Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Nikolai_Filev написа:Колеги споделете, ако някой е ходил на Ставрос, как е положението. В неделя мисля да ходя, ще пробвам с бомбарда, чепаре за сафрид и на плувка.
Не искам да те разочаровам ,но по добре си стой в къщи или иди на друго място. Три кокалита и осем сафрида за два дни на жива рибка от пристанището . Днес сутринтта кръгла нула. Снощи и три гопи на пипало от калмар.
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Nikolai_Filev »

Благодаря колега! Или ще отложа за сега или ще сменим дистинацията. Където и да ходя, ще пиша в форума.
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от s4etovod »

На Перамос няма никаква игра, нито мирни, нито хищни риби. Голяма мъка, само дребни спароси...

Някой не е ли ходил към Йерсос?
dobrin
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 2:10 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от dobrin »

В средата на август ще бъда на Йерисос за няколко дни. Не съм спец в морския риболов, мисля да пробвам на плувка, бомбарда, воблер, чепаре, пък да видим какво ще стане. Изчетох темата, за мене извода е че няма единствен или най-добър метод, поправете ме ако бъркам.
Поздрави,
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от smel1968 »

dobrin написа:В средата на август ще бъда на Йерисос за няколко дни. Не съм спец в морския риболов, мисля да пробвам на плувка, бомбарда, воблер, чепаре, пък да видим какво ще стане. Изчетох темата, за мене извода е че няма единствен или най-добър метод, поправете ме ако бъркам.
Поздрави,
Няма--има способ за определени риби които е най резултатен.Гледаш на място как и на какво ловят в момента и се адаптираш.Експеримента обаче никога не е за пренебрегване и много настояване ..
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Колеги,на кое пристанище -Ставрос или Йерисос , да се отправя тези дни Лови ли се нещо през нощта на плувка ,джиг или воблер? Предполагам,че сафрид на чепаре ще има- инфо от друг форум.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

На Ставрос на стената сутрин се вади по някой сафрид на чепаре , вечер вътре в пристанището на плувка на около 5м. можеш да опиташ на месо или ако си хванеш атерина или скарида . Сутрин на ъгъла при фара , но на дългата страна на атерина са хващали тунакита и едри кокалита.
На Йерисос пред чешмата след кантината на 5 - 5.5м. стръв месо може да излезе някой кефал или сарпа.Другото място е в края на пристана преди камъните - там ловиш на около 7м.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Колега , благодаря за информацията . Познавам добре района и ме интересуваха новини от тези дни. Това за тунакитата е интересно.Ако ги има може да се търсят и на джиг . В сряда вечерта ще бъда в Ставрос . Четвъртък ще напиша как е .
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Пиша в петък ,защото в четвъртък който си хвана атеринка хвана и кокали, около 200 гр. Имаше октоподи - малко над нормата. Днес два такива и никаква риба , делфин пореше зад фара на сто метра. Няма сафрид,няма дори и гопа. Пасажите атерина липсват ,поради това е . Огромно количество бебета кефал сутрин и също толкова лапини към обяд. Заранчетата са около 20 см.Да се надяваме че през септември ще е по добре.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Ноември , декември , януари - това са месеците за риболов поне за плувката , сега е само за плаж !
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Nikolai_Filev »

Колеги на Ставрос почти няма риболов. Тука съм, но само плаж правя. Минавам през кея да видя как върви риболова, но тегава работа, по приказки с колегите. Единствено което видях да изкарват е зарган с малки размери. Сафрида въобще го няма, за хищници може би след месец, даже и два. Това е само информация с гледане и то през деня. Вечерно време не съм ходил. Тук ще съм още три дена ако видя някакво раздвижване ще изкарам пръчките и ще пиша. Наслука на всички!
presque
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юли 23, 2017 10:24 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от presque »

Колеги, от 1ви септември съм в Олимпиада. Моля за актуална информация за спининг риболова в района, както и места за провеждането му.

Благодаря предварително.
pbalev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Мар 24, 2018 9:58 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от pbalev »

Преди месец бях за три дни в Олимпияда и близките плажчета-риболов на воблери силикони пликери и джигове - капо
На бомбарда на бял за заргани - капо
На втората вечер на кея два- три лаврака ми се подиграха с безразличието си на метър два от мен просто си седяха там
Към 21-22 часа дойде един местен с три пръчки на пружина на дъно с тесто и сардина от консерва за стръв и за един час измъкна десетина кефала като последния 3-4кила и си тръгна
Схемата работи пробвах но не знам дали нама да е по-добре ако вместо полиангисто на пружината се ползва класическа пружина с стериопорени топчета на куките че това полиангисто мноого се заплита
Така че ако не върви на спинг поне няма да си валат
presque
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юли 23, 2017 10:24 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от presque »

Така или иначе не смятам да стоя само в Олимпиада. Ще се пусна и до Йерисо и Трипити. Надявам се за престоя си от 8 дни да не съм валат :)
georgi.simeonov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 16, 2019 11:27 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от georgi.simeonov »

От вчера съм на почивка близо до Йерисос. Не съм стигнал още до пристанището. Хвърлям по плажа само. Вчера вечерта 2 дракона и малък амбърджак на джиг 20 гр. Днес до обяд 7-8 дракона, 2 дребни заргана, 1 костур и един едър кокал пак на 20 гр джиг и 7см воблерчета.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”