остров Тасос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: остров Тасос

Мнение от Риболовец Гб »

Vid написа:Това е риболовен, а не спален форум де...
Точно така, нали за това искаме да насочим колегите към приятно място, да останат доволни и за благодарност да споделят резултата от риболова :fishing6: :wink:
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: остров Тасос

Мнение от Vid »

Риболовец Гб написа:
Vid написа:Това е риболовен, а не спален форум де...
Точно така, нали за това искаме да насочим колегите към приятно място, да останат доволни и за благодарност да споделят резултата от риболова :fishing6: :wink:
Така де, обаче о.Тасос не е риболовно място, а нафъкано такова от евтини туристи...
Опитайте на о.Самотраки, за риболов де става дума...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: остров Тасос

Мнение от bboy »

Здравейте,
Потледните 3 дни обикалям денонощно острова и мятам различни изкуствени примамки. Основно опитвам на Скала Марион, Скала Калихари и Лименария, засега без успех. Дайте идея къде да опитам и как да спася капото.
fisher_men
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 3:18 pm

Re: остров Тасос

Мнение от fisher_men »

bboy написа:Здравейте,
Потледните 3 дни обикалям денонощно острова и мятам различни изкуствени примамки. Основно опитвам на Скала Марион, Скала Калихари и Лименария, засега без успех. Дайте идея къде да опитам и как да спася капото.
Здравей
Ако си още там пробвай на тези координати N 40.73291° E 24.76559° Това е залива на
Chrisi Ammoudia
Там има два малки кея държи лаврак и баракуда
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: остров Тасос

Мнение от xoxo »

bboy написа:Здравейте,
Потледните 3 дни обикалям денонощно острова и мятам различни изкуствени примамки. Основно опитвам на Скала Марион, Скала Калихари и Лименария, засега без успех. Дайте идея къде да опитам и как да спася капото.
Ако си на ново място за първи път на екскузия или почивка не си струва да си губиш времето с риболов. ако ти се ходи на риболов правилното решение е да се запишеш на риболовен трип - местен чартърен риболов с лодка - те знаят къде,ще те заведат на точното място,с точната стръв и ще си направиш риболова. така съм правил безброй пъти когато съм на ново място за по малко от няколко месеца.
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: остров Тасос

Мнение от Риболовец Гб »

Здравейте колеги,
от 01.09. до 09.09. планувам да съм на Тасос, та ако някой от Вас ще е там по същото време, може да драсне едно съобщение. Ще отседнем в Скала Калирахи, но възнамерявам да обикалям по целия остров в търсене на подходящи за риболов места, докато останалата част от компанията търси подходящи за плаж такива :D. Знам, че по това време риболова ще е по-скоро тегав, ама не мисля да се отказвам.
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: остров Тасос

Мнение от Аматьора Бс »

Габровец малко рано налазваш и ще е жега обаче отвсякъде идва инфо че дорадото вече е в Северна Гърция.Така че зарган с тапа и кука в дупето и успех
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: остров Тасос

Мнение от Риболовец Гб »

Аматьора Бс написа:Габровец малко рано налазваш и ще е жега обаче отвсякъде идва инфо че дорадото вече е в Северна Гърция.Така че зарган с тапа и кука в дупето и успех
Благодаря, това е един от плануваните методи за риболов, така че се надявам да има и :fishing5:, та да се похваля после :D
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: остров Тасос

Мнение от bantumi »

Колеги, от 20 септември съм на Тасос. Практикувам риболов на хищник на спининг. Не съм бил по това време на острова и всякакво инфо ще ми е от полза, май е малко рано, но не се отчайвам. Благодаря предварително.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: остров Тасос

Мнение от bantumi »

Що народ се изреди на тоя Тасос и никой нищо не казва... :fishing11:
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Lubol
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 7:52 pm

Re: остров Тасос

Мнение от Lubol »

