Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от MrNooneBG »

В края на седмицата група новобранци продължаваме с трупането на опит с морския риболов в Гърция в района на Палио, Неа Ираклица и Неа Перамос. Харесал съм си скали от двата края на залива на Палио, разбира се ще се пробва и на кея в Неа Ираклица и на пристанището в Неа Перамос. Не сме били там досега, надяваме се на някаква вътрешна информация от човек на място. Ще се пробва всичко, с което разполагаме. Нямам идея какво конкретно да търсим.
bratnik
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:43 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от bratnik »

Здравей колега, надявам се да е минало приятно и успешно трупането на опит. А няма ли да споделиш малко подробности. Благодаря предварително.
Georgi0900
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Мар 30, 2017 5:07 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Georgi0900 »

На Неа Перамос на пристанището излиза кефал на пилешко и свинско месо.Хубаво е да се хвърля и захранка.Излиза и сепия на калмариера.
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от MrNooneBG »

bratnik написа:Здравей колега, надявам се да е минало приятно и успешно трупането на опит. А няма ли да споделиш малко подробности. Благодаря предварително.
Няма нищо за споделяне колега, затова мълча срамежливо. За няколко сутрешни и вечерни риболова по кейовете и скалите в района нищо интересно. Много слаба активност. Гърците също почти нищо не хващаха - дребни церули, някой друг дракон и това е. Няма хищници и октоподи нямаше. Вече може да се е променила ситуацията, нямам идея.
bratnik
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:43 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от bratnik »

За съжаление никаква промяна. В неделя 02.04 изкарах на скалите след пристанището на Неа Ираклица от обяд до мръкване, никакви хищници. Размятах различни по големина и цвят воблери, силикони и нищо.
Ivailo87
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 8:47 am
Местоположение: София

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Ivailo87 »

Здравейте колеги!
Малко инфо и от мен.
Бях малко на:

Неа Парамос - пристанището, ловяха на плувка, дребосъци, един Грък на дъно вадеше дракони.
Отсреща на другото пристанище (където има яхти) имаше също риба на плувка и на дъно. Те също вадеха малки рибки.
https://goo.gl/maps/mYoHNs7ifyv

Керамоти (товарното пристанище) - яко плувкари, вадеха риба, стоях до обяд и не мога да кажа за по-късните часове. Един грък разправяше, че са вадили калмари и октоподи предния ден. Аз бях в събота там.

Порто Лагос - на пристанището в началото бях сам, после дойдоха Гърци, Турци и Българи. Вадеха дребосъци. Имаше извадени и змиорки.
Аз май-бях единствения по пристанищата със спининг (поне друг не видях).
Имам една извадена риба на пристанището на Порто Лагос. В 15 часа :D
49683
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от deko_75 »

Здравейте колеги,кеят на Нео Перамос е пълен с българи , може би от форума никой не ходи за да каже че от 10 дни се лови добро количество скумрия и сафрид . Положението в Керамоти е същото пълно с българи. Всички си риболовстват и никой не пише и не казва. Информацията ми е достоверна поне от пет човека които са били на двете места.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Аматьора Бс »

Колега Димитроффффффффф.Кажи като нормален човек -бях там пробвах и положението не е такова.Хихи михи лапешка работа.
hahomen
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 07, 2017 11:39 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от hahomen »

Здравейте колеги днес се прибирам от Неа Перамос риба има много НО!!! трудна за ловене поне тези дни беше така (5.05-6.05 /17г ) оказа се че скумрията е високо горе на 50 см пробвах бомбарта с силикон но не става пробвах чепаре 4-5 риби само и направих един такъм пилкер не много тежък и след него на околко 50 см силикон 3 см направо ги съсипахме :fishing2: имаше и малко сафрид около 20 бр на чепаре силикон и плувка и 1 зарган
mdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Дек 31, 2007 1:20 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от mdimitrof »

Аматьора Бс написа:Колега Димитроффффффффф.Кажи като нормален човек -бях там пробвах и положението не е такова.Хихи михи лапешка работа.
пишСпоко бе колегата,шегувам се с Деко,хихихихихи.Провокирам малко колегията,че ги сцепват а никой не е.Той не е ходил човека ама написа все пак някакво инфо,а иначе положението е който си се е подготвил си ги лови доволно,даже предоволно!!!!!Вчера бях и ги потрошихме .
Byrd
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 09, 2014 10:26 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Byrd »

Бях и аз от 03.05 до 05.05 първо на КЕРАМОТИ апосле на Неа Перамос и на двете места се ловеше скумриики доволно и редки сафриди на парче пресна сардела кука 12 или 10 повод0.12 фиксирана плувка 1,5-2гр. дубочина 1.5 до 3м. .Пробвах и на чепаре различни цветове но без успех макар че колеги до мен казваха че 02.05 са хващали много.Риболова е много добре но на Керамоти преди обед излизат много водорасли и се лепят по плувката и стръвта и не може да се лови а на Неа Перамос е пълно с кораби до 19.00 часа и може да се лови на ограничен брои места.Но вечерта 7-8 човека от 19.00 до 24.00 гол след гол.
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

Някой може ли да ме ориентира в района на Палео или Ираклица има ли рибарски магазин или другаде, където може да се вземе стръв?
Byrd
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 09, 2014 10:26 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Byrd »

В Неа ПЕРАМОС срещу църквата
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

Byrd написа:В Неа ПЕРАМОС срещу църквата
Благодаря, ноооооо ... интересуваше ме за Ираклица и / или Палио, подозирам, че отговорът може да е 'там няма', но бих искал да зная, ако някой може да потвърди, моля. Също така, 'църквата в Неа Перамос' не зная коя / къде, ако може пин на карта, ще е безценно. Пак благодаря.
Byrd
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 09, 2014 10:26 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Byrd »

На прикачените две снимки са извадки от гугле мапс и сателит вю, на които би трябвало да се вижда локацията. Бих те посъветвал да отидеш и до пристанищата, там винаги има български риболовци, и да ги попиташ за актуална информация. А относно стръвта: вземи си солина и акровати. Ако си в Палио Кавала ти е на почти същото разстояние. Там на централната улица търси магазин " Captain HOOK" (капитан Хук). Приятно прекарване. :fishing3:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”