остров Тасос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
zargan_86
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:43 pm

Re: остров Тасос

Мнение от zargan_86 »

Здравейте колеги и наслука през новата година! В момента си организирам почивката на остров Тасос, за началото на Май. Не знам какво да очаквам през този месец и на какъв вид риболов да заложа. Ще ви бъда благодарен, ако ми дадете съвет!
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: остров Тасос

Мнение от nikolas3 »

Май-маятико. :wink:
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
mi6istiaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Яну 02, 2014 11:48 am

Re: остров Тасос

Мнение от mi6istiaaa »

Maй месец на Тасос(местност Леминария) съм ловил Кокалиси, дребни баракуди, лавраци рибите са редки по 1,2 риби рано сутрин и вечерта на залез говорим за спининг.
Иначе на стръв можеш да хванеш кефали, платерини, лапини, и дербни морски костурчета и др. дребосъци.
Маятико и Лефери лично аз по това време не съм хващал.
zargan_86
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:43 pm

Re: остров Тасос

Мнение от zargan_86 »

Благодаря много за информацията! Аз ще си подготвя спининга, но ще взема и една за дъно и една за бомбарда.. за всеки случай :) Обащавам да дам прясна информация след като се прибера, а дано да има и снимки! Наслука на всички!
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: остров Тасос

Мнение от MrNooneBG »

Колеги помогнете с акъл за подходящата стръв за бомбарда на Тасос през май. Също и какви чепарета да взема. И последно къде има магазин за стръв на Тасос или в Керамоти примерно.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: остров Тасос

Мнение от RAAZIEL »

MrNooneBG написа:Колеги помогнете с акъл за подходящата стръв за бомбарда на Тасос през май. Също и какви чепарета да взема. И последно къде има магазин за стръв на Тасос или в Керамоти примерно.
Ако не можеш да си намериш морски червей,успешно се лови на бял и тънки ивички от пилешко филе...На Керамоти на пристана до феритата има малко магазинче за рибарски принадлежности...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
ivokotev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 12:30 pm

Re: остров Тасос

Мнение от ivokotev »

В Керамоти след кръговото на пристанището е поликлиниката, а след нея е магазина за риболовни принадлежности. Пише си на български "Жива стръв НИКОС". В Лименас като слезеш от ферибота хващаш наляво покрай пристанището, предпоследната улица в дясно има магазин на "Vodafon" и на 100 метра след него в улицата има магазин за риболовни принадлежности. Съветвам те да си купиш морски червей "Акровати" от Никос в Керамоти. Пресен е и на него определено имах повече успех при улова на зарган на бомбарда.
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: остров Тасос

Мнение от MrNooneBG »

Благодаря колеги за отговорите, а за чепарета какво ще кажете - има ли смисъл, за какви риби, други препоръки?
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: остров Тасос

Мнение от MrNooneBG »

Аз ще съм на Потос в края на май за няколко дена и с още един новобранец ще пробваме риболова там. Някой бил ли е там? Къде се лови и какво по това време на годината?
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: остров Тасос

Мнение от kaleeff »

Да добавя че и аз ще съм на Потос от 28 април до 3ти май. Ако някой колега спинингист е там да драсне едно ЛС!
Фен-клуб Таранка!
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: остров Тасос

Мнение от MrNooneBG »

kaleeff написа:Да добавя че и аз ще съм на Потос от 28 април до 3ти май. Ако някой колега спинингист е там да драсне едно ЛС!
Дано имаш добро време и добра слука, ще очаквам подробни отзиви за риболова с нетърпение
zargan_86
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:43 pm

Re: остров Тасос

Мнение от zargan_86 »

Наслука на всички! Някой може ли да сподели информация за острова, за последните дни?
k_vasilev
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Май 05, 2014 3:53 pm

Re: остров Тасос

Мнение от k_vasilev »

Здравейте,
в Петък тръгвам за острова живот и здраве. Приготвил съм блесни и няколко воблера за спининг, но ще взема и една въдица, която да я изпозлвам със стръв.
Можете ли да ми дадете насоки от вашият опит какви риби мога да търся в момента там ще съм много благодарен!

Поздрави..., а след като се върна ще споделя резултатите :)
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: остров Тасос

Мнение от С.Върбанов »

Морски червеи можете да си извадите и сами на плажа ! Просто отнема време да си ги набавите - но определено това е най-добрата стръв за там , ако ловите по дребни рибки !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: остров Тасос

Мнение от kaleeff »

За всички пътуващи натам имайте предвид следното:

http://news.ibox.bg/news/id_275060887" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Гърчолята според мен ще ги линчуват хотелиерите ако наистина стане това! Та умната!
Фен-клуб Таранка!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”