато сме голяма група от хора с идентични интереси си мисля, че няма как да не ни се обърне внимание... Това беше несериозно дори да го акцентирам, щото всеки го знае доста добре! За другото, което ни разделя като клубове и интереси се подлагат противоречията на дебат в асоциацията! ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА КОМПРОМИС И РАЗГОВОРИ!!!!!! Мисля че е време това да стане реалност, в противен случай рискуваме:
1/ Всяка година парите от билетите да отиват къде, незнайно къде....
2/ Поредни заповеди, забрани да лансират несъзнателните и санкциониращи съзнателните или в най добрия случай последните да са онеправдани....
3/...
4/...
Още доста точки мога да генерирам, но... когато всеки клуб поотделно се опитва да си реши собствените проблеми и казуси касаещи го, с две думи нищо не очаквайте...
Не бих си позволил да цитирам надписа на Нашият Парламент, защото за мое огромно съжаление той отдавна е опорочен..., но се замислете и си спомнете какво и кой е казал за пръчките, преди много, много години...Нека да не Ви звучи идеалистично, но смятам че това е единственото решение за Нашите Тегоби....
Да върнем Живота в Реките
ЕВТИНИЯТ АЛКОХОЛ РАЗКАЗА ИГРАТА НА НАРОДА И МУ Е.А МАМИНКАТА!!!
Аватар
kostakosta
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 7:45 pm
Местоположение: стара загора

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от kostakosta »

Значи .... Във все повече теми( по различен повод) все по-често се изказват такива мнения. Както се казва спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се. А че положението е близко до удавяне всички го виждаме. Няма да е лошо на предстоящото обсъждане на заповедта между клубовете да се обсъди това. Време е да се вземем в ръце и да накараме администрацията да работи в наш интерес. Да използва парите от риболовните билети по предназначение и т.н. и т.н. Важно е да се започне !

Между впрочем началото началото може да бъде поставено и тук. Една тема или отделен форум специално за целта... защо не?! Повечето клубове имат представители тук.
AKULATa_88
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 10:00 pm
Местоположение: karnobat
Обратна връзка:

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от AKULATa_88 »

stoinostedi логиката ми е, че тимаджийте обикалят само за мрежари, а на любителите риболовни нищо не правят..... и нали се сещаш като хванат мрежарите какво ги правят. А преди какво беше служителите на иара с бракотата на едно...
:)
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от didooo »

КОГА ЗАПОЧВА ПРОТЕСТА
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от kodek »

Е па защо баластиерата Бошуля в Пазарджишко,област Септември?До миналата година беше в разрешените през забраната обекти.А...има нов арендатор на садки!Да може да обере необезпокояван всичко с мрежите и да пуска в садките!Евала.
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от misho_tsakov »

Здравейте,
Сдружение риболовен клуб „Балканка” – София;
Сдружение спининг клуб „Стари видри” – София;
Сдружение Федерация на мухарите в България, представляваща мухарски клуб „Стримерите“- Русе, клуб по риболов с муха София-94“- София, мухарски клуб „Майна Флай“- Пловдив, клуб по спортен риболов „Царевец“ – Велико Търново, клуб по риболов с изкуствена муха и шнур „Хатч“- София, мухарски клуб „Стари видри“- София;

внесоха своето предложение във връзка с общественот обсъждане на Целогодишна Забрана 2015. То касае основно риболова на балканска пъстърва.

Подсещаме всички колеги да направят същото за вида риболов който ги интересува. Крайния срок (по памет) е края на месец Ноември.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от didooo »

Колега мен ме интерисува как така забраненият за една година яз Елешница Варненско го гласят за забрана за още една година
Къде да ходя на кого да пиша понеже тук рибарите са само шимано-лайняно манекени и нищо неправят - 2 язовира има и двата са оставени на турчулята
Работата става като с яз КАМЧИЯ
та може и на лични някой да ме просветли какво на кого и до кога да пиша
Аватар
misho_tsakov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 415
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 4:17 pm
Местоположение: София

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от misho_tsakov »

Дидо, няма тайни. В момента има обществено обсъждане на забраната. Всеки - било физическо лице, сдружение или др. Може да внася предложения и коментари. Мейла е fish@iara.government.bg , като е добре да го пратиш и по пощата на хартия. Виж им адреса в сайта. По добре е да е изпратено от сдружение с нестопанска цел, но може да си пишеш и ти.
Който ходи в мола - умира!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg
Аватар
don_misho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 6:45 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от don_misho »

kostakosta написа:За кой ли път се убеждавам,че даден водоем се забранява за да могат браковците спокойно да си бракониерстват без да им пречим.
Е те тва е истината!! Напишете им хубавичко кое се забранява,та да знаят къде има риба и къде да ходят!
Spinning Forever
gormanski
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 8:37 pm

Re: ПРОЕКТ НА ЗАБРАНА 2015г.

Мнение от gormanski »

the best написа:
Не знам дали тука е правилното място но ми стана доста гадно след като колега ми разказа следната случка става въпрос за река златна панега ,та въпросния колега минал от там ,бил с детенцето си то му се премолило да спре и да половят малко време ,отишли на някакъв вир и след малко двама братя роми се появили и го питали как е той им казал че прави кефа на детето и не кълве те му казали ей сага ще видиш дали не кълве извадили някакво кепче с някаква дръшка и са го топнали го във водата и за 15 минути 27 бр пъстърви междо който е имало риби по над 2 кг балканки даже му дали 3 и на него и му са похвалили че са хванали близо 450 кг риба .Представете си за какво нещо става въпрос а хората няколко пъти зарибяват ,слагат табелки и накрая токаджийте най на далавера.Ако питате защо не се е опитал да ги спре или да се обади на ИАРА ,първото защото е 50кг и е бил с детето си а второто докато им обясни за какво става на въпрос всичко е било свършено.Според мен трябва да се направят доброволни отряди от по 4,5 човека който всеки ден да са на реката и като ги хванат такива трошене на ръце а може и връзва голи със табелка на врата убийте ме с камъни.Съжалявам че на някой ще му разваля настроението преди празниците ,като го прочете но то вече не се търпи.Весели празници.



Здравей колега,
Сега прочетох поста ти и искам да те помоля, ако е възможно разбира се, да попиташ твоя приятел в кой точно район пи поречието на реката е станало това, ако може и ромите да опише, ще е безценно!

Благодаря предварително!

Поздрави!

Още един пример до какво водят забраните, когато няма контрол! Информацията е от другия форум!

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... &start=480" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”