Проект на заповед за целогодишна забрана

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от pitcha »

http://iara.government.bg/wp-content/up ... proekt.pdf" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от oneillbgm »

Много добре. Проект. Аз съм за забрана навсякъде минимум една година. Това разбира се да не важи за професионалният риболов, а само за любителският. Има нужда дивите водоеми да се съвземат и да възвърнат популация.

Не знам до къде смятат, че е р.Росица при яз.Ал.Стамболийски. Чак до езерата, след тракащият мост... преди него.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
tihomirnk
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 10:59 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от tihomirnk »

Не знам до къде смятат, че е р.Росица при яз.Ал.Стамболийски. Чак до езерата, след тракащият мост... преди него.[/quote]

Става дума за горното течение на реката,винаги е била забранена от моста на с. Валевци нагоре.
ROCK"N"ROLL
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от Hills »

Аз на тая министърка мога да и задам един въпрос !
Как една риба пълна с хайвер която иска да се качи нагоре срещу течението на реките ще мине
през бентове,баражи ,вецове и други бетони съоръжения.
Пример река Марица рибата трябва да си хвърли хайвера около Пловдив обаче е в Димитровград.
Как ще премине до Пловдив ?
а)като се направят специялни места за преминаване на рибите без бентове и подобни.
б)може да стигне на автостоп или пържена.
в)когато и поникнат крила !
Повечето видове плуват километри срещу течението - докато си намерят места за хайвера.
Това няма как да стане в БГ !Защото самите реки не са проектирани за РАЗВИТИЕ>РАЗМНОЖАВАНЕ на РИБИ и АКВАКОЛТУРИ .
Само със забрани не става номера -Трябва и АКЪЛ !!!
Освен това трябва и зарибителен материял тонове -докато се възстановят рибните ресурси.
И друго бай Ганьо и бай Мангал си ловят с тоци,мрежи и забраните не ги бъркат ВЪОБЩЕ !
Ако се зарибява редовно и се махнат преградите по реките може след 10-20 години да се види разликата ,но тогава ще е друго правителството и съответно законите за риболов.
Аз имах една приятелка ДЕСИСЛАВА виках и МОНИКА ЛЮИНСКИ приликата беше невероятна. :lol: Тогава се чувствах някак си изпразнен като Клинтън.
zeke
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 3:41 pm

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от zeke »

Такава заповед ще е рай за бракониерите, така рибарите-любители няма да им се пречкат и да звънят на ИАРА да ходи да ги гони.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от Д-р Флекс »

Айде пак, Широколъшка забранена от-до, както при бай Тодор...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от miro253 »

Каквото и да забраняват, като нищо не контролират само хабят хартията.
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от Росен »

Няма вариант, в който държавата да контролира всичките реки адекватно ... това се прави по друг начин ...
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от muerter »

copy - paste !!!!
Баси, поне някоя запетая да променят тия ДЕБИЛИ !!

пп: говорим за нашенско :lol:
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от begleca_sv »

oneillbgm написа:Много добре. Проект. Аз съм за забрана навсякъде минимум една година. Това разбира се да не важи за професионалният риболов, а само за любителският. Има нужда дивите водоеми да се съвземат и да възвърнат популация.

Не знам до къде смятат, че е р.Росица при яз.Ал.Стамболийски. Чак до езерата, след тракащият мост... преди него.
колега немислиш ли че ще е по добре забраната да важи за професионалният риболов а не за любителският ......
Обичам природата, но не само на картинка !!!
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от firepd69 »

Само завършен БГ-идиот може да ръкопляска на такива неща.Много ми е интересно например в баластриерата на с.Бошуля какво ще се " опазва'' :D
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от oneillbgm »

И за двата вида риболов може да има забрана за година-две, но определено при любителският забелязвам огромни злоупотреби. А професионалният се извършва предимно по р.Дунав и черноморието.

През лятото се бях настанил при лодките на професионалните рибари до с.Сомовит. Вечер ги изпращах, сутрин ги посрещах. Хорицата освен уклей, друго не донасяха. А с това се изхранват. А дядото на Стамболийски при тракащият мост мори ли мори дребните шаранчета и другите даже му завиждат. За какво? А после му събирам и отпадъците. Нямам толерантност към повечето колеги любители, Ако не злоупотребят с рибното богатство, то злоупотребяват с природните ни дадености и обратното.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от bobopeli »

muerter написа:copy - paste !!!!
Баси, поне някоя запетая да променят тия ДЕБИЛИ !!

пп: говорим за нашенско :lol:
Не четете внимателно колега muerter :D
р. Янтра.................и от ВЕЦ ,,Янтра" и от бента на село Гостилица по течението до ВЕЦ Каломен
На практика тая глупост ще рече че 20 -те километра от Янтра в Габровска област които що годе
ставаха за риболов са забранени.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от jorro11 »

Миналата 2014г р.Искър в участъка от р. Бели Искър до яз. Искър беше в режим хавни-пусни (за балканката), през 2015г не беше. Какво трябва да се направи за да бъде в режим хвани-пусни и през 2016г? Определено системата за там е показала че работи.
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Проект на заповед за целогодишна забрана

Мнение от muerter »

bobopeli написа:Не четете внимателно
Четем , четем - ама не моем да схванем написаното .
Баси, сигурно съм мноо тъп .
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”