Керамоти

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Керамоти

Мнение от odisei71 »

Опитах от черноморския черноокоп ,в Гърция няма такава риба с такива вкусови качества
vito07
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 3:01 pm

Re: Керамоти

Мнение от vito07 »

vasko_keramoti написа:Много ми е интересно къде на Кавала им късат джуките? Преди час минах от там на връщане от Керамоти .На малкия кей имаше двама души със 6 риби. На центъра нямаше никой,.....да лови а на Перамос 20 души имаха 2 риби хванати. :fishing12:
Двамата от Кавала си дойдоха с доволно количество риба,около 30 кефала , а групата от Перамос имаха 40 мурмури, салпите не ги броях. Ама ти може да си по запознат :)
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Керамоти

Мнение от deko_75 »

Ах този Кавал, инфо от вчера, на центъра нито един рибар,страх лозе пази, ама нас не ни е страх. И така захранка на обичайното място 8 чрса, първо кълване 8и20чеса и рибата е хваната, до 9 и 45 една бака 40-те риби трима човека. след това последва проверка адйос Кавала завинаги, изгониха ни със 200км ха ха купон купон. Успех на който иска да се пробва в центъра на Кавала :) :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Керамоти

Мнение от lozzy.68 »

И защо, Ви изгониха,бе,колега,?!Сподели ,мисля,че ще е полезно и интересно за всички! :? :)
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Керамоти

Мнение от Станимир Бегов »

Риболова в пристанище Кавала е забранен, затова са ги изгонили.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Керамоти

Мнение от emo vasilev »

Петък и събота бях на Керамоти , но съм разочарован за пореден път и май ще сложа " тирантите'' на тази дестинация .Още с пристигането ми направи впечатление че там дето спират фериботите няма жив човек - сериозен критерии за неуспех.На товарния кей имаше няколко ентусиасти - двама нашенци с по две церули и няколко местни мятаха за октоподи .Между корабите на дълбочина 50 см. чат -пат излизаха зарганчета колкото лакет - нищо друго.Имаше три кемпера с наши момчета и те бяха на същия хал.
Съботата реших да атакувам плажа - имаше народ , но отново почти никаква риба.Направих няколко различни монтажа , но до вечерта имахме само три платерини и много раци които се откачаха точно на брега. До нас един грък закова огромен октопод на полиангистро и няколко церули.
Вечерта минах през пристанището - на товарния кей нищо , но до ферибота едни момчета имаха по няколко кефалчета .До тях имаше двама , които ловяха само церула.
За втори път тръгвам с огромни надежди за добър риболов , за втори път се оказвам поредния български турист в Керамоти !
NIP
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 6:40 pm

Re: Керамоти

Мнение от NIP »

emo vasilev написа:Петък и събота бях на Керамоти , но съм разочарован за пореден път и май ще сложа " тирантите'' на тази дестинация .Още с пристигането ми направи впечатление че там дето спират фериботите няма жив човек - сериозен критерии за неуспех.На товарния кей имаше няколко ентусиасти - двама нашенци с по две церули и няколко местни мятаха за октоподи .Между корабите на дълбочина 50 см. чат -пат излизаха зарганчета колкото лакет - нищо друго.Имаше три кемпера с наши момчета и те бяха на същия хал.
Съботата реших да атакувам плажа - имаше народ , но отново почти никаква риба.Направих няколко различни монтажа , но до вечерта имахме само три платерини и много раци които се откачаха точно на брега. До нас един грък закова огромен октопод на полиангистро и няколко церули.
Вечерта минах през пристанището - на товарния кей нищо , но до ферибота едни момчета имаха по няколко кефалчета .До тях имаше двама , които ловяха само церула.
За втори път тръгвам с огромни надежди за добър риболов , за втори път се оказвам поредния български турист в Керамоти !
тази година тази дестинация е зле. от догодина се гласят да забранят риболова и около прилежащите на пристанището зони..
от страната на Тасос излязоха няколко ската миналият ден и толкоз..октоподи повече
на о.Крит е по добре засега. :fishing12:
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Керамоти

