Гърция-Фанари и Порто Лагос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
rusnakka67
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 10, 2017 1:17 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от rusnakka67 »

На. плажа на ароги и на кея на Фанари към каманите на Ароги рано сутринта на бомбарда с бял червей зарган до към 10 ч Има една подробност започнали да идват плажуващи риболова превключва спасителите недават
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от rosboz »

Заргана дава навсякъде през целия ден .
На Ароги след 10 може да извикат полиция , която много учтиво ще ви помоли да се
преместите след шамандурите на лодките.
Места за риболов бол.
Вчера към 15 ,30 ми писна то няма почивка и се отказах да ги боцкам.

В събота имаше подгонване на зарган , но много на вътре .
А дано да е дорадо.
ski today
work tomorrow
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от rosboz »

Има заргани с впечатляващи размери


Изображение
ski today
work tomorrow
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от ico_dok »

Малко информация за времено 21-25.09. Това ми е първия риболов в района. Пристигане на 22.09. по обяд и след разтоварване на багажа бягам при мой приятел дошъл предния ден да вида как е риболова. Заварвам го на камъните да седи тъжен и захвърлил пръчката. От предния ден до тогава нищо, нито в пристанището, нито в морето на Фанари, ако не се брои дребосъка. Отдадохме се на приказка и пийване този ден. На 23.09. отиваме на плажа след Ароги още на разсъмване. Имаше няколко от местните изкарали нощта на брега, ама май без особен резултат. Ние сглобихме въдиците и заметнахми - аз на много бавно потъваща, приятеля ми на плуваща бомбарда, стръв бял червей. Имаше удари от дребни зарганчета непосредствено до брега, ама много дребни, коита отлитаха обратно във водата. Филетирах едно лошо нагълтало дребосъче и започнахме на филенца. До 9 часа хванахме общо 9 заргана с отличен размер и дебелина. Трябваше да се водят жените на пазар в Порто Лагос и приключихме. Привечер пак на същото място - пак дребосък и само един приличен зарган, но си осигурихме материал за филенца за следващия ден. На 24.09. пак на същото място и по същото време та до 11часа общо 16 бройки хубави и борбени заргана, пет скъсани повода - 0.128 се оказа слабичък, след слагане на 0.16 нямаше проблем. Рано сутринта един колега под високия бряг на бомбарда и силиконова рибка хвана две лаврачета по около 30 см. и един сафрид със същия размер. Днес сутринта времето облачно, студено, силен северен вятър и слаб дъжд, на завет под високия бряг между плажа на Агоги и мястото където риболовствахме хванах два хубави заргана на филенце, един се откачи след 5-6 метра водене и два атрактивни скока и 4 добри удара без закачане. Моят приятел - един зарган. Наложи се още в 8 да прекратим риболова поради неподходящо облекло за времето, а рибата играеше и гонеше, видях няколко пъти лаврачета да се изхвърлят над водата.
Това е от мен.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
duzidodo
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Апр 11, 2007 11:06 am

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от duzidodo »

4,5,6,7.10.2018 на Фанари Ароги и наокулу кажи речи нищо.Само някой зарган ,2 ципури,и дребни октоподи сутрин на калмарини от плажа на Фанари.Ето и лошото това Българите сме като мангалите откадето минем след нас трева не никне.Всичко живо прибира малките октоподи много са гладни тези хорица завалийките нямат какво да ядат УЖАС .Разбира се има и изключения, но те са малко хора.После пак ще се оплакваме,че видиш ли октоподите свършили и ,защо ни гонят Гърците.Ние сме си за гонене от всякъде
хвърляме боклуци и обираме дребосъка.Възмотен съм от това което видях.Аз хванах над 15 октопода и вземах само един.Представете си за какъв касаплък става на въпрос.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2094
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от баш_майстора »

Това с прибирането на маломерните октоподи и гърците масово го правят, но това няма как да е оправдание за българите, щото гръка и да го хванат с маломерни, я го глобят, я - не. Хванат ли обаче нашенец в подобно положение, на 101% съм сигурен, че изгаря, а глобата е повече от болезнена. Така че ОПИЧАЙТЕ СИ АКЪЛА! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
lisygera
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 9:44 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от lisygera »

Здравейте, другата сряда отивам в порто лагос, мисля да взема лодка, някой който е влизал може ли да сподели къде да въртя за тролинг.
от страх файда няма
Аватар
rosboz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 7:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от rosboz »

баш_майстора написа:Това с прибирането на маломерните октоподи и гърците масово го правят, но това няма как да е оправдание за българите, щото гръка и да го хванат с маломерни, я го глобят, я - не. Хванат ли обаче нашенец в подобно положение, на 101% съм сигурен, че изгаря, а глобата е повече от болезнена. Така че ОПИЧАЙТЕ СИ АКЪЛА! ;)
Всички са за октоподи от брега

Изображение

Обикалят с едни куки и четиризъбци и гърци и българи .

и в морето

Изображение

А на плажа маломерни ципурки на бял и бомбарда

Изображение
ski today
work tomorrow
reyal
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 11:09 am

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от reyal »

По това време на годината може ли да се търси някакъв риболов на пристанището на порто лагос
rusnakka67
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 10, 2017 1:17 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от rusnakka67 »

В неделя бях там няма никаква риба след това ходих и на плажа на Арогоги и там е същото имаше двама гърци мятаха на дъно но без резултат
Ivaylo88
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 01, 2019 2:04 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от Ivaylo88 »

Здравейте!
Някой да е ходил в района на Фанари - Порто Лагос скоро,( Март месец).Ако може да сподели как е положението :)
rusnakka67
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 10, 2017 1:17 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от rusnakka67 »

Ivaylo88 написа:Здравейте!
Някой да е ходил в района на Фанари - Порто Лагос скоро,( Март месец).Ако може да сподели как е положението :)
В неделя бях там няма никаква риба
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от Аматьора Бс »

На Марония с второто хвърляне приличен лефер като за района после чеп.Даже сардината на сърфовете седеше цяла
Ivaylo88
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Фев 01, 2019 2:04 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от Ivaylo88 »

Здравейте!
Мисля да пробвам началото на Април, риболов на лаврак от кея на Порто Лагос, но с ваглер и скарада за стръв. Не съм запознат, как да си подредя линията. Ако някой има опит моля да сподели, колко грама ваглер, плетено влакно или монофил ,куки, дълбочина и тн. Благодаря предварително.
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от smel1968 »

Ivaylo88 написа:Здравейте!
Мисля да пробвам началото на Април, риболов на лаврак от кея на Порто Лагос, но с ваглер и скарада за стръв. Не съм запознат, как да си подредя линията. Ако някой има опит моля да сподели, колко грама ваглер, плетено влакно или монофил ,куки, дълбочина и тн. Благодаря предварително.
С такъв такъм ловим чернокоп на стръв нощем.Всеки си има вариянт на сглобяване-лично аз по най простия начин.На основната линия връзвам вирбел с карабинка и в него закачам ваглера и повода с куките-които някои път е само с ухо/обикновен възел/ или някои път му връзвам малък вирбел.Нищо особенно.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”