Керамоти

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Керамоти

Мнение от Vladorado73 »

Здравейте колеги, малко прясно инфо за Керамоти. В събота отскочих до там, излизат прилични кокалита на плувка, на опашка от местните рибки, само проблема е да оттървеш стръвта от въпросните рибки, понеже често я свалят преди да дойдат кокалитата. Инак колегите вадеха и малки заргани на плувка също на цели рибки от тези които плуват около кея. На джиг пробваха колеги от плажа, единствено един дракон бяха извадили.
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Керамоти

Мнение от power123 »

Някаква информация за риболова ?
bigborko
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 24, 2018 7:40 am

Re: Керамоти

Мнение от bigborko »

Още по прясна информация от 31.05.2018 заргани сафрид спари гопи и много хубави кокалита на плажа откъм пристанището.Пробвахме на жив зарган за дорадо нищо.На дъно на полиангисто удари нещо за малко да изтървем пръта и скъса корда 0.50като ме съмнява че някъде се притри.Дали има скале отдолу незнам.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Керамоти

Мнение от G.Petkov »

Днес ми разказаха по телефона, че имало много българи в района,
Лови се различна риба, ама явно никой не ще да сподели !
joro65
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 8:43 pm

Re: Керамоти

Мнение от joro65 »

Здравейте! До неделя сме в Керамоти.Взел съм 2-3 пръчки,но идея си нямам каква линия да сглобя и каква стръв да използвам.Прочел съм много по темата,но друго си е някой да предаде на живо,та има ли някой колега рано сутрин на кея тая седмица?
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Керамоти

Мнение от Vesko1 »

joro65 написа:Здравейте! До неделя сме в Керамоти.Взел съм 2-3 пръчки,но идея си нямам каква линия да сглобя и каква стръв да използвам.Прочел съм много по темата,но друго си е някой да предаде на живо,та има ли някой колега рано сутрин на кея тая седмица?
Само недей да ходиш близо до фериботното пристанище за Тасос...че идват едни гръцки манерки с един тъмносин джип нисан от големите...и жулят актове....300 еврака начукали на мой колега.Добре, че не го правят често...уж и табела имало забранителна...не съм ходил там от миналата година,но тогава такива простотии нямаше
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Керамоти

Мнение от gogibo »

Vesko1 написа:
joro65 написа:Здравейте! До неделя сме в Керамоти.Взел съм 2-3 пръчки,но идея си нямам каква линия да сглобя и каква стръв да използвам.Прочел съм много по темата,но друго си е някой да предаде на живо,та има ли някой колега рано сутрин на кея тая седмица?
Само недей да ходиш близо до фериботното пристанище за Тасос...че идват едни гръцки манерки с един тъмносин джип нисан от големите...и жулят актове....300 еврака начукали на мой колега.Добре, че не го правят често...уж и табела имало забранителна...не съм ходил там от миналата година,но тогава такива простотии нямаше
Не плаши колегите! Знаци има.Който не чете–страда.Който спазва-няма проблеми.Интелект ли му казваха на това,че можеш да четеш.Ако пък четеш,но се правиш на тарикат и ти напишат акта,то тогава се сърди на себе си.Затегнали са контрола тази година особено за българите,заради мръсотията,която оставят след като са риболовствали през деня.А колкото до" простотиите"–нямаше ги, щото нямаше толкова "замърсители"на пристана и на плажа.Свидетел съм на кво ли не през последните десетина години на това место,така че,ПАЗЕТЕ ЧИСТО и няма да имате ядове!!!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Керамоти

Мнение от Vesko1 »

gogibo написа: Не плаши колегите! Знаци има.Който не чете–страда.Който спазва-няма проблеми.Интелект ли му казваха на това,че можеш да четеш.Ако пък четеш,но се правиш на тарикат и ти напишат акта,то тогава се сърди на себе си.Затегнали са контрола тази година особено за българите,заради мръсотията,която оставят !
JТо хубаво...ама всеки не може за чете на гръцки.Па и законите им нямат нищо общо с нашите и във всяка община си има различчи забрани.Бе всеки си има акъл в главата...няма нужда да плашим никой..е това поне спазвайте
https://ezine.nariba.com/?p=656
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: Керамоти

