остров Тасос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: остров Тасос

Мнение от bantumi »

Риболовец Гб написа:
bantumi написа:Що народ се изреди на тоя Тасос и никой нищо не казва... :fishing11:
То няма нищо особено за казване, поне при мен беше така. Както по горе съм писал, между 01.09 и 09.09. бях на Тасос - Скала Калирахи. Риболов основно в района - на пристанището и около него. На бомбарда - плаваща, стръв бял червей и пилешко филе излизаха заргани с размери всякакви масовите - 30-40см, единични бройки около 50 см. Не усетих зависимост на активността от различните периоди на деня, започваше и спираше да кълве когато си поиска!!! На бомбарда - потъваща и стръв пилешко филе - дребни спароси и меланури, това по брега извън пристанището. Монтажът - монофил 0.35, бомбарда, силиконов буфер, вирбел, повод ФК 0.16 около 1.5 м. , кука Камасан Б511 номер 10.
На 10 или 11 по обяд, вътре в пристанището влезе дорадо - видях 7-8 броя, за по-малко от минута разпръснаха заргана, изчезнаха и повече не се появиха.
Единствената риба на спининг, която успях да закача бе зарган около 60 см., примамката е тази - https://bigfish.ro/bg/%D1%80%D0%B8%D0%B ... -24g-hbl-s в цвят червен. За съжаление се откачи в краката ми :x .
Пробвах няколко пъти с потъващата бомбрда и раглу - нищо. Същия резултат имах и на тапа със стръв жив зарган.
За всичките дни се изредиха десетки риболовци, предимно нашенци, но не видях никой да вади нещо по различно от зарган.
Това е от мен,
Поздрави!
Благодаря ти! Както и очаквах - слаб риболов и нищо особено, нормално за този период от годината...
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: остров Тасос

Мнение от G.Petkov »

biserkehayov написа:
Vid написа:...... и тогава ме удря тока...
Брат, карбона си е класически гръмоотвод и си го пише на бланките. Аз като вземе да ме бие тока по същия начин сгъвам бързо и не се ебавам със "Зевс" в твоя случай.

Вид-е,
Бисер е прав!

При наближаваща буря, въздухът се насища с електричество и при размахване на карбонова пръчка,
Ефекта се усеща в ръката, която я държи.

И аз прибирам веднага в подобни случаи.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: остров Тасос

Мнение от Vid »

Жоре, и Я я прибрах след 10 замятания... Колко да съм прост, след като съм завършил електротехника?
Тук споделям нещо, което никога не ми се е случвало в БГ., при нашите гръмотевични бури....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: остров Тасос

Мнение от ico_dok »

Vid написа: Тук споделям нещо, което никога не ми се е случвало в БГ., при нашите гръмотевични бури....
Ааааа, и в България се случва, поне на мен - преди доста години на яз. Телиш си ловим рибка на плувка и се чуват глух тътен от запад с черни облаци, ама на повече от 20 км. При всяко вадене на риба изправям 4.5м карбонова пръчка да откача и сложа стръв и все усещам "някакво осто ръбче" на макародържача. Така двайсетина минути и при поредно изправяне на пръчката така ме изтряска статичното електричество, че ми изтръпна цялата дясна половина на тялото. Спасиха ме стабилните обувки. Оттогава винаги си нося и по някоя "древна" пръчка от стъклопласт за лошо време по язовири, реки и морета, че някои риби баш в голямата буря им се яде.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: остров Тасос

Мнение от Аматьора Бс »

Vid написа:Пет деня на Тасос- Лименария и околността. Няколко риболова само на спининг = на почти класно капо, изключая оне морски костурчета де ги наричаме перки, уловени на малки 70 см. воблери... Не съм пробвал чепарета за зарган, а на силикон на дъно отново пълно капо.

