Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от odisei71 »

[quote="kivaka"]искам само да ви се извиня за малката грешка - щото когато хващах рибите ви писах коментар понейе 2 3 грачуля ме подведоха за ето tova което написах -Барбуна или минокоп понеже в фризера имам доста събрани риби и подчти нямат разлика барбуна и минокоп
http://prikachi.com/images.php?images/142/7541142C.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://prikachi.com/images.php?images/143/7541143E" onclick="window.open(this.href);return false;.йпг

а аз знам кво е барбуна и затова се разрових в нета най удачния отговор намерих тази риба се казва розов карас ето и снимка http://prikachi.com/images.php?images/906/7543906p.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

значи другите са ивичест костур спарос -или спарки както викат някой гопа катарелос и розовия карас които излиза доста много лаком :) и много борбен тас малката риба огъва пръта като риба килограм 2 :) но най голям кеф прави катарелос при nego nqma кълване повлича направо а най вкусен е спаросa :)[/quote
Днес се връщам от нея перамос от два дни риболов нищо свястно,колегата е направил пространствени описания за риби който ги има целогодишно и стават само за аквариума.Излизат тук таме някой и друг зарган но те са още бебета ,срам е да ти се закачат на въдицата,но има упорити пенсионери които не прощават,все едно риба не са видяли прибират всичко..Общо взето ще чакаме пасажите септември ако въобще дойдат,добре че бяха риболовните кораби да оправят капото и да направим натурална размяна за риби,с египтяните..
kivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 1:36 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от kivaka »

колега незнам за перамос скоро несъм ходил да мятам че ми идва 15 мин пеша или 2 мин с автобус а аз съм си в ираклица вече и тука пуска по нещо ама местата са много ограничени в смисал ходя кадетом ие най близко за 5 мин и съм се спуснал иначе имаdosta места на които о6те несъм ходил и ми се видят добре тихи и спокойни и ме съмнява че ше ги пръсна ако отида а наперамос ако си бил на кея минимум си хванал някой кефал или платерина ако си правил нощен 100% си забил някоя рибкаotlqvo на кея - незнам какво нейм харесваш на кефали и платерини там излизат добри парчета по 20 см съм видал неска 1 чичак искара скумрия кво да говоря 2 хубави стабилни скумрийки имаше в кофата аз за 2 часа да кая 3 рибета тея малкие неги тача мн мейду др то - за розовия карас е е доста добра рибка по добра ми се вида от барбуна по борбена самоче повече от 10на см несъм хващал иначе ако набия някоя малка кука и 1 тапа или на дъно с 4 парчета по 14 18 ше напрая 1 кофа сиг от тес риби а и за рибите които викаш за аквариум - неговори така за спароса че и станах фен на тая риба другите спари и подобни - катарелос неса толкова добри се едно ядеш червеноперка или бабушка мн кокал мн нещо - но спароса ебати вкуса на риба ай така като гледам рибата взе лека по лека да излиза в Кавала чух някой нещица за зарганите и мисля да напрая 1 ношшна на кея малко ама ше видим че несе знае утре ше напрая 1 дневен риболов на 1 място където ходих 1 път и ксусах доста нооо пък има доста риби там които искат да бъдат хванати - проблема ми на мене е бомбардите :) че тука 8 евро а в бг 1,50 ст
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от odisei71 »

[quote="kivaka"]колега незнам за перамос скоро несъм ходил да мятам че ми идва 15 мин пеша или 2 мин с автобус а аз съм си в ираклица вече и тука пуска по нещо ама местата са много ограничени в смисал ходя кадетом ие най близко за 5 мин и съм се спуснал иначе имаdosta места на които о6те несъм ходил и ми се видят добре тихи и спокойни и ме съмнява че ше ги пръсна ако отида а наперамос ако си бил на кея минимум си хванал някой кефал или платерина ако си правил нощен 100% си забил някоя рибкаotlqvo на кея - незнам какво нейм харесваш на кефали и платерини там излизат добри парчета по 20 см съм видал неска 1 чичак искара скумрия кво да говоря 2 хубави стабилни скумрийки имаше в кофата аз за 2 часа да кая 3 рибета тея малкие неги тача мн мейду др то - за розовия карас е е доста добра рибка по добра ми се вида от барбуна по борбена самоче повече от 10на см несъм хващал иначе ако набия някоя малка кука и 1 тапа или на дъно с 4 парчета по 14 18 ше напрая 1 кофа сиг от тес риби а и за рибите които викаш за аквариум - неговори така за спароса че и станах фен на тая риба другите спари и подобни - катарелос неса толкова добри се едно ядеш червеноперка или бабушка мн кокал мн нещо - но спароса ебати вкуса на риба ай така като гледам рибата взе лека по лека да излиза в Кавала чух някой нещица за зарганите и мисля да напрая 1 ношшна на кея малко ама ше видим че несе знае утре ше напрая 1 дневен риболов на 1 място където ходих 1 път и ксусах доста нооо пък има доста риби там които искат да бъдат хванати - проблема ми на мене е бомбардите :) че тука 8 евро а в бг 1,50 ст[/


