surfcasting в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

За да не навлизам в подробности по-горе съм дал препратка към магазина на фишингпланет,отвори го (ПО-ТОЧНО ПРЕПИШИ ГО)и ще ти стане ясно за какво иде реч--елементарен е ,но е много добре работещ.понеже дава възможност на рибката да обикаля по дължината на линията,като в същото време почти не се травмира и остава жива много по-дълго.проблема е че възела при тежеста понася всички натоварвания и там е слабото място. :fishing2:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Най-прясна информация от Лефкада--за 3 дни колега от форума на СПИНИНГ-кръгла нула -едно лавраче ,по неговите думи--пълно със сънародници и никой нищо???? :fishing4: ? А защо ли???? : :fishing4: :fishing8:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Най-после намерих малко време да открия годината.Днес съм свободен и отивам на Превеза...пък да видим--има ли , няма ли.. :fishing2: :fishing6: :fishing4:
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от odisei71 »

hris47 написа:Най-после намерих малко време да открия годината.Днес съм свободен и отивам на Превеза...пък да видим--има ли , няма ли.. :fishing2: :fishing6: :fishing4:
С нетърпение чакаме информация :fishing7: !!!!
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

И така---като за откриване-плачевна ситуация--на Превеза не ставаше за риболов-дъжд и по-лошото-доста силен вятър,иначе морето е просто перфектно -3 бофор и много пяна,но проблема е вятъра.С колегата го мислихме и отскочихме до Нидри--десетина спароси и на колегата едно много добро кълване на мана--за съжаление откъсна,но беше много добра риба(най-вероятно ципура).От познати научихме че на Превеза преди два-три дни сутринта рано на спининг са извадили десетина много добри лавраци,най -големия-6кг.Доколко е вярно....Не добро начало,но риболова тепърва предстои... :fishing8: :fishing8:
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от stefannankov »

Понеже се отвори дума за възела на тежеста при монтаж лифт (телефериг) използвалите монтажа може ли да споделят какви възли ползват и как ги защитават.? Напр. blood knot видимо е много популярен.
triatomov
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 1:22 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от triatomov »

Е все пак сте се понакефили ,следващия път повече)) :fishing2:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

triatomov написа:Е все пак сте се понакефили ,следващия път повече)) :fishing2:
Е,да направихме сефтето , десетина спароси и едно много добро неочаквано кълване,ама колегата му даде много зор и в един момент откъсна ,добра риба поне 3килограмова ципура,едва я отлепи от дъното..удари към 23 часа на пристанището на Нидри.Направи ми впечатление че имаше доста едър зарган,но бе много спокоен,почти неподвижен,най-вече около светлината от лампите.Иначе на Превеза ще има ''екшън'', но трябва да се поуспокои морето,в момента е като врящ котел,много дълги ,разляти вълни и много пяна--сигурен признак че морето се''обръща''и е много богато на кислород.На отиване минахме през Канали--идеално за шор-джигинг,само дето имаше много вятър :fishing6:
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

stefannankov написа:Понеже се отвори дума за възела на тежеста при монтаж лифт (телефериг) използвалите монтажа може ли да споделят какви възли ползват и как ги защитават.? Напр. blood knot видимо е много популярен.
blood knod не знам кво е и как се връзва,но ползвам така наречения "бабешки възел"приложен три пъти и е безотказен.Питайте бабите си за него.Колкото до предпазителя на възела-ползвам тръбичка 7-8мм от клечка за чистене на уши.Който си чисти ушите знае за кво иде реч.Защитавам чрез нея възела от протриване при продължително изтощаване на квото и да е на куката, докато стигне до брега.После-кепа или канджата.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

stefannankov написа:Понеже се отвори дума за възела на тежеста при монтаж лифт (телефериг) използвалите монтажа може ли да споделят какви възли ползват и как ги защитават.? Напр. blood knot видимо е много популярен.
Хубав въпрос--аз ползвам от много години един възел ,който е малко видоизменен uni knote и досега нямам спомен да ме е предал,при мен и двата пъти проблема дойде от това , че не бях защитил възела при тежеста.Първия път беше много силна риба ,сгъваше пръта направо от ръкохватката,а самата борба бе много кратка , има-няма 20-30сек. втория път видях само удара -когато вдигнах пръта нямаше нищо,но и двата пъти си личеше как е протрит възела.От тогава се подсигурявам тройно ,но не съм имал такива удари.След като вържа тежестта слагам гумена перла-амортисьор,над нея правя същия възел,и след това по описания начин като gogibo,само че слагам 2-3 см шлаух от дезодорант понеже е по-твърд. :fishing5: :fishing9:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Да му...... м...та и на скапано време,чак вторник-сряда ще почне да се оправя, егати и късмета ..таман се поосвободих то пък се разкапа времето...ама всяко зло може да е за добро( а дано).Засега съм в гаража и потягаме такъмите..че иде време. :fishing2: :fishing5:
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

Споко бре ,тука вали сняг.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

gogibo написа:Споко бре ,тука вали сняг.
Тук е топло и не вали чак толкова да кажеш,ама от време навреме по някоя светкавица....пък тука като тресне стъкла падат...много ми се ще да ида на риба че го дават един хубав южен вятър..само за октоподи....ама пусти страх,да не ни намерят като печени бифтеци :D :D :D А снега е хубаво нещо
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

хубав южен вятър..само за октоподи....
Как ще ми го обясниш това явление?Закономерност или случайност?
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

gogibo написа:хубав южен вятър..само за октоподи....
Как ще ми го обясниш това явление?Закономерност или случайност?
По-скоро е закономерност,отначало местните ми казваха че при южен вятър става добър риболов в района на Превеза и Лефкада, не обърнах много внимание на това ,но с течение на времето се убедих че са прави.По начало не ходя целенасочено за октоподи,защото пресата тук върху октоподите е много силна и е чудо да ти излезе някой така между другото.Все пак има по някое и друго попадение--най-вече февруари,март и май,когато е забранен риболова от лодки и разпъването на мрежи.А иначе съм забелязъл че при вятър от юг-югозапад и скорост до 15- ина км са най-добри условията
и тогава най-вече е излизал някой и друг октопод,но все пак нямам кой знае какви феноменални успехи--само миналата година в две поредни нощи ми излязоха по един брой-първата вечер един 2и малко и на другата вечер на същото място и почти по същото време излезе и втори към 3,5кг на стръв пилешко филе и полиангистро,повдигнати на около метър от дъното. :fishing6:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”