Риболов Халкидики

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

valeraki
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 25, 2019 5:49 pm

Риболов Халкидики

Мнение от valeraki »

здравейте колеги,
в петък мисля да пътувам за Неа Муданя за уикенд-а. Някой знае ли какво в момента излиза и на каква стръв?
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов Халкидики

Мнение от smel1968 »

Един път само съм ходил там-преди месец,и няма да повторя никога.Основно търсеха баракади,лаврак и ако мине някое леферче-на спининг.Странното е че точно там ще срещнеш поне 50-80 Българи,но надали някои ще напише и един ред тука.DUO 175 флаер основно ползват или Халука 145S -заложи на светли цветове,и трябва да си там преди разсъмване,иначе ще мяташ на алеята защото места няма.Заставаш на самия вход на пристанището-от двете страни може----където е най тясно,но хвърляш посока морето.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов Халкидики

Мнение от G.Petkov »

smel1968 написа: ...... ,иначе ще мяташ на алеята .......

В пристанището и по алеята веднъж ходих на разходка.

Та на едно място по алеята видях канал с отпадни води от Неа Муданя с характерния цвят,
И много тлъсти кефали плуваха в мътилката ! :wink:

Естествено, загубих интерес.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Риболов Халкидики

Мнение от icefire »

И много тлъсти кефали плуваха в мътилката ! :wink
То кефалът си е "мръсна" рибка :)
valeraki написа:здравейте колеги,
в петък мисля да пътувам за Неа Муданя за уикенд-а. Някой знае ли какво в момента излиза и на каква стръв?
Колега , несъм ходил там от миналата есен . Но често посещавам района.
Понеже съм " плувкар" ловя на мач , предимно вечер , нормален монтаж за мач или болонезе - подвижна плувка , светеща ампула- задължително .. Захранка морска на тубертини + печена галета и бял червей , на куката също бял червей, ако има някаква активност - стрелба бял червей. Също може , стар хляб + сардела + пясък , по желание може да добавиш захранка за кефал- сирене , рибни аромати , сладка захранка също работи .. на куката свинско или пилешко месо , режеш на малки ленти - не прекаляваш с голяма кука №10-12 е добре....
По-горе колегата споменава за спининг !!! аз лично не съм виждал да става голям риболов на спининг точно там в Мондания .. Но предполагам в момента гонят луцоси(баракуди) , леферът е рядко попадение в района , но го има ! виждал съм да хващат ... За спининг заставаш от към вълнолома , замяташ към морето или товарното пристанище ... също така и на така наречената " Алея" - канал който се влива във вътрешният пристан .. има голямо течение - по всяко време на годината ... Спинингът рано сутрин от 5-5.30 до 10 ч. най много и вечер от 17 до 20 ч .
Ако ловиш на плувка заставаш от към вътрешното пристанище с поглед към градчето , мястото на буксирните корабчета , има и един стар кораб , който плаче да бъде нарязан за скраб - ELIZABETH ... заставаш до него , не търсиш голями дистанции до 10 метра е добре..
Друг риболов , който всички местни колеги практикуват е на тежко , там работата е ясна - повод флор/карбон 40-70 см. вирбел с карабина , проходно олово 25-100-200 гр. , гумен или силиконов амортизатор ( да омекотява ударът на оловото на възелът към вирбела , вместо повод може да си вземеш полиангистро ... Стръв сардела , акробати , мамуни или каравидаки , по прицип на близо до пристанището има много добър риболовен магазин за всякаква стръв .. има и рибарски магазин от там си купи сардината (ако ползваш изобщо)!!! Ако има силен вятър кажи : майната му на риболова , не си струва :)

Мисля , че бях доста изчерпателен .. не че няма какво още да се каже .. ама за сега е т'ва!
Пожелавам късмет !!!! :rolleyes:
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
valeraki
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 25, 2019 5:49 pm

Re: Риболов Халкидики

Мнение от valeraki »

Благодаря колеги , наистина много добра информация ми дадохте.Между другото съм взел едно апартаменче там за лятото, когато не съм там ще го преотдавам, ако някой не си е решил проблема с настаняването по време на риболов, може да ми се обади на 0896660000, естествено за колеги ще има отстъпка!!!
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Риболов Халкидики

Мнение от bantumi »

Някой да има информация за Ситония? Нещо интересно тия дни? На 9 април пътуваме натам.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Риболов Халкидики

Мнение от icefire »

bantumi написа:Някой да има информация за Ситония? Нещо интересно тия дни? На 9 април пътуваме натам.

