Авдира

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Авдира

Мнение от Efimov »

Така и така сме почнали пускам тема за още едно мшсто кото става за риболов. Става въпрос за Авдира. Селце което отстои на около 30 км. от Ксанти и на около 85 км. от Златоград(ако не се загубиш в Ксанти) Дълга плажна ивица с фин пясък и от части се вижда Тасос. Многобройни малки къщички, някои от които се дават и под наем. Ние спахме в каравани но и там не беше зле. Сега конкретно за риболова: винаги когато съм ходил там риболова е бил труден. Според мен за риболов от пясъка не става-влизаш 200м на вътре и ти е до коляно, а водата като чай. Хващахме на кея или май е по-правилно да се нарече малко пристанище, като въдиците могат да се замятат както от страната където са паркирани лодките, така и на вътре в морето, като в нашия случай като че ли по-резултатно беше да мятаме на вътре в морето. Методи- на чепаре нищо, на плувка един сафрид и няколко спароса, на дъно спарос мурмури и първата ми ципура, на бомбарда- потъваща един зарган, плуваща няколко заргана от малките 30-40см и за моя изненада едно мурмури и една салпа. Стръв- пилешко филе, дяволски нокът-вид мида, и най-резултатното блатен червей. По възможност си го носете от България, че в Ксанти е 4 евро. А ако някой ми каже как да си го набавям и съхранявам за по-дълго от сорта на 2-3 седмици ще съм му много благодарен. Следа от кефалови нямаше, въпреки че казват че най-често се улавят именно такива. На няколко пъти водата буквално завираше- появяваше се някакъв хищник, но не мога да кажа какъв. Това е от мен ако някой ходи да пише.
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Авдира

Мнение от biserkehayov »

Браво Цанко!!! Отдавна чаках да споделиш нещо от гръцките морета :D :D ! Благодаря и за инфото за това селце.
Мой приятели ходиха преди седмица на Тасос и от един риболов имат 10-на прилични заргани на морски червей от 4 Евро :lol: .
Червейте се съхраняват в хладилника в долтото чекмедже, ама повече от седмица не са ми издържали - това за блатния от БГ. В гърция както знаеш не съм ходил още :oops: .
А щом има хишник, защо не пробва на блесна или на воблер, възможно е било да имаш удар или дори улов.
Пожелавам от сърце такъв!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Авдира

Мнение от Efimov »

Дистанцията беше огромна и с 80гр олово едва ги достигах, а какво остава за по-леките блеснички и воблери, които имах на разположение. За една седмица знам как да го съхраня, но идеята примерно ми е да си поръчам от Варна или Бургас и да го съхраня за повече време или да си го изкопая от някъде както правя с американото. Чакам да дойде дорадото и мисля да попиша и в темата за Керамоти.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Авдира

Мнение от mario67 »

Колеги,
продава се италиански морски червей-консервиран.
Сега ще потърся къде беше и ще пиша пак.
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Авдира

Мнение от mario67 »

Едва ги намерих...

http://prodavalnik.com/konservirani-mor ... i-i9109441" onclick="window.open(this.href);return false;

Дано ви свършат работа! :drinkers:
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Авдира

Мнение от Efimov »

mario67 написа:Колеги,
продава се италиански морски червей-консервиран.
Сега ще потърся къде беше и ще пиша пак.
Не е същото. От консервирания съм се заредил и резултатите не са същите както при пресния. Иначе в продавалника ги има http://prodavalnik.com/konservirani-mor ... i-i9109441" onclick="window.open(this.href);return false;.
Аватар
Jellikit
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm

Re: Авдира

Мнение от Jellikit »

Efimov написа:Дистанцията беше огромна и с 80гр олово едва ги достигах, а какво остава за по-леките блеснички и воблери, които имах на разположение. За една седмица знам как да го съхраня, но идеята примерно ми е да си поръчам от Варна или Бургас и да го съхраня за повече време или да си го изкопая от някъде както правя с американото. Чакам да дойде дорадото и мисля да попиша и в темата за Керамоти.