Всякаква информация за наличие на риби трябва да се толерира,но ще бъде по полезно ако се дава такава за по сериозните риби,но иначе благодарско за инфото.
vasko_keramoti
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:25 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от vasko_keramoti »

Привет колега на пристанището ли ловиш на Ираклица? или на плажа на бомбарда. :) За бомбарди да е проблема казваш къде има риба и имаш бомбарди :D
kivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 1:36 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от kivaka »

зависи къде ше подиграе рибата от ляво на кея на скалите хвърлят на бомбарди а аз леко в дясно на 1 скалички на които мн често късам дънните :) но малко по в дясно има 1 малка тиха ивичка но има плаювашти които след 6 се махат а до 9:30 рибата млъква там ако няма пълнолуние има ли пълнолуние става грозна картинка та там преиграва рибока и се събира а другото място е по в дясно слд ивицата където обичам да ходя има 1 талян до таляна има 1 островче във самата вода отляво на него през деня е бук с риба но камънак отдолу много не много предпоручително за дъна а и също има доста октоподи малко по в дясно къдеeto е това място смисал пак на острова има големи дълбочини там несъм пробвал но общо взето към 6 почва да си скача рибата и тразлично излиза пример оня ден хамсия ми се видя намене на паси ама с 7 ци куки неstava пък и тя отгоре аз на дъно напраих уй 1 бомбарда измислена уй стана ама нещо не ми кълве на нея или аз немога да осетя кълването ама то няма как пръта ми е 3.6 с чуствителен връх и с меко водене на снимката тая ципура ми го огъня на макс та за местата където говорех до островчето в дясно има 1 големи скали 1 лек скрит плай с малка ивица там подчти вче е чисто ходят палаткайиии или такива къде си пекат задните части е там се събира доста рибата видал съм големи ята и малко по надолу от него то е на завой от скали и е доста стръмничко там и дълбоко след него има пак 1 завой и ивица като цяло рибата е по ивицата но ми се ще да се разкарам до другата ивица отляво където се влиза в ираклица има 1 канал къде се влива в морето там вадят морски чербей и е чтисто няма плаювашти поне 200 метра надоло а съм видал резултат канал в море и река в море където се влива - илария платерина кефали плус други риби та това са вазмойните места казвам тия защото поне там чувам рибари имаше 1 чичка сяка вечер павеше нощна отлявата страна добри риби вадеше на пясъка отдясно къде ходя аз имаше 1 2 вечери хора но незнам какво искараха и адли изобщо искараха поне аз не видях от 9 до 12 то тогава рибата замира ко се прави нощен или пълнолунието помага или рибата почва след 12 аз несъм оставал до толкова понейе нямам нуйните такъми за нощен а и на 1 спининг няма смисал мисля пиша сега защото в 5:30 6:00 си бия дуспата към острова ама след малко ше направя малко готови куки да има че там от ляво ше пробвам пак където споменах че има доста камънак и ше земя измислената бомбарда - измислена казвам защото в форума гледах някви модели и решиш експеримент да сi напрая но малко неми се получи понейе в ваната я докарах на тейест да потъва бавно но в морето си стоеше отгоре и сега пак ше трябва да слагам тежест като например тел които залепвам с лепило като поксипол самоче става като пластмаса и цимент и отгоре слагам 1 тиксо което е специално за вода кето тия които са на рамките на пвц дограмите не се отлепва при наличие на вода слагам го да пкрия тела да не се вида и после лакирам масивно ако вия снимам ше паднете :) та там ше ходя на острова днеска шото има плаювашти и няма как иначе на скаличката където ходя отляво е кея в дясно ивицата и се събира риба там но мн лодки мн хора и се плаши затва след ивицата в дясно там няма никой и ше да да мятам малко до таляна първо ше пробвам скъсам ли 2 3 монтаж а отивам отдясно на нея в закритатаivica да пробвам че там от доста време несъм ходил - март месец -тогава даваше спароси попчета имаше и кефал които неми харесваше мръвката значи - на там е рибата колега поне засега - на перамос ми по добре да ходя скоро и ше ходя Само да е махне пазара -има битак сега там и нестава на кея да се хвърля някви араби там бразилци ау продават местенца на тънко и ше се местят в ираклица на кея тези дни успокои ли се там ше ходя на проби иначе сегатам местата са пясъка отдясно и стария кей - както колегата спомена минават кораби с рибари като ходят чистят рибата и става голяма захранка и рибата врътка там - но най вече кефал спарос плаерина ксанос попове тва излиза от кея - хващат на плаваща тапа на по 7 8 метра дълбочина на пилешки гърди или бут на сфинско по рядко удря сфинско - на бут по тъмно месо на блатен морски и на цаца - гаврос - хамсия и в ираклица по същия начин ако идвате от бг земи 1 тарелка 2 дробец сфински пилешки или телешки :) да неси капо ама ти и ако си на морски няма как да си капо - ако си за хишник на дъно - имаш някой опции да пробваш - измисли си нещо като кеп -или както обичаме да правим в бургас по язовирите 1 чувал отгоре слагаш 1 обрач от тея къде слагаш за бидон зашиваш го с капрон или с тел посредата слагаш 2 дръвчета на кръст и ги захващаш и тях посредата на тях завързваш буташ 1 камък пускаш 1 топка хляб и мяташ след час вадиш - скариди - и раци бол вътре - на тях хвърляш на рак удря доста на скарида на рак казвам шото гледах от нета и реших да пробвам и за малко да остана без спининг 2 рачета слойих 1 ния ден за проба метнах пуснах пръчката докато опрая мръвките за др то хвърляне у тъп пръчката по кръка и без куки от вибрела нещо ми скъса после хвърлих пак но нищо ай помислих че 0,35 0,40 е малко за тва мезе и не хвърлям да немее яд после друг начин - парчета от сепия с големи куки пак или морска ркаставица ако искате ше ви пусна и линk ето го и него сец

