Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Станимир Бегов »

[quote="G.Petkov"]Линка на Станимир иска парола за влизане, поне от мен,
Но съм сигурен, че дебелите червеи ги наричат цуцуни.




Майсторе,

То хората ловят марлини на стръв,
Пък ти ни критикуваш за едни прости глисти ! :D

Ами и аз ловя на акровати !
Ко да правя !
Извинявам се за линка ,ето едно клипче за червея и как се залага. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... IJ1ilCCYJ8
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

Привет колеги, смятам да откривам есенния риболов към тези дестинации. Моля някой ако има по-прясно инфо нека сподели, или за тук или за други места по севрна Гърция! Аз като се върна ще дам инфо какво се е случило .
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Колега аз тръгвам към Йерисос в събота и ще остана цялата седмица.Оглеждай се за бургаски мерцедес комби.А дано да ги намерим по-гъсти. :fishing9:
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

И аз съм на там към петък със софииски Пасат. Таман ако се видим да обменим малко опит , че съм новобранец в тоя занаят. За гръцкия риболов иде реч де, инак зарганите по нашето черноморие като ме видят в Ахтопол, побягват и чак около Калиакра се спират !! :fishing12:
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Ribolubitel »

Аз пък съм с варненски МЛ, обаче въобще не ме търсете, щото съм за чернокоп и сафрид пред Галата! :fishing2:
Шегуфка, не се сдържах!!! :mrgreen:
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

На слука колега дано напълниш кофичките !
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

Привет колеги, както споменах обходих познатите места и връщам инфо. В петък спрях на Ставрос, оказа се че има голям кораб за товарене-разтоварване и бяха забранили достъпа до кея. От там отидох на Хиропотамос, мятах цяла вечер без особен успех, само един удар на джиг, който се откачи и едно кокали с прилични размери на бомбарда на раглу. Към 6 сутринта се отпрвих към Трипити, освен зарган на бомбарда друго не се обади. Тъкмо хванах 3-4 заргана и дойде кост гарда и каза че докато се движи ферито а именно м/у 9 и 18 ч. риболова е забранен. Събрах и се отправих към Йерисос. Там вятъра беше паднал и беше доста топло и приятно. Уви риболова не вървеше, дори и заргана не вземаше. Един колега до мен (сърбин с гръцкс регистрация),беше метнал тапи, каза че от време на време влизло дорадо. Не успях да хвана жив зарган, така че закачих един умрял на тапата и метнах и аз, като продължих да пробвам на воблери, попери и бомбардабез особен успех. По едно време около 14ч. колегата вика "Имаш ли кеп" беше закачил дорадо, помогнах му да го извади, към 3 кила. Събра човека явно доволе н и си тръгна. След около 10-15мин. и моята тапа изчезна. Оказа се че и на мен ми излезе късмета, хванах си и аз едно около 2 кг. Ето и малко снимки от изваждането на рибката до вчера вечерта.
IMG_2285 (800x600).jpg
IMG_2286.JPG
IMG_2288.JPG
IMG_2305.JPG
IMG_2307.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Е, все пак е имало тръпка ! Положението е идентично навсякъде , като се започне от Портото , та се стигне да Муданията.... но ние сме търпеливи - ще чакаме !
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Еее колега аз бях сутринта на Йерисо ама взех само една баракуда и затова се преместих на Трипити.Разминали сме се .Обаче имаме абсолятно еднакви кепове и сме хванали по едно и също време :drinkers:
43534236_10217448360070783_1385289577601695744_n.jpg
До вечерта дрямах там но не съм имал проблеми.Сърбина едро животно на име Зоран ли беше
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

И още малко фотки от седмицата
43952634_10217493606961927_2225121495477125120_n.jpg
43426725_10217448364550895_6618676785049501696_n.jpg
43952634_10217493606961927_2225121495477125120_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

Привет колега Бс, може би понеже имаше още 5-6 нашенеца за това ни изгони полицайчето, но не исках да им пробвам търпението и глобите и да се пробвам по-късно, аз от дума разбирам, казал човека от 9 до 18 не, и аз си спазвам часовете. Инак сърбина беше едър, не го знам как се казва с малка бяла кола беше, даже не съм гледал марка. Каза че ще ходи да си налови заргани на Трипити и после към Йерисос за дорадо. Апропо, паламудите къде ги хвана ? Аз смятам към 1ви другия месец да направя един набег до там за 3-4 дена.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Паламудите са от Йерисо.И да сърбина е същия.Много му се чудехме как се събира в малкото ауди.
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Nikolai_Filev »

Малко инфо от вчера 21.10.сутринта влезна кораб на пристанището в Ставрос. Месни казаха, че ще стой поне 3-4дена.Много зарган и лефер имаше, но нямъх късмет с леферана воблер. Сутринта преди да дойде лефера мнохо хубави заргани на бомбарда, сртъв филе от сафрид и сардина.
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

Здравейте колеги. Малко инфо за Иерисос през последните дни. бяхме там от четвъртък до неделя, като нещата се движеха с променлив успех, както и посоката на вятъра.В четвъртък сутринта 4-5 ч. спряхме на Ставрос. помятахме до разсъмване без никакъв успех. След което се отправихме към Йерисос. Там вече по светло започнахме да мятаме за зарган както за собствена консумация , така и за стръв за някое дорадо. Както се получава в повечето случаи зарган много (предимно дребен ) идеален за стръв, дорадо йок, както казват комшиите. Като поначесахме крастата, отидохме в Неа Рода да се настаним, лека следобедна дрямка и бегом към Трипити с пълни с надежда очи. А там ИЗНЕНАДА, тъкмо вадим пръчките, идва един колега и казва ,че преди малко поУицай с мАтор дошъл и ги изгонил че и табели налепил.
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

Да продължа. Относно табелите, те важат само за Българи, колегите Гърци не ги гонят. Както и да е от там на Йерисос на свечеряване и разсъмване с променлив успех, баракудки, лефери и по някое паламудче. Също така и главоноги мекотели от различни видове. Това на спининг (без мекотелите де). Определено колегите на дъно имаха по-голям успех през ноща доста хванати и изпуснати лефери, паламуди и ципури. Това за четвъртък, дригите дни вятъра се усили доста и риболова беше по-слабичък. Ето и 1-2 снимки.
IMG_2319.JPG
IMG_2320.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”