Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
niko81
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Фев 22, 2014 9:23 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от niko81 »

Здрасти колега,на Неа Перамос не съм ходил,но скоро ходих от любопитство до Порто Лагос но явно още е рано за риболов нищо не хванахме.Минах и през рибарския магазин на Порто Лагос но там човека ми каза че няма смисъл даже да ходя да мятам.Март от средата вече нататък но сега не е времето.Пък ако ти се ходи за едната разходка може да се разкараш тъкмо и ще споделиш.Тава е от мен засега,Чао.
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от s4etovod »

Мдааам, давам отчет - бях на Неа Перамос на 2 Март. "Ловихме" на плувка. Почти нямаше хора, но явно е така, просто защото всичко живо в залива си е било шута.

Отсрамихме капото с 3 (три) церули и купена риба от лодките (двойно по-скъпа отколкото, ако се купи от BG). Иначе в гръцко вече е пролет...
kivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 1:36 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от kivaka »

колега на какво пробвахте ? Че мисля да отида да помятам на 5 мин ми е от дома - миналата година спукаха кефала там по това време - на пилешко но захранваха доста - поне 5 торбички цаца - за захранка заминаха - на по 30 мин мешано с с малко кал да потъва - ловяха на плувки - плаващи - на около 8 метра но от декември несъм ходил никъде - в ираклица съм и ме марзи да отскоча до 2 та кея - било то на перамос било на ираклица - декември като ходих - мятах на пилешко дроп на морски - резултат 2 дракона - но по това време няма плаювашти и на малкия залив отдясно се спукват да слагат мрежа - иначе откъм станата на лидала несъм ходил понейе ми идва далеко :) мързел мусе вика :) но тея дни ше пробвам пак дайе днеска мисля да ходя - 10 дена неспря да вали но неска пече и няма грам ветрец
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от spectrum »

Колеги, другата седмица отивам на къмпинг Парадисо в Неа Ираклица... моля ако някой има информация къде там на близко мога да похвърлям малко да сподели ..., гледам че има някакво пристанище и в дясно има скали... дали е позволено от пристанището ?... би трябвало от скалите със сигурност да няма проблеми... по това време на какъв вид риба мога да се надявам ?
Благодаря предварително!
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от s4etovod »

На кея на Ираклица едва ли ще имаш успех - плитко е. От външната страна на скалите има по-голяма вероятност.

От другата страна на полуострова ти е пристана на Неа Перамос - там е дълбоко, но и мераклии има повече. Както и да е има някакви шансове, може и да те сполети нещо по-интересно.

На пилешко и свинско може да търсиш кефал, разните спароси също ще те тормозят. Вземи и бял да има - пак за същите риби + зарган на бомбарда. За всеки случай 2-3 пакета замразена цаца, ако случайно се навърти някой пасаж сккумрия или сафрид. На воблери не съм видял някой да хване нещо в района.

Успех и чакаме репортаж :drinkers:
Аватар
jelev_h
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 1:11 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от jelev_h »

spectrum написа:Колеги, другата седмица отивам на къмпинг Парадисо в Неа Ираклица... моля ако някой има информация къде там на близко мога да похвърлям малко да сподели ..., гледам че има някакво пристанище и в дясно има скали... дали е позволено от пристанището ?... би трябвало от скалите със сигурност да няма проблеми... по това време на какъв вид риба мога да се надявам ?
Благодаря предварително!

Здравей колега,ние също ще ходим от 21 юни на същия къмпинг и ще съм благодарен ако споделиш след престоят ви,за къмпинга имаш ли някакво инфо,ходили ли сте друг път досега?
Поздрави!!!
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от spectrum »

Колеги направих карта с местата който според мен са подходящи за риболов в района разбира се това което съм видял от google maps, като критерии са ми били да е близко до къмпинга и да може да се стига с кола...

Изображение

Моля ако някой вече е ходил в района да сподели впечатления и да каже къде ще е най удачно да се пробвам.

Благодаря на колегата s4etovod за отговора, ако има и някаква допълнителна информация за места и способи съм целият в слух...

jelev_h на няколко къмпинга съм бил досега в Гърция, но на този ще ми е за първи път... задължително ще направя репортаж дано само да не е единствено с природни пейзажи...:)
Аватар
jelev_h
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 1:11 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от jelev_h »

Здравейте колеги,върви ли някакъв риболов в момента в този район?
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от ianimar »

зд.колеги,от 4септмври ще бъда на Неа Ираклица,прочетох мненията назад,ако има нещо ново ще съм доволен да го прочета,ще съм подготвен за плувка ,бомбарда и дъно
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

И аз проявявам интерес за района на Палио. Какъв риболов може да се очаква (късен Август) и каква подготовка е нужна. Благодарности предварително ако има някой да сподели някоя дума.
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

thebigtourist написа:И аз проявявам интерес за района на Палио. Какъв риболов може да се очаква (късен Август) и каква подготовка е нужна. Благодарности предварително ако има някой да сподели някоя дума.
Сам си говоря :fishing4:

Колеги, явно прясна информация няма (да се сподели), нещо старо ни подхвърлите - какво да очакваме в района принципно, какво да подготвим и търсим?
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

thebigtourist написа:И аз проявявам интерес за района на Палио. Какъв риболов може да се очаква (късен Август) и каква подготовка е нужна. Благодарности предварително ако има някой да сподели някоя дума.
Сам си говоря :fishing4:

Колеги, явно прясна информация няма (да се сподели), нещо старо ни подхвърлите - какво да очакваме в района принципно, какво да подготвим и търсим?
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от Станимир Бегов »

На скалисто дъно спароси ,на пясъчно дребни мурмури.Аз съм от 3 дни на Пелопонес и не съм си извадил въдицата.Влизам с маската и само това виждам.
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от thebigtourist »

Пробвам последните дни лежерно бомбарда в района между Палио и Ираклица. Без настояване (не съм и много вещ) сутрин от изгрев до 9 макс - все по районите на плажовете и между тях, далеч от навалица, по пристанища и кейове не съм ходил. Хващам по някой пасаж и съответно излиза дребрен зарган, но и според мен дълбичината навсякъде е нищожна. Това ли е стандартно в района или мога и друга слука да имам по тия места?
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от ianimar »

зд.колега,от външната страна кея в ираклица също ли е плиткач,смятах там да пробвам,на дъно хващат ли нещо
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”