Риболов на полиангистро

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
vandu
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 11:22 pm
Обратна връзка:

Риболов на полиангистро

Мнение от vandu »

Първо се извинявам че пиша в грешния раздел, но си мисля че повече хора биха обърнали внимание и биха дали съвет.
Ще съм благодарен ако някой малко разясни риболова на полиангистро.
Миналата година ходих на Ситония и риболова на бобмарда беше пълно капо. Тази година съм се надъхал да се пробвам риболова на полиангистро. Ама колкото повече гледах и четох за този риболов толкова повече въпроси имам.
1. Като за начало има ли определена въдица за този тип риболов ? Трябва ли въдицата да е с по-чувствителен връх и трябва ли да се засича ? Защото обмислям да взема един стар спиниг 2,20 с доста твърд връх.
2. От кой монтаж сте доволни? При някои монтажи се използва подвижна плувка (тапа), при други подвижно олово на нейно място, а при трети само хляб.
3. При риболов на хищници коя стръв е удачна за полиангистро ?
4. Продават ли качествено полиангистро в България или е по-добре сам да си го правя ?
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Риболов на полиангистро

Мнение от gogibo »

Въдицата не е от значение,стига да замяташ достатъчно далече в дълбокото,ако търсиш хищник.
Ако слагаш хляб за стръв,вероятността за кефал е голяма.Дълбочина 2–4 м.
Добра и универсална стръв за полиангистрото е леко вмерисана сардела.Всичко кълве на нея.
Полиангистро–най-добре си вържи сам.Влакно 0.40 и 12 бр куки с дълги дръжки.Купешките по 2.50 евро ги хвърляш
в коша след петнайсетина замятания.Куките им се затъпяват бързо и не стават за нищо.
Полиангистро за себе си и за колеги , правя само с норвежки и японски куки.Издържат дълго с остър връх.
Ако имаш други въпроси–на пиши на лични.
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: Риболов на полиангистро

Мнение от okx »

В джъмбо продават перфектни полиангисти, за начинаещ стават.
pepesound
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 9:26 pm

Re: Риболов на полиангистро

Мнение от pepesound »

полиангистрото във всеки грамотен гръцки магазин е от 0.80 до 1.50 евро в зависимост от размера на куките
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”