Мнение от mitko1994 »

Здравейте Колеги,

Утре заминавам за Керамоти. Ако някой има прясна иформация за това какво излиза на кея и от плажа, ще се радвам ако я сподели. Аз ще нося една плувка и една медиум спинарка 1.8м.
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Керамоти

Мнение от Шримпа »

На Керамоти е като всяка година по това време,че и малко по-зле. Ври от зарганчета като писалки. На който му се хващат, хваща по 30-40 на плуваща бомбарда. На полупотъваща едната сутрин взех 3 по 55-60 см и това беше. Сафрида много зле. Не стига,че го няма, но е и дребен. Сутрин и вечер за по 2 часа се хващат по 10 тина рибета. Като 1-2 са едри. Кълве супер капризно. Пълно е с гадна гопа. и тя дребна. Спароси като скаларии... Местните и те почти нищо не вземат и мрънкат, че тая година рибата нещо я няма. Иначе много народ на товарното, повече от други години. Водата е много топла и бистра. На товарното пристанище се вижда дъното. Може и това да е причината. Нощно време около ферибота е същата драма. Пробвал съм на морски червей,филе сафрид,рязана гопа, сардела,бял червей.... Така че време идеално за плаж и пиене :)

П.п 2-3 пъти нещо подгони зарганчетата и ги накара да скачат над водата. Единия път в пристанището, единия път на плажа на носа където завъртат фериботите. Имах метната пръчка с малко живо зарганче, обаче зеленикавата гад не го уважи. 3 пъти бях и на носа, имаше много колеги метнали на дъно с по 3-4 пръчки. Не видях някой да извади нещо.
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Керамоти

Мнение от rosboz »

От 16,09 съм на керамоти.

На плажа епизодичен зарган .
Изображение

Дорадото го няма още :(
ski today
work tomorrow
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Керамоти

Мнение от rosboz »

Дорадото е тук .

Два дни го дебна, но засега само го виждам във водата .

А зарганите станали по-големи от ферибота

Изображение

Малко прегрях та започнах да ги ловя направо от морето.

Изображение
ski today
work tomorrow
Аватар
hendekltd
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 8:54 am
Местоположение: Пловдив

Re: Керамоти

Мнение от hendekltd »

Гласим се с приятели за кратък риболов (2 нощувки) в Керамоти първата седмица на юни. Гласим се основно за пристанището.
Засега сме нагласили чепарета за сафрид от Трифон Минков в Поморие, подвижна плувка, бомбарда и леко дънце с пружинка за кефал/платерина.

Имате ли добра представа какво може да очакваме? Ще ми се да излязат скумрийки и чернокоп, но дали и, най-вече - как и на какво?
Каква е ползата от файдата, когато няма келепир?!
Аватар
hendekltd
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 8:54 am
Местоположение: Пловдив

Re: Керамоти

Мнение от hendekltd »

5, 6 и 7 юни на пристанището и вляво от него, на лодките - много слабо.
Няколко гигантски сафрида, 2 дребни, 2 иларии, 15ина дракони, безчет гопи с размера на кутре и едно прилично фагри около 35см. Стръв филе от гаврос, пилешко, свинско и бял червей. Най-много рибки излязоха на пилешко месо, а фагрито - на филе от гаврос.
Цъфтеж на водорасли и милиарди микроскопични гопи, които обират всичко.
4 часа на пристанището на Неа Перамос - валат, ако не броим 4те ситни гопи.
Нито на Керамоти, нито на Перамо имаше каквото и да било побутване на чепаре.
Каква е ползата от файдата, когато няма келепир?!
stefkois
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 3:55 pm

Re: Керамоти

Мнение от stefkois »

Здравейте колеги. От 13ти до 20ти бях в Керамоти. Риболова е почти никакъв. Сутрин от плажа може да се излъже някои зарган на бомбарда и бял червей, по-късно пак на плажа излиза едър сафрид на чепаре, но взимаше само в неделя и понеделник и след това нищо. На кея само дребен спарос и гопа, инцидентно единични заргани. В петък имаше двама нашенци които ловяха мурмури на малка мида, нотози риболов аз не го разбирам. В интерес на истината имаха приличен улов.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”