https://www.youtube.com/watch?v=9uzfGv7 ... re&index=1" onclick="window.open(this.href);return false;


така в дясно има голяма поредица как се слага гарда и подобни значи за тука ше дам 1 съвет не оставате да се вида върха на куката много е крапризна рибата им значи ето тва са методите ше видите на раул с ръка съм пробвал на краставица несъм смисал оня ден закачих 1 ама неми се пипаше шот пуска 1 сок дет щипе и той раул за туй само я премива като е резнеш той истича измиваш я в водата и после я дереш и стои като ципа то тва е най стария начин и най ефикасния итука 1 чичка тва ми каза т твае ако някой минава насам да драска ако си правите разходки тая година е фул с хора в ираклица повече от перамос и пазара шед след 2 дена мисля до към 3 4 дни ше стоят така а колегата ако минавате насам за бомбардите земи малко местенца по 2 лефки са 5 например ако минаваш на съм драсни аз ше ти ги платя че на гръка за 8 евро няма купя воблери от 20 до 40 евро те са луди Бомбарди от 7 до 20 евро 3 ни куки от 3 до 15 евро аз направо мисля другия път като идвам да си накупя от бг и да си напрая мини магазин ше им обия цените :) айде ставам аз че ше връзвам куки и да изчезвам :drinkers: :drinkers: :drinkers:
kivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 1:36 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от kivaka »

ходих на малка проба тая устрин запознах се с 1 немче похвърляхме и доста поскусахме той хаванa 2 спароса 1 ксанос и 2 попа аз искарах 1 спарос 1 поп и 1 ксанос и истарвах около 1 кило октопод predi да го izvadq за което най много ме яд на сфинско пилешко блатен гарда какво ли не пробвахме но мн камънак и мн скали доста често късахме и вързвахме и аз се отказах затова ше ходя следобед така е най добре утре следобед пак съм с немчето на моито местенце а на другия ден ше отскочим до перамос или доло под хотелите има 1 голяма ивица хем малко за червей хем да пробвам мястото в което се влива канала в морето
mikibg
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 8:22 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от mikibg »

Да те помоля обърни внимание дали има хищиници където се влива канала в морето.Лесно ще разбереш дали малките рибки нещо ги гони.