Ами колегата писа ,че заминавал : " в петък" !!! не се знае дали се е върнал и дали ще желае да сподели инфо !!!
Когато се върнете пишете какво става по гръцко !? :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Риболов Халкидики

Мнение от icefire »

icefire написа:
bantumi написа:Някой да има информация за Ситония? Нещо интересно тия дни? На 9 април пътуваме натам.

Ами колегата писа ,че заминавал : " в петък" !!! не се знае дали се е върнал и дали ще желае да сподели инфо !!!
Когато се върнете пишете какво става по гръцко !? :)
Аз за сега ще се въздържам от мераците да пътувам , прогнозата за времето е гадна ... и с този вятър и дъжд ..
писнало ми е...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Риболов Халкидики

Мнение от bantumi »

icefire написа: Аз за сега ще се въздържам от мераците да пътувам , прогнозата за времето е гадна ... и с този вятър и дъжд ..
писнало ми е...
Ние тръгваме във вторник вечерта - каквото стане! Времето го дават да се постабилизира...
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Риболов Халкидики

Мнение от icefire »

Браво колеги !!!
До тук 3-ма се бяха засилили да ходят .. И нито един не даде някаква информация , когато се е върнал !!!
Следвашият път пак някой ще пита .. но няма да има кой да му отговори ...

Нищо де .. Бай де уей .. дето му викат хамериканците ...
От 26 април до 5-ти май , съм в района на Неа Каликратия , Созополи , Нея Мондания .. ако някой е там по същото време може да се обади .. да риболовиме :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Риболов Халкидики

Мнение от icefire »

Такаа... за няколко дневно пребиваване .. Неа Каликратия , Неа Мондания и района .. Слаб риболов , една ципура ,два лаврака ,няколко кефала ... няколко добри късания , едно откачане на "големата риба" (така и не разбрах к'ва беше) .. много ситнеж , лица и спароси - котките на пристанищата хапнаха ..
На пристана в Каликратия вечер излизат малки лавраци , иска много бял червей ( малко над кило не ми стигна !) рибите са от 300 до 700-800гр.
В Мондания - ципура и кефал ... сутрин колегите ловяха лефер на тапа, тежко и полиангистро, стръв сардела ...
Времето- малко кофти, слънчево и ясно до облачно със ситен дъжд ... но през цялото време доста ветровито и духовито..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов Халкидики

Мнение от G.Petkov »

Пусни снимка и на някоя рибка, де ? :D

Само корабчета си снимал ! :wink:




За тези, които не са писали е ясно !
Не са хванали ! :D
Иначе, щяха да се похвалят !
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Риболов Халкидики

Мнение от pojara28 »

ципурите какъв размер бяха и на какво вземаха
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Риболов Халкидики

Мнение от icefire »

G.Petkov написа:Пусни снимка и на някоя рибка, де ? :D

Само корабчета си снимал ! :wink:

За съжаление не съм снимал рибите , понеже ги хващах по 1-2 вечер , все ми се струваше малко за снимка , ако трябваше да снимам всичко то снимката щеше да е от фризера .. Но обещавам че следващият път ще има снимки на риби!
pojara28 написа:ципурите какъв размер бяха и на какво вземаха
Единствената ципура която извадих е над половин кило , удари на бял червей с това захеанвах и на това ловях , като очаквах лаврак .. разбира се .. :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
LOOP
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 8:47 pm

Re: Риболов Халкидики

Мнение от LOOP »

Привет, колеги,
Днес ни е последен ден от почивката в района на Никити. Ето малко прясно инфо от изминалата седмица - кокали по плажовете в посока Неос Мармарас, с прилични размери от 300 до към 500 гр., но рядко и само сутрин между 5:00 и 6:00. Успешната примамка беше 7см. Duel Hardcore Heavy Sinking, розов. Друго не поглеждаше. На джиг нулев резултат.
Хванах и едно лавраче около половинка на ръчно изработен уолкър.
Едната вечер пробвахме и на Порто Кофу. Там преди здрачаване извадихме 2 баракуди около кило. Успешните примамки бяха Duel-a и бяло Duo.
Като цяло слаб риболов, но повече на есен.
Водата е топла като чай, идеална е за киснене :fishing8:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”