Тук искам да спомена нещо друго, кое ми се случва за първи път: Близка гръмотевична активност, натежал въздух и при всяко замятане ме бие ток в лявата ръка, ама така ме бие, че пръстите ми се схващат... В случая ползвам въдица с двуделна ЕВА дръжка и при замятане с лявата ръка хващам бланката между ЕВИ-те и тогава ме удря тока...
Ебаси мамата... На някой случвало ли му се е подобно нещо???
Батка кво прави там честно.Нали Тасос беше нериболовно място нацвъкано с евтини туристи.Защо не ощави Самотраки или Лимнос.Аз Тасос много си го тача щото там се роди спинингиста в мен
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: остров Тасос

Мнение от bantumi »

Четири дни на Тасос, "риболов" от сутрин до вечер, обикаляне на целия остров около 3 пъти. Резултата е един лаврак, около 2 килограма, на воблер "Дуо". Закачих го на Скала Потамия около 10 сутринта от страната на плажа, докато се мъчех да хвана някой зарган за стръв, (защото и зарган нямаше) видях, че няколко риби гонят дребните на около 40-50 метра от брега, беше доста далеч от мен и първоначално го направих на Дорадо. Веднага грабнах спининга и след 4-5 замятания последва удар. Много слаб риболов като цяло, пълно мъртвило, дори заргана го нямаше, което обяснява и липсата на хищник, а местни казаха, че от около 20 дена било така. Водата е много топла, около 25 градуса. Ако някой се е запътил натам в близките 10-15 дни, го съветвам да се ориентира за друго място :mrgreen: :mrgreen:
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: остров Тасос

Мнение от Vid »

Аматьора Бс написа: Батка кво прави там честно.Нали Тасос беше нериболовно място нацвъкано с евтини туристи.Защо не ощави Самотраки или Лимнос.Аз Тасос много си го тача щото там се роди спинингиста в мен
Отговарям ти директно и честно- риболовът е едно на ръка, а жената е друго нещо. А, човек трябва да прави
и компромиси в името на семейството си....
На жената много и харесва та Лименария- тавернички, сергийки и т.н. А, сега си планирам само мъжка риболовна дестинация на Самотраки от лодка през октомври с приятели.....

п.п. На Лимнос риболов няма, поради спецификата на релефа...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: остров Тасос

Мнение от Аматьора Бс »

Разбрах те напълно.Моята е плътно до мен когато сме в Гърция но през другото време си иска своето.Успех ти пожелавам.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: остров Тасос

Мнение от bogno »

Поредна година-седмица на Тасос,Пефкари-Потос.Трима човека общо 5 кокалита(доста откачени)на джиг.2 лици към 30см,останалото предимно дребни заргани,спарита и друг дребосък.Общо като не сме ловили цял ден,имаше за цялата седмица към 4-5кг.риба
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
bonchojankov
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 9:20 pm

Re: остров Тасос

Мнение от bonchojankov »

Малко инфо да споделя,макар че съм новобранец в морския риболов.От четвъртък до неделя обикаляхме между Потос и Скала Калирахи,плажове и пристанища.Резултата една малка баракудка и едно маятико.Имаше десетки българи рибари,резултатите бяха плачевни,чух за още няколко извадени риби-баракудки дребни,малко леферче и някой се похвали с дорадо :) Единият ден имаше брутални джуруми в обсега ни,но не ще да взима ...Хванахме и калмари на воблерите,между другото,активни са гадините,ама не тях търсихме.Наслука на всички!
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: остров Тасос

Мнение от debsi »

Здравейте приятели реших да ви разкажа една история за карък, дъжд, вятър и малкия китаец.