Здравей,
може ли малко светлина по въпроса къде копаеш американото?Аз съм ровил къде ли не по плажовете на Халкидики,но без никакъв успех.
When I grow up I want to be,
one of the harvesters of the sea.I think before my days are done,i want to be a fisherman.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Авдира

Мнение от Efimov »

Там където се разбива вълната, но явно има и значение пясъка и мястото, защото на Авдира колкото и да копая няма. На Керамоти е същата работа до момента в който ида по към носа където е пусто и започват да излизат.
Аватар
Jellikit
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 5:30 pm

Re: Авдира

Мнение от Jellikit »

Efimov написа:Там където се разбива вълната, но явно има и значение пясъка и мястото, защото на Авдира колкото и да копая няма. На Керамоти е същата работа до момента в който ида по към носа където е пусто и започват да излизат.
Хм,а на каква дълбочина копаеш?В смисъл на каква дълбочина в пясъка живеят?
When I grow up I want to be,
one of the harvesters of the sea.I think before my days are done,i want to be a fisherman.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Авдира

Мнение от Efimov »

Jellikit написа:
Efimov написа:Там където се разбива вълната, но явно има и значение пясъка и мястото, защото на Авдира колкото и да копая няма. На Керамоти е същата работа до момента в който ида по към носа където е пусто и започват да излизат.
Хм,а на каква дълбочина копаеш?В смисъл на каква дълбочина в пясъка живеят?
на не повече от 50см. Образува се нещо като локвичка и при пропадане на част от пясъка се виждат във водата. Не знам на каква дълбочина живеят, но разхождайки се по брега съм виждал дупчици.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Авдира

Мнение от С.Върбанов »

Последно ги копах на няма и педя - след прилива :idea: При отлив са по на дълбоко :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Авдира

Мнение от Efimov »

С.Върбанов написа:Последно ги копах на няма и педя - след прилива :idea: При отлив са по на дълбоко :wink:
Съгласен съм със Зарко. Днес от сутринта ги намирах на няма и педя много лесно, а следобед като ми трябваха колкото и да копаех ги нямаше.
Silverfish1
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 4:54 pm

Re: Авдира

Мнение от Silverfish1 »

Адвира 14.07 - 18.07.2021 г.

Да поизтупам темата, дано е полезна за колгегите, които ще ходят до Адвира.
Относно докумените - попълва се ПЛФ от шофьора, след 12 ч. през нощтат преди заминаване получавате Ви Ар код, кйото се показва на границата, после правят антигенен тест, въпреки че, сте ваксинирани, но тестът е проформа допират само в началото на ноздрите и ви пращат смс с негатиен резултат.

За риболова - на бомбарда с раглу, червей, скарида и бял - нищо. Вярно е, че бяхме се деца и нямах много време да обикалям, главно около кейчето.

Гърците ловяха съфкастинг, там е доста плитко. На кея ловяха кефал, както и един колега от Хасково ми показа 3 бр. прилични, на около 1.50 м. дълбочина. Пробвах и аз, но нямах слука, а и тях мога да ги хвщам и в Бг.

Иначе за малкото време, което имахме за риболов, хвнахме няколко меланури, сапроса и други бодливки. Всичко това на леко.

Времето бе влажно, горещо с непрестанен вятър.
dragomirg
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 20, 2021 11:04 pm
Местоположение: София

Re: Авдира

Мнение от dragomirg »

Здравейте колеги,
Мислим да ходим в Авдира юли или август. Както колегите преди мен са казали от брега не става, защото 200 метра от брега е до коляно водата. Мисля да пробвам от кея. Имам 2 спининг въдици, едната е с акция 1.5-9, другата е 7-23. Дали са ОК за риболов от кея? Какво мога да очаквам там?
Какви спининг примамки бихте ми препоръчали (аз имам доста, обаче не знам кои от тях биха свършили работа за морски риболов).

Благодаря предварително и наслука на всички :)
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Авдира

Мнение от icefire »

dragomirg написа:Здравейте колеги,
Мислим да ходим в Авдира юли или август. Както колегите преди мен са казали от брега не става, защото 200 метра от брега е до коляно водата. Мисля да пробвам от кея. Имам 2 спининг въдици, едната е с акция 1.5-9, другата е 7-23. Дали са ОК за риболов от кея? Какво мога да очаквам там?
Какви спининг примамки бихте ми препоръчали (аз имам доста, обаче не знам кои от тях биха свършили работа за морски риболов).

Благодаря предварително и наслука на всички :)
Юли - Август .. слаб риболов ... за риба се ходи късна есен !
Пожелавам ви приятна почивка ..
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”