Чернокоп и лефер край Варна

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
tranakiev
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 19, 2019 2:25 am

Чернокоп и лефер край Варна

Мнение от tranakiev »

Здравейте колеги . Моля за съвет . Нов съм в риболова с повърхностни примамки . Ще ловя край варна чернокопи и лефери ,от брега и с лодка. Спрял съм се на FILSTAR BLACK SHADOW 2.44 акция 10-35. Дали е добър вариант и каква макара и влакно да взема . Благодаря предварително !!!
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Чернокоп и лефер край Варна

Мнение от alekst »

Колега , ако пишеш в раздела да морски риболов в България ще получиш повече отговори
viewforum.php?f=161
as-lures.com
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Чернокоп и лефер край Варна

Мнение от rikitikitavi »

tranakiev написа:Здравейте колеги . Моля за съвет . Нов съм в риболова с повърхностни примамки . Ще ловя край варна чернокопи и лефери ,от брега и с лодка. Спрял съм се на FILSTAR BLACK SHADOW 2.44 акция 10-35. Дали е добър вариант и каква макара и влакно да взема . Благодаря предварително !!!
За лодка си добре. Макара размер 4000 и плетено влакно на 15кг.
За от брега ти трябва поне 4,00-4,20м пръчка с бърз строй и макара 3000 и плетено влакно към 8кг.

Защото от лодката ловиш с чипаре , а от брега на плувка или бомбарда.

За воблери и блесни ти трябва спинингарка 5-20гр към 2.10м
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Чернокоп и лефер край Варна

Мнение от rap66 »

tranakiev написа:... повърхностни примамки . варна ... чернокопи и лефери , от брега и с лодка.
" повърхностни примамки" малко не се връзва с другите ключови думи :wink: По подходящо ще е 2.70, ??-45/50 като тест на примамките, ако ще е за блесни и пилкери, каквито са популярните примамки.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”