Мнение от Efimov »

emo vasilev написа:Петък и събота бях на Керамоти , но съм разочарован за пореден път и май ще сложа " тирантите'' на тази дестинация .Още с пристигането ми направи впечатление че там дето спират фериботите няма жив човек - сериозен критерии за неуспех.На товарния кей имаше няколко ентусиасти - двама нашенци с по две церули и няколко местни мятаха за октоподи .Между корабите на дълбочина 50 см. чат -пат излизаха зарганчета колкото лакет - нищо друго.Имаше три кемпера с наши момчета и те бяха на същия хал.
Съботата реших да атакувам плажа - имаше народ , но отново почти никаква риба.Направих няколко различни монтажа , но до вечерта имахме само три платерини и много раци които се откачаха точно на брега. До нас един грък закова огромен октопод на полиангистро и няколко церули.
Вечерта минах през пристанището - на товарния кей нищо , но до ферибота едни момчета имаха по няколко кефалчета .До тях имаше двама , които ловяха само церула.
За втори път тръгвам с огромни надежди за добър риболов , за втори път се оказвам поредния български турист в Керамоти !
Не си улучил момента. Събота привечер е излизало доста кефал до фериботите. Тези които са улучили момента са нахванали доста риба. Неделя доста вятър и никакъв риболов.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Керамоти

Мнение от emo vasilev »

Точно в събота привечер бях там - имаше двама които ловяха ,но не видях да вадят кой знае какво.След това изместиха единия ферибот и един полицай изгони всички от периметъра на ферито ,след това не зная какво са ловили защото започна бурята и си бих камшика към Перамос.
Аватар
brigada_1983
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 18, 2016 2:05 pm
Местоположение: Самоков

Re: Керамоти

Мнение от brigada_1983 »

Здравейте колеги,бяхме решили с още двама приятели да отскочим до Керамоти за през уикенда,но коментарите по горе ме разубеждават дали може да е толкова слаб риболова ,ако някой може да сподели да не бием толкова път.Благодаря предварително
vasko_keramoti
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:25 pm

Мнение от vasko_keramoti »

Здравейте колеги ,аз също на Керамоти четвъртък срещу петък на Ферибота през ноща добри кефали,също и през деня .на Кефала майката му е захранка колеги :fishing12: риба има бол нотрябва храна и то яко :fishing2:
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Керамоти

Мнение от s4etovod »

Мдааа, много си прав за захранката... Моите наблюдения са, че 7-10 кг морски кефал, т.е. 20-30 риби, се хващат поне с 2*толкова кг захранване. Бая влачене, бъркане и омазване пада за хващането на тая риба, дето верно кефи да я ловиш, но като вкусови качества не е нищо особено....
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Керамоти

Мнение от niki_volley »

Здр колеги някакъв Грък ми беше казал че в Гърция имало уж около 15 вида кефали с различни вкусови качества на всички пристанища и съм склонен да му вярвам.
Хващал съм кефали на Порто Лагос ,Марония,и Керамути правя ги само на скара и бих казал че тея от порто лагос са най добри вкусови качества а тея от Керамути направо ги изхвърлих в коша на Марония са добре горе долу
Но кефа да ги хващаш е голям особено с телескоп без водачи.
Последно промяна от niki_volley на Сря Ное 23, 2016 6:43 pm, променено общо 1 път.
vasko_keramoti
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:25 pm

Re: Керамоти

Мнение от vasko_keramoti »

Утре отивам на Керамоти да видя как ще действа захранката :fishing4: и после ще пиша каке било положението :fishing10:
Аватар
CAVERN
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 6:24 pm
Местоположение: St.Zagora

Re: Керамоти

Мнение от CAVERN »

Ами те пристанищните кефали са на говнена диета, затова са толкова вкусни!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”