Сарти 20.05.2016 - 24.05.2016

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
putpun
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:45 pm
Местоположение: Sofia

Сарти 20.05.2016 - 24.05.2016

Мнение от putpun »

Здравейте, след дълго мислене реших да не съм егоист и да напиша темата (макар че често във форума има хора които ме отказват, като им видя постовете) за един доста приятен риболов!
Отседнахме на едни студиа, за да не правя реклама няма да напиша името, но прилагам карта, като в кръг съм маркирал мястото, на което мятах пръчките.
Изображение
Първия ден на пристигане, беше прилично и разбира се веднага се обнадеждих....... но не за дълго защото след изгрва на слънцето:
Изображение
Вятър, студ, вълни - пълен пакет от излишни за риболов метеорологични условия, но все пак желанието надделя и нямаще как да не ропна въдиците:
Изображение
Изображение
първите минути не се усещаше толкова зле, но послеее....... яко студ, щом и качулка сложих..... много зор
Изображение
Както рядко се случва (поне при мен, като не съм от големите рибари, но имам мнооого желание) упорството се отблагодари с:
Изображение
туй животно трябва да е или ципура или саргос, след толкова щастие (това е най-голямата хваната от мен морска риба :D) морето ме зарадва отново:
Изображение
Лавраче 400 гр., страхотен удар приятно дършане.
Другият ден започна по-добре от към време:
Изображение
Изображение
посрещнахме изгрева в 6,04 часа, страхотно време, изгрев зад най-високия връх на поуостров Атон..... абе красота.
Изображение
След което започна чакането......... та чак до към 16 часа
Изображение
Пак лавраче, пак около 400 гр. перфектен удар, кеф гоям!
Изображение
Като цяло риболова беше над моите очаквания, 3 прилични риби (за моите стандарти), малко слънце, но трябва да се радваме и на малкото, при положение че 2 дни се разцепи да вали и леко се наводни квартирата.
Приятна компания, биричка и спокойствие (нямаше хора изобщо освен 2-3 души на плажа в хубавия ден), малко риби, успях да изпробвам нова стратегия за риболова на дъно в морето (мързеливия риболов, който ми позвоява да общува с приятелите си и па практикувам любимото хоби).
Лових на 2 дънн (фидери 80-100гр. акция) подвижна тежест с долна и горна кука, като нанизвах цял червей (блатен - както гърците му казват акровати) - преди пестях червея и нанизвах 1/3, но няма резултат - на цял е доста по-добре ;). Повода ми беше около 40 см флуорокарбон DAM 0,25 с кука №6 на Сасаме или както там се казва.
Бонуси имаше на всеки ъгъл ;)
Изображение
Айде със здраве на всички, като се върна от Корфу края на другия месец ще гледам да пусна нещо и за там!
bijemor
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Апр 16, 2010 4:46 pm

Re: Сарти 20.05.2016 - 24.05.2016

Мнение от bijemor »

Браво Колега,Чудесен излет,и още по-хубав репортаж!Въпреки злобарите,които ти завиждат продължаваи все така!!!!!!!!!!!!
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Сарти 20.05.2016 - 24.05.2016

Мнение от ianimar »

перфектно разпускане сте направили :supz:
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Сарти 20.05.2016 - 24.05.2016

Мнение от mita4eto »

поздрави за хубавия репортаж и прекрасното прекарване на Ситония!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Сарти 20.05.2016 - 24.05.2016

Мнение от баш_майстора »

putpun написа: Изображение
Като цяло риболова беше над моите очаквания...
Като гледам зад теб, и русалки е давало, така че оставаше и да си недоволен... :wink: :lol: :lol: :lol: Иначе, залива там е много отворен и почти винаги има вятър и вълна. По-тихо е в малките заливчета на юг от вас, оттатък големия нос. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
putpun
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 4:45 pm
Местоположение: Sofia

Re: Сарти 20.05.2016 - 24.05.2016

Мнение от putpun »

Еми то без русалки за къде сме ;).
Да забелязах, че тоя район е малко по-ветровит и няма много завет, следващият път ще е на друго място ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”