Няколко почивни дни какво да се прави хайде до Гърция по-скоро на разходка от колкото на риба тоест риболова е по 2-3 часа на ден. След чудене решихме да се разходим до Тасос не бях ходил никога преди и затова прочетох каквото инфо имаше на форума отново забавните репортажи на Аматиора и другите колеги.Разгледах боокинга и си избрах Алики нямаше много избор. В сряда сутринта към 6 гас на колата и към 1:30 спрях на Алики така като за първи ден, а и не всички са рибари решихме пържоли и бира без риболов. Четвъртък сутринта по тъмно тръгване към едни скали които ни бяха казали спираме колата и се оказва че трябва да се слезне към 300 метра до морето като последните 50 метра са такива че две малки диви кози с които е пълен острова ме гледаха с поглед от типа "абе ти верно ли слезна тука бе". И така след 30 мин слизане понеже не знаех мястото и го търсих съм на скалите. Взимам си едно 30 грамово синичко Duo слагам го и замятам със всичка сила гледам как джига лети 70 метра цопва във водата и започва чудото потъване потъване потъванеееееее (само да кажа че имам чисто нов плетеняк 150 метра на макарата) и потъванеееееее започвам леко да виждам монофила под плетеняка на макарата и най-накрая спира правя проста сметка дистанция на замятане + потъване 120 метра влакно викам си ба мама му имало по дълбоко от Искъра. И се започва едно сецане мятане потъване и т.н след един час сменяне на какви ли не примамки удар и едно 200 грамово колаки стана 9 часа и това беше всичко за ден едно освен многото пот и мъка докато се кача с багажа до колата. Следва ден две няма да изпадам в подробности но след мъката по слизане и качване резултата беше едно колаки и една скумрия и така дойде третия ден в който трябваше към 10:30 да поема пътя за София ставане в 5 ама времето ужас дъжд вятър 11 градуса. Малко размисли и стигам до заключение че след първата една минута по-мокър не може да стана така че гас към скалите. След като за точно една минута бях вир вода само да кажа че скалата от която ловях беше на два метра от водата и вълните я заливаха. Отварям кутията с джиговете и докато се пробвам да извадя един розов Xesta after burner куките ми се заплели в един 30 грамов китаец от Алито останал от първите ми дни на морски спинингист преди да започна да купувам скъпите играчки взимам го от земята гледам го 5 секунди и си викам пробвах какво ли не защо да не пробвам малкия китаец. Правя първото замятане и последвалите сцени са почти невероятни поне за човек с моя опит в морския риболов. Първо замятане и удар малък дракон, следва откачане второ замятане и кокали към 300 грама, няма да ви отегчавам но следващите два часа тоя джиг го яде, би и блъска каквото имаше в гръцкото море дори не знам какви риби хванах хората който разбират ще видят малкото снимки който направих само ще кажа че доста от рибите си плуват на свобода. След 2 часа риболов мокър и замръзнал дойде и черешката на тортата зверски удар и невероятна борба адреналин аванса свири ще се пръсне макарата макар да знаеш че с моите такъми нямам шанс с тази риба винаги надеждата остава след общо 20 мин борба видях рибата паламуд или тунаки не можех да го различа в тази бурна вода с размер към 3те кила точно 10 секунди по-късно рибата се тръсна за последно и се откачи или поне така си мислех тогава в последствие се оказа че се е бил закачил само на една кука от задната тройка която се беше изправила с мъка си мислех какво щеше да стане ако този джиг за беше с куки примерно на Decoy, но никога няма да разберем. Мокър и замръзнал сложих каквото можах в малката хладилна чанта и гас към колата и от там към София така свърши моя първи риболов на Тасос който беше и най-добрия за мен досега. Ето и снимки само на рибите който взех общия брой беше троен поне. П.С малкия китаец е лакиран и с нови Японски куки :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: остров Тасос

Мнение от icefire »

Браво !!! Пожелавам все по- добри риболови ... :fishing2:
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: остров Тасос

Мнение от rimohit »

Маятики , зъбарче , фагри и скумрийки има на последната снимка
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: остров Тасос

Мнение от Аматьора Бс »

Браво колега аз бях там преди месец и половина но имаше брутален отлив и спининга не вървеше ноооо
55698635_10218743707453658_5424973054138646528_n.jpg
55630480_10218747754634835_2000701044715159552_n.jpg
55604801_10218744434071823_806555460453793792_n.jpg
55590202_10218721494458347_9067151174217498624_n.jpg
55563326_10218751938459428_834993972223934464_n.jpg
55533150_10218725472117786_6238288226180661248_n.jpg
54731106_10218730641727023_3471410619821850624_n.jpg
Колега Римохит това което прилича на фагри мисля че е литрина.И аз доста ги надърпах на Алики на джигове и полиангистро.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: остров Тасос

Мнение от lozzy.68 »

Аматьора Бс написа:Браво колега аз бях там преди месец и половина но имаше брутален отлив и спининга не вървеше ноооо
55698635_10218743707453658_5424973054138646528_n.jpg
Ах,представих си, как ти е тупкало сърцето(първата снимка) .... ,като си го вадил .... :D !!! Желая ти много слука ,адреналин и по-големи Трофеи !!! :smt023 :fishing5: :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”