Поздрав
kivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 1:36 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от kivaka »

да колега има хичници малките риби минаваха днеска на ята и скачаха и много бързо двииха одарих 1 ивичест костур както му викат леко червенее оранйев такъв - прилича на ханос и 1 ханос 1 поп удари октопод истарвах аз мисля че писах шото ходих сутринта неска беше слаб риболова понейе много плаювашти на моето място и късно се махнаха около 8 часа а за 1 час до 9 нищо не става стане ли тъмно и край с рибата шото там няма никва сфетлина ай сега пазара додие и е фул с палач - но да се похваля от 6 до 8 се занимавах с някви малки риби скъсах си доста куки и пак се бях отчаял
и какво махнаха се отивам си на мястото мятам 1 2 ри път оп Спарос мятам пак и дойде 1 гручоля при мене лафихме и му викам че излиза ципура и сафрид тука той не вярва точно до мене плуваше 1 пич дето предния ден видя като вадя ципурата и се накефи и питаме имали ципура днеска точно казвам не и опа опъна айде пак като вчерашното парче 10 чоека на главатами да гледат ко вадя и кво опа кало ципура :) и тоя чичака я да я видим 1 ния ми вяка нещо ме пита другия 3 тия
и като им казах че хващам на тиганя - паднаха тиганя - сфинско от бут или парчета от вратна по тъмнички и по кървави 1 дядка дойде незнам къде ходил искара 1 чанта ми вика брао ви вика моите приличаха ми на кефали но незнам имали към 30 см такива до лакътя ми бяха парчетата и само 2 на морски червей които ми остави докато обяснявам на грачолята кви куки как слагам мръвката и пускам и 2 ра ципура след което 1 спарос и от там стана 9:00 и стана мрак :) и нищо 2 ма застанаха на пясъка едва неми фърляха на главата и викам дето ше така на лаф застанах до тях искараха катарелос и спраус някой др парче и към 11 и на мен ми подкара о6те 2 3 хванах и 1 малка риба на ивици но несе сещам кво ми казаха утре ше вия снимам че ся съм убит и ше пробвам колега на онова място че торя морския ми трябва мн е йилав и мн го обичат немие за друго искам пак да си да на мястото утре към 7 8 часа а канала ше м идодие доста далече и ше си истарва пак ципурите ама айде ше да там на канала да вида че и без това там ми хареса 1 място
kivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 1:36 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от kivaka »

здрасти днеска незнам дали ше напрая пробите до канала понейе нещо ми се видят облаци и духа ако вали едвалi ше отида ако не там ше съм за проби имам 1 въпрос
Снощи хванах към 3 4 малки мурмури поне до колкото ми казаха ядели са нещо за чистене ако се яде и как - и др да попитам тес попчета къде хващам по 1 педя 1 ния беше напрао черен ама мн злобни ми се гледат черния няма проблем ама по 1 педя попче несъм видал толко големи - и другия модел нормално като нашото попче самоче пак голямо и с поиче цветове отдоло по мейду шарките бие на лилаво 1 такова и устата му червена не дракон спокойно прилича си на попче ? дали се ядат че ги махнаx да неса натрове нещо
kivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 1:36 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от kivaka »

извинявай колега немойах да отида днес но утре ше отида точно тръгнах и като видях вятъра и вълните и се отказах
отидох на моето място пак на морски на свинско пилешко и капо утре ше да да вида хем за марски хем и мястото ше метна то голяма ивица и чиста няма плаювашти доколкото знам иначе за гоненето има хишник но незнам на какво ше удари мисля да напрая 1 стратегия 1 кепче за малко малки скариди на иви да слоя и да искарам рапани да ги оваря и да ги пробвам че в бг знам 1 в слънчев бряг как ги пуакше на варен рапан ама уви тука има малко рапани и са доста малки не както в бг се едно охлуви гледаш та главно утре тва ше напрая малко за стръв и проба то някак си се пада под хотелната част на ивицата и има към 200 метра място което несе обитава от нищо и някъде посредата се води тоя канал нещо като градски канал и точно там ше пробвам където се влива100% съм сиг че ако няма северняк ше удря кефали или платерина незнам само кви дълбочини има ше го пробвам утре

