остров Тасос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Вчера надвечер за 2 часа 1 изкарана ципура около 500 гр. на парче агнешко черво на плувка като интересното е, че хвърлих на дълбоко место, но стръвта беше на метър под повърхността. Днес няколко големи перки (около 20см.) на черво и едно спари на бял. В края на август други години е имало заргани, но сега още ги няма, а съм им приготвил някои примамки. Дано се появят тези дни.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: остров Тасос

Мнение от Vid »

Я, па си ловя тук в БГ, щото мислЪ, че никой няма право да ми бърка в носа или в гъза и да си прави некви експерименти.... Тази година вместо да дам 2000 юро на гръцките тъпаци мисля да направя две почивки по българските дестинации.....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: остров Тасос

Мнение от GODzillata »

Ъхъ, пък и на Тасос има акули. :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: остров Тасос

Мнение от Чакала от Варна »

Vid написа:Я, па си ловя тук в БГ, щото мислЪ, че никой няма право да ми бърка в носа или в гъза и да си прави некви експерименти.... Тази година вместо да дам 2000 юро на гръцките тъпаци мисля да направя две почивки по българските дестинации.....
И си прав,ако времето не ни изпързаля,на Северното Черноморие ще бъде много интересно !
До късна есен и ранна зима.
И в момента не е зле !
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Вчера и днес доста рибари - гърци, сърби, румънци, украинци и българи разбира се. Появиха се и дребни зарганчета около 10-15 см. Дано и едри се появят, че другата риба е мъка.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Следобеда на източното крайбрежие на един плаж на бомбарда и бял червей 4 броя зарганчета с размер 15-20см., едно дребно лавраче, което първоначално помислих за морска пъстърва, че имаше точки по тялото, но като видях първата гръбна перка че има шипове и се усетих, че е лавраче. Другите рибки бяха едно кефалче и 2 спарита. Това за около 2 часа в не малки вълни.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Заради планктона риба няма, рибарите с лодки се прибират с 1-2 кила дребна рибка, големите рибарски кораби не излизат изобщо. Няма ли зарган покрай брега хищните риби ги няма. Иначе дребосъци да си начешиш крастата има.
m_a_rtins
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Авг 25, 2020 7:35 am

Re: остров Тасос

Мнение от m_a_rtins »

От 02.09.2021 ще съм на почивка на остров Тасос ,,,,ще бъда ми бъде приятно ако се свърже с мен някой който влиза с лодка на риболов ,,,, ще си платя ако е необходимо един риболовен ден, ....00359988343971 .
Благодаря .
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

На Тасос е пълно с рибари от Бургас и Варна в момента. Какво хващат? Лаврак , паламуд ? Ето една снимка от сега.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: остров Тасос

Мнение от Ivan_nikolov »

luky78 написа:На Тасос е пълно с рибари от Бургас и Варна в момента. Какво хващат? Лаврак , паламуд ? Ето една снимка от сега.
Днес нищо( единични паламуди) . Вчера и предните два дни хубав риболов на паламуд и дребни баракуди.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Ivan_nikolov написа:
luky78 написа:На Тасос е пълно с рибари от Бургас и Варна в момента. Какво хващат? Лаврак , паламуд ? Ето една снимка от сега.
Днес нищо( единични паламуди) . Вчера и предните два дни хубав риболов на паламуд и дребни баракуди.
Браво колега. Ако имате снимки сложете да изплакнем око :)
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Двама ентусиасти (най-вероятно българи) от сега на Голдън Бийч. Въпреки дъжда и бурното море мятат воблери.
Изображение
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Миналата седмица бях на Скала Рахони и за риба ходих на рибарското пристанище. На воблери, джигове и силикони пробвах няколко пъти по различно време на денонощето и тъй като нямах и 1 удар оставих спининга и взех пръчките с бомбарда и плувка. На плувка на бял червей излизаха по някоя перка, спарос и кефалче, но като се стъмни първата вечер видях, че под лампите покрай бетона се струпаха хиляди малки рибки, които мислех за атеринки, но в последствие разбрах че са гопи. Та с кепчето успях да хвана няколко 5см. гопи, които ползвах за стръв. Вечер до към 10 часа успявах да хвана по някое кокали на плувка, а сутрин отивах в 4 часа и до към 5:30 излизаха доволно 30-35см. кокали и по 25-28см. меланурита. След 5:30 хищниците изчезваха и идваше време на бомбардата, на която слагах бял червей за зарганите. Последната сутрин излъгах десетина заргана на плувка и стръв гопа. Това ставаше на входа на пристанището и от външната страна. Вътре в самото пристанище нищо. Края на август живот и здраве пак ще съм там. Ако някой знае добро място на около може да сподели, за да разнообразя местата за риболов и евентуално рибите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: остров Тасос

Мнение от Риболовец Гб »

На 12 км. ти е Скала Калирахи, където може да разнообразиш по-скоро мястото, за рибите се съмнявам, особено в края на август. Тогава вътре в пристанището предполагам ще има заргани с по-добри размери от тези, които си ловил сега. Стръв бял червей, ловил съм и на парченца пилешко филе! Преди няколко години началото на септември съм виждал и дорадо да влиза в пристанището, но това беше веднъж за 5-6 дена и то само за 5-10 мин. Разгледай темата назад, има и други предложения за места по острова! Знам, че много ходят и на порта на ферито, наслука и да се похвалиш!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Благодаря, най-вероятно ще се пробвам и на близките рибарски пристанища на Скала Калирахи или Скала Сотирис, или на някое удобно място по пътя на там. На порта на Прино вероятно ще ме изгонят или да съм някъде в края евентуално.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”