От няколко дена съм на Скала Потамя Тасос. Пробвах на спининг, разни воблери, попъри, кастмастери. Не пипа пък и не виждам риболовци на спининг. На бомбара открих дребни зарганчета та сега сутрин се занимавам с тях. Кълват на бял червей или филенце от риПка.
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: остров Тасос

Мнение от Муцков »

Здравейте,

Между 02/09 и 08/09 бях на Пефкари. Сутрин излизаха редки кокалита но за сметка на това с добри размери 200-300 грама. Имаше и доста дребен зарган. Последната сутрин хванах и едно маятико около 500 грама. За пръв път хващам такава риба и до сега не съм хващал друга риба която да се бори така. Яко дърпане падна но накрая я извадих, доста голям кеф ми направи тази риба. Не видях дорадо да гони заргана. Наслука :fishing1:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: остров Тасос

Мнение от Риболовец Гб »

bantumi написа:Що народ се изреди на тоя Тасос и никой нищо не казва... :fishing11:
То няма нищо особено за казване, поне при мен беше така. Както по горе съм писал, между 01.09 и 09.09. бях на Тасос - Скала Калирахи. Риболов основно в района - на пристанището и около него. На бомбарда - плаваща, стръв бял червей и пилешко филе излизаха заргани с размери всякакви масовите - 30-40см, единични бройки около 50 см. Не усетих зависимост на активността от различните периоди на деня, започваше и спираше да кълве когато си поиска!!! На бомбарда - потъваща и стръв пилешко филе - дребни спароси и меланури, това по брега извън пристанището. Монтажът - монофил 0.35, бомбарда, силиконов буфер, вирбел, повод ФК 0.16 около 1.5 м. , кука Камасан Б511 номер 10.
На 10 или 11 по обяд, вътре в пристанището влезе дорадо - видях 7-8 броя, за по-малко от минута разпръснаха заргана, изчезнаха и повече не се появиха.
Единствената риба на спининг, която успях да закача бе зарган около 60 см., примамката е тази - https://bigfish.ro/bg/%D1%80%D0%B8%D0%B ... -24g-hbl-s в цвят червен. За съжаление се откачи в краката ми :x .
Пробвах няколко пъти с потъващата бомбрда и раглу - нищо. Същия резултат имах и на тапа със стръв жив зарган.
За всичките дни се изредиха десетки риболовци, предимно нашенци, но не видях никой да вади нещо по различно от зарган.
Това е от мен,
Поздрави!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: остров Тасос

Мнение от Vid »

Пет деня на Тасос- Лименария и околността. Няколко риболова само на спининг = на почти класно капо, изключая оне морски костурчета де ги наричаме перки, уловени на малки 70 см. воблери... Не съм пробвал чепарета за зарган, а на силикон на дъно отново пълно капо.

Тук искам да спомена нещо друго, кое ми се случва за първи път: Близка гръмотевична активност, натежал въздух и при всяко замятане ме бие ток в лявата ръка, ама така ме бие, че пръстите ми се схващат... В случая ползвам въдица с двуделна ЕВА дръжка и при замятане с лявата ръка хващам бланката между ЕВИ-те и тогава ме удря тока...
Ебаси мамата... На някой случвало ли му се е подобно нещо???
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: остров Тасос

Мнение от biserkehayov »

Vid написа: Тук искам да спомена нещо друго, кое ми се случва за първи път: Близка гръмотевична активност, натежал въздух и при всяко замятане ме бие ток в лявата ръка, ама така ме бие, че пръстите ми се схващат... В случая ползвам въдица с двуделна ЕВА дръжка и при замятане с лявата ръка хващам бланката между ЕВИ-те и тогава ме удря тока...
Ебаси мамата... На някой случвало ли му се е подобно нещо???
Брат, карбона си е класически гръмоотвод и си го пише на бланките. Аз като вземе да ме бие тока по същия начин сгъвам бързо и не се ебавам със "Зевс" в твоя случай.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”