Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от mita4eto »

Здравейте колеги,

Не знам дали е ставало дума, но за мен най-святото място на територията на държавицата ни е Природен Парк "Странджа" (лично усещане). А и едва ли има някой от нас, който би могъл да е равнодушен към унищожаването на вековни природни забележителности. Отдавна подочувам оттук-оттам разни подмятания, че паркът вече го няма, че немалка част от земите са изкупени и са разпределени и че от прословутата вековна Странджанска непроходима гора е останала една жалка и оплешивяла територия, обрасла с храсталаци ...

Днес случайно ми попадна една статия, не зная доколко е достоверна, но имам немалко съображения да вярвам, че е такава: https://bivol.bg/strandzha-mafia.html

Я да видим, има ли някой от вас, който има някаква информация как са нещата наистина там, как е регламентирана тази поголовна сеч и доколко прозрачно се осъществява? Как се доказва необходимостта от унищожаване на целия парк, изсичайки най-святото нещо там? Би ми било много интересно да чуя и вашето мнение.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от pitcha »

Вярна е, Митаче.
Там от години е така. Само се сменят хайдуците.
Бургазлии би трябвало да протестират. Що не го правят - не знам.
То навсякъде беше така през миналата година - където и да отидех.

ДПС братче. Неъме сили да се разправяме и с това. Поне засега.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от boki speca »

Няма да се плашите и по-зле ще става.
Ние няма да го доживеем ами си стягайте децата за чужбина докато са млади и могат да се адаптират в новите си ,,родини'' . Никои не отчита катастрофалните темпове с които българите намаляват а мангалите се плодят като плъхове под погледа и грижите на тези за които гласуват.
Жална и майка на България.
Да живее Бат Сали и компания.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от lusienn »

boki speca написа:Няма да се плашите и по-зле ще става.
Ние няма да го доживеем ами си стягайте децата за чужбина докато са млади и могат да се адаптират в новите си ,,родини'' . Никои не отчита катастрофалните темпове с които българите намаляват а мангалите се плодят като плъхове под погледа и грижите на тези за които гласуват.
Жална и майка на България.
Да живее Бат Сали и компания.


Боки гледай сега-На мене не ми се ходи в чужбина.
И аз имам 2 деца.

Живи и здрави да е и Моето семейство.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
slayer88
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 12:35 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от slayer88 »

boki speca написа:Няма да се плашите и по-зле ще става.
Ние няма да го доживеем ами си стягайте децата за чужбина докато са млади и могат да се адаптират в новите си ,,родини'' . Никои не отчита катастрофалните темпове с които българите намаляват а мангалите се плодят като плъхове под погледа и грижите на тези за които гласуват.
Жална и майка на България.
Да живее Бат Сали и компания.
Колкото повече ги "стягате" за чужбина и колкото повече си траем, толкова по-зле ще става...
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от boki speca »

На мен също не ми се стягат децата , но е демографско и икономическо късогледство да се смята че нещата ще се оправят в България.
Никога няма да се оправят колкото и да се пънем.
След 10-20 години ни чака и етническо разчистване на сметки когато сегашните малцинства вече няма да са малцинства и ще си поискат държавата.
Избирателите на Бат Сали дето не са го избрали да не би да направиха нещо.
Сечта на парковете са само едно от действията които концентрират вече и мощен икономически ресурс в техни ръце. За справка вижте имената на тримата шефове на фирмата сечаща парк Странджа.
Със страхливи журналисти и корумпирана съдебна система.........ами дръжте си децата тук.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от mita4eto »

Дейба (без извинение!) ... и таз' крива нива язе ...
Преди да пусна темата, бая се замислих как аджеба да се активира някакъв граждански контрол (таквози нещо май далеч не съществува по тях територии ...), ама кат' се замисли човек - огромна част от заобикалящата ни действителност е завладяна от едни определени кръгове ... и май почвам да си гриза ноктите от безсилие! Та, зат'ва пуснах отчаян вопъл, белким се събере акъл дали има някакъв възможен позитивен изход у тая ситуация. Е, май нЕма ...

Колкото до чужбината - там темата е друга и не ща да я застъпвам.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pavre
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:09 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от pavre »

Когато видим нередност, най-малкото което можем да направим е да снимаме. След това - сигнали до институциите, ама не един или 2, а всеки един член на форума да напише по един и-мейл. Така поне няма да си мълчим, докато някой унищожава земята ни.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от lusienn »

Гледам Бивола-не е от страхливия журналист.

После дърва се сечат навсякъде по цялата територия на Страната.

По морето зимата се отопляват всички на Дърва-ако е Лято и са заети с бизнеса със туристи,

то зимата са по свободни,ходят на лов,гледат животни по околните села и знаят перфектно,

къде какво става.Тая гора за да се сече,първо се маркира от горските и тогава се реже подборно,

да се разрежда за да може да не се задушават дърветата едно друго.

А камион натоварен със дърва,и да го спре проверка-Проверяващия ще му иска документи,

и ако има такива го пуска по живо по здраво.

Стари дървета рядко се режат.

Обаче Винаги има лакомия и може някое да пострада,ако дърваря е пийнал по време на рязането.

Поне ходя по дъбовите гори за гъби,и съм виждал как режат.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от maranzika »

lusienn написа:......
Ама изобщо не съм съгласен.Откакто има ЧАСТНИ Горски стана мазало.Викаш го да ти маркира 2 декара гора за рязане.Плащаш му една хилядарка отгоре и тези 2 дка стават 3дка.Ама на документи са 2дка.Та точно ГОРСКИТЕ са виновни за състоянието на българските гори.Сече се много повече от разрешеното.Тия дни чух че в момента в БГ се сечало 40% по-малко дърва отколкото по бай Тошово време.Абе това имам чувството че ни смятат за молоумни.Абе то гори не останаха по планините,ония викат на документи се реже много по-малко от едно време.
Стягайте багажа и през Терминал 2.Няма оправия тука.Дано децата ни да са на другият край на света и да не гледат след 50 години какво е останало от Велика България.Мангали и шепа мафиоти които да ги управляват. :evil: :evil: :evil: :evil:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от sapuna »

Илиянски ,декарите са си два ,ама плътността "скача" много и подборката пуска по 35м3 от декар примерно.От къде се добиват вече е друга бира ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от maranzika »

Прав си Митаче.Аз говорех по принцип. :smt023
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от lusienn »

Мисля че навсякъде по населените места,хората си познават перфектно гората.

Няма населено място без ловна дружинка,без гъбари,без рибари,билкари и туристи-всички си познават перфектно територията.

Лично до мене има парк-и познавам цялата гора,и като се разхождам и видя някой да реже-Сигнализирам веднага ако ми направи впечетление нещо нередно.

Живея 45 години тука и познавам-всяко дърво в парка.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от maranzika »

Колега,аз говоря високо в Балкана.Там махаличките са вече почти обезлюдени,наследници бол и всеки сече.Горските се гушат от цялата тая работа,хората пък се кефят,щото си разпродават горите и прибират кинти и така....Това не е някоя горичка,сам.сама която е постоянно наблюдавана.Там всичко е гори...И 60% от тях са вече върнати на наследниците им.И те поради това че живеят нейде далеко в големите градове и продават всичко.Не им пука какво ще остане там.Важното е СЕГА да вземат пари..
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Парк "Странджа" се Унищожава Поголовно - Ха Сега Де ...

Мнение от lusienn »

Това вече е друга работа-Частни Гори.

Обаче темата е за Парк Странджа и държавения горски фонд.

Законите не ги приемам аз :!:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”