Керамоти

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Керамоти

Мнение от Шримпа »

Положението за последните 3 дни на товарното пристанище е трагично. Риба се завърта за по половин час около изгрев и залез слънце. Кой хване 2-3 сафрида, или гопи, хване. Сафрида е много едър, гопата изключително малка. Ври от дребен зарган. Като казвам дрбен, значи малко по едър от морска игла, най-много до 20 см. Няма значение дали мяташ с бомбарда на 60-70 метра, или е на кея. И найстина ври, директно на 1-2 метра от кея. Местните на полисангро и те ловят дребна гопа. По-дребна от рибата дето и хвърлят за стръв. Стръв на който пробваме : морски червей (нашенски), дълги миди(не ги знам как се казват), пилешко филе, рязан сафрид, сардина, бял.... няма разлика. Като се заърти рибата кълве на всичко. Проблема е ,че никаква я няма. няма и изглед за нещо по-различно.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Керамоти

Мнение от emo vasilev »

Раничко е още , нека прехвърли и този месец и ги почваме ........
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Керамоти

Мнение от Аматьора Бс »

Какво ще почваме колега.След излета ми на Тасос миналата седмица само дорадото ми е в главата.
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Керамоти

Мнение от niki_volley »

Здр. колеги как е положението на Керамути с рибите,явно много кълве щом не ви остава време да драснете два реда :)
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Керамоти

Мнение от odisei71 »

В момента спукват,заргана,сафрида и кефала излиза и по някое леферче..Влезнали са пасажи с кепа направо ги дърпаш.
:fishing12: Майтапя се ...малко да повдигна адреналина ,че темата е много замряла
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Керамоти

Мнение от odisei71 »

Информация от преди седмица:
Уловен е скат около 30 кг. на плажа
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Керамоти

Мнение от jabakuchi »

Здравейте :) Мислим да ходим този или другия уикенд до Керамоти, та искам наистина да попитам каква е хавата с рибите хехе. Ходил съм там веднъж през лятото, но беше слаба работа...Та нека, някой, който е ходил скоро да сподели какво се случва и какви са методите за риболов там. Наздраве
vito07
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 3:01 pm

Re: Керамоти

Мнение от vito07 »

Нощно време до ферибота се лови кефал - илария на стационарна плувка. Стръв бял червей , рибка , пилешко филе. Задължително морска захранка , поне 2-3кг на човек.
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Керамоти

Мнение от jabakuchi »

Благодаря много. Стационарна плувка, но каква дълбочина? По към дъното ли да го търсим? И дали са излезли от големите заргани :) Много се чудим, че нещо го дават вятър събота и неделя и дали изобщо ще става за риболов. Ако отидем ще пиша какво сме направили :)
pepesound
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 9:26 pm

Re: Керамоти

Мнение от pepesound »

дребен зарган излиза,както ти е казал колегата обърни особено внимание на захранката,дълбочината сам ще я намериш
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Керамоти

Мнение от jabakuchi »

Супер, мерси много. И захранка ще вземем. Аз ходих там лятото мисля беше юни-юли някъде. Удари ми един доста голям зарган на рибка, уловена на бял червей в близост до кея и директно заметната навътре. Обаче няколко метра преди да го извадя се откачи...Друга слука нямаше освен някакви дребошлъци - спароси и тем подобни. Мисля, че сега трябва да започват да излизат големите рибоци :) Успех на всички и благодаря
pepesound
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 9:26 pm

Re: Керамоти

Мнение от pepesound »

дано след вчерашното земетресение в гръцко имаш успехи :fishing7:
vito07
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 3:01 pm

Re: Керамоти

Мнение от vito07 »

pepesound написа:дано след вчерашното земетресение в гръцко имаш успехи :fishing7:
Не им пречи на рибите, в момента имам приятели на Кавала които им късат джуките.
vasko_keramoti
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:25 pm

Re: Керамоти

Мнение от vasko_keramoti »

Много ми е интересно къде на Кавала им късат джуките? Преди час минах от там на връщане от Керамоти .На малкия кей имаше двама души със 6 риби. На центъра нямаше никой,.....да лови а на Перамос 20 души имаха 2 риби хванати. :fishing12:
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Керамоти

Мнение от odisei71 »

Не знам ,но нещата са много зле отпреди 3-4 години рибата беше що годе добре, сега не си заслужава човек да си кисне въдиците,нашето море дава много повече :fishing8:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”