иначе днеска съм разочарован капо скоро не бях но и неси играх да хващам дребни риби ама и кофти беше вятъра днеска доста силен имаше големи вълни и като цяло не ставаше за риболов плаюваштите пак бяха много но сега след пазара след семица мисля няма да има толкова туристи и плаювашти и ше настъпи моя момент за риба на якото местенце неска се чудих защо там има риба а на другититеmesta не понейе там се пада като залив и постояно има отлив в дясно има голям талян и има 1 рибари колито сутрин в 7 и вечер към 7 8 вадят риби и зарейдат те са малко бракониери щото сутрин съм видал да продават октоподи и сепии а ктопод видиш ли под кило в някой гори поне 2000 евро глоба та тея имат някви капани като шамандури незнам кво праят видал съм ги с големи харпуни тризъбци ходят и ги бучат то е малко пред таляна та вечер минават и захранват а аз където хвърлям съм на 50 метра от мястото :) минат ли и почва да бута обаче след това към 9 10 край спира чак към 12 1 вечерта почват паси дребни и нещо да ги гони снощи стоях за проба ама съм ми писна и набих чукалата

а другия месец като се прибирам в бг първото нещо което ше напрая е да отида на рекичката до наз да скъсам малко бабушки скьубари , кленчета и таранки :) но това ше нa 2 рия 3 тия ден след запоя ми на 4 тия ден ше да на 1 фр на язовира понейе се оплаква от много сулка - и да кая сулка понейе в гоцеделчев незнаят кво е - сулка - тип щука - хишна риба - костур за да го поизчистя че скоро него е зарибявал много му вирее хишника там хем и ше направя малко трапове за прави раци че доста ми се ядат :)

това е извинявайте че пиша много ама тука малко ми е скука а стане ли тема за риболов кофти е че съм съм тука в гърция а ми е ходи много за риба - ето пример за язовира на авера ше идеме ше направиме 1 барбеку париоли си4ко бири и какво ли не и риболов :)
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от power123 »

Колега скумрия, сафрид,зарган излиза ли ?
kivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Фев 21, 2014 1:36 am

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от kivaka »

ами не от 3 дена ходя много вълна водата е мътна на ква ли стръв не пробвах дори и не бутва снощи към 8 9 нещо я гонише рибата чак тогава закълва за 30 на мин успях да искарам 3 4 спари само и тва беше после пак никво кълване но иначе рибари бол отляво имаше 5 6 човека гръци мятаха на тес като волтите за спари и за розов карас отдясно на мен имаше 2 групи хора на пясъка хвърляха на дъно на тея големите червей които малко мясат на .......... едни такива дебели и после видях 1 странен монтай 1 хвърляше на нещо подобно като за шаран на продина с доста куки ама не видях на нея кво е иначе заргани удря ама не толкова често на бомбарда на блатен или бомбарда и пилешки гърди и пак казвам ако някой ше идва насам да си зем бял червей пилешки дроп че тука няма откъде за проба до колкото аз като купих последно 2 пилета имаше малко дробец и беше хвърляне и дърпане :) ама малко и свърши бързо задълително земате свинско по кърваво ако е мътна водата на пилешко зависи кво ше ловите - сафрид удря рядко на куки с тапички от ония с топченцата като за кефал иларията ако се сещаш има червени там зелени и и с портокалов цвят те са най добри незнам взех да се отказвам от там откакто няма плаювашти риба няма ай то времето не позволява облачно или ше духа много с 40 ска олово и пак вълната мести и товае днес пак ше ходя към 4 5 ше изчакам пак до 8 9 да видя кво ше напрая но този път зам спрей за комари че вчера бях без и сега е доста трагично полойението :)
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от s4etovod »

Колега kivaka,

Има ли някаква занимавка на Перамос? И спаритата са ми интересни... :fishing2:

Весели празници!
niko81
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Фев 22, 2014 9:23 pm

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от niko81 »

да не те отчайвам колега но не се надявай на спарите,няма ги по скоро някой октопод или кефал може да хванеш
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Риболов около, Палио, Неа Ираклица или Неа Перамос

Мнение от s4etovod »

niko81 има ли някакви новини по Перамос? Предния път като питам беше 100% прав - само студ и вятър цал ден брахме - тотално капотиране :lol:

kivaka май вече не е там на линия, не се включва да споделя някакво, а телефонът му, който имам е "ден ине фикти"
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”