Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от G.Petkov »

emo vasilev написа: ......... Весели Празници !
Емо,

Честит юбилей !
Да си жив и здрав ! :D
Аватар
F.Miteff
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Фев 15, 2020 8:27 am
Местоположение: Благоевград

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от F.Miteff »

Такааа, резултатът е 0:1 за рибите.
От маршрута отпадна само Керамоти, защото не ми се караше до там. Минах през устието на Струма, кефалите си играят в малкия залив, но успех никакъв. Нито с воблер, нито на бомбарда, нито на плувка. Преместих се на плажа, пълна греда. Там хвърлях основно с воблерите, но нямаше слука. От там се преместих на рибарския кей на Аспровалта. Там за около два часа веднъж удари на бомбарда, но беше слабо и предполагам е било някой дребосък. И от плажа и от камъните всичко (воблер, бомбарда, плувка с пиле)беше греда. От там на пристана на Ставрос. Слънце, време приказка, морето чудно, но риба няма никаква. От 10:00 до 13:30ч от четиримата които се бяхме наредили...никой нищо. Минаваха и за октоподи, нищо. Имаше един рибар с лодка който обиколи целия периметър зад пристана и не хвана абсолютно нищо.
Както се казва - Повече кураж в следващия тираж.

От новия спининг съм страхотно доволен. Воблерите летят толкова колкото с фидера мятам бомбарда и се води страхотно леко.
georgi.simeonov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 16, 2019 11:27 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от georgi.simeonov »

Здравейте,

кратък очерк от Йерисос където бях на почивка от 24 юни до 1 юли. Първите 2-3 дни имах епизодични празни удари на изкуствени примамки сутрин и вечер на плажа, като на сърф кастинг въдицата на червей не докосна нищо. Една вечер и една сутрин изкарах на пристанището без никакъв резултат.

Почти се бях отказал да настоявам, но третата вечер на плажа малко след залез около 21:10 най-накрая солиден удар и доста голям кокал. След което последваха 5 минути удари на всяка проводка, като извадих общо 5 кокала, 2 от които с доста солидни размери и още толкова се откачиха. След това всяка вечер по същото време кокалите се появяваха и имаше удари за около 10-15 минути като резултатите бяха почти идентични - 4-5 риби. Разликата с първата екшън вечер беше, че ударите бяха по-малко, но почти всичко излизаше. Последната вечер след като изчезнаха кокалите забелязах движение до самия бряг и след 2 проводки извадих и един дребен лаврак, след което имах още 2 удара, но без успех. Всички удари бяха на 20 гр джиг и 7 см воблери.
HITMAN
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Апр 02, 2018 10:11 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от HITMAN »

Поне не си капо. Миналта година на Платамонас за 2 дни, двама човека, сърф, ваглер, спининг = 3 дракона. :fishing4:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”