Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от RAMIREZ »

Здравейте колеги,
В събота ще отскоча до Ставрос и района. Моля ако някой разполага с инфо дали в пристанището може да се лови (кораба за който колегата stiviti споменава е отплавал) да драсне един ред.
Благодаря.
Изображение
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Колеги как седи въпроса с газта и има ли лодки които да ме вкарат навътре да си къцаме с буля в района.Ще спим в Уранополи ама то джиткането до Трипити Йерисос и Неа Рода е ясно.
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от asenfisherman »

Аматьора Бс написа: има ли лодки
Има доста лодки под наем :wink: .
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Надявам се не на цената на самолетен билет.На Тасос риболовна яхта искаше 30 евра за 3 часа.
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от asenfisherman »

Въпрос на пазарлък, но на Тасос няма манастири и сега вече е активния сезон. :wink:. Зимата по хотелите в Уранополи предимно са гърци, вече е туристически рай :lol:
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от RAMIREZ »

Кораба на Ставрос го няма.... рибата и октоподите днес също ги нямаше :fishing7:
Положението на Неа Перамос е подобно, само че излизаха мнооого редки колали.
На Керамоти беше лудница :axe: , излизаха скумрийки и сносни заргани, вечерта чакахме кокалите, ама не дойдоха :partyman: , а за това че дава скумрия на Керамоти знаят вероятно до Лефкада :fishing6:
На спининг не даде нищо.
Успех на всички!
Изображение
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Здравейте колеги.Снощи се върнах от 5 дневния излет до Халкидики.
Първи ден
Пристигане в 5 сутринта на кея в Йерисо и заварвам некви макета да цъкат дребошляк на плувка обаче аз имам инфо за външната страна на пристанището.Катеря камъните и виждам джурумите викам си убих ги.Докато буля разпъва бомбер с Ред Джил аз вече хвърлям джиг на Има Гън и веднага удър.Беше як кокал ама се откачи и падна между камъните(така загубихме в последствие много и класни риби амааа и без тва хладилната чанта нямаше да побере всичко :fishing6: ).Общо за сутринта аз и буля 4 риби и настана адска жега и безрибие въпреки че беше 7 сутринта.От там газ да намерим квартирата в Уранополи като съм подминал фериботното на Трипити(аз очаквах нещо стил Керамоти пък то нюню.Вечерта на Йерисо пак по 2-3 на човек обаче първа вечер и останахме до 12-убих се да мятам воблери ама нищоо.Общо взето до понеделник така беше-сутрин на пристанището до 7 после до 12 дънен на плажа щот едни маляки ме зарибиха с няколко огромни ципури на полиянгистро,после ракия салата и спане до следобед и после пак на кея и така.Винаги спирах на Трипити ама нищо.Купона стана в понеделник-мойта го беше избила на молитви вече щот аз се пуках от нерви-все пак имахме 13 години от сватбата и морето трябваше да ни даде подарък(лягане в 12 и ставане в 3 сутринта също беше повод за неква награда).И така понеделник сутринта в 5 сме на кея на Йерисо и отразяваме 10-на добри парчета като вече работим в екип-когато единия извика другия си вади бързо пръта и помага с кепа-така нямахме вече изгубени по дупките риби.И съответно към 7 рибата пак се покри и аз реших да дам шанс на Неа Рода.Вече беше горещо и мойта отказа да участва ,а аз реших да пробвам чепаретата които носех иииии настана сеч.Май месец на Тасос не видях една скумрийка за цвят но сега ги съдрах.На около 5-килограм мойта вика стига и без това не можем да я съберем в мизерната камерка на квартирата.Последва спане и пак на Йерисо ама този път вече отявлени тупалки.
Когато няма риба
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Когато има риба
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Последен ден вторник и решаваме към 4 сутринта да финишираме с плажа на Керамоти.Еми на дъно с риба куконосец имах наколко дребосъка а на бомбарда жената помля зарганите 3 от които мега дебелаци.Имах як скандал със семейство гърци заради дънните.Оня идиот преплува 200-300 метра за да дойде между въдиците и да дигне джангъра.Той вика нещо на гръцки аз го псувам на секви роднини докато не хвана едната месина и взе да дърпа.Малиии почти ми събори стойката докато аз влача бомбера.От там бомберката на стола и с шамарите отгоре му-пусна всичко и преплува 10 метра на делфин-щял да вика полиция.После семейството българи до нас ми обясниха че идват често и ги познават тия тъпаци(бяха семейство).Това им бил коронния номер-да се набият във въдиците и после джангър и оплакване на куките.Според съседите по време на плажния сезон било забранено да се лови там и тия тъпаци убиват скуката така.Прочел съм всички теми за Гърция и никъде не срещнах такова нещо за Керамоти или някъде другаде.То е ясно че няма да набия стойката на някой градски плаж или нещо такова ама на Керамоти бяхме три риболовни гнезда и тия лумпени :axe:
NIP
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 6:40 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от NIP »

Аматьора Бс написа:Последен ден вторник и решаваме към 4 сутринта да финишираме с плажа на Керамоти.Еми на дъно с риба куконосец имах наколко дребосъка а на бомбарда жената помля зарганите 3 от които мега дебелаци.Имах як скандал със семейство гърци заради дънните.Оня идиот преплува 200-300 метра за да дойде между въдиците и да дигне джангъра.Той вика нещо на гръцки аз го псувам на секви роднини докато не хвана едната месина и взе да дърпа.Малиии почти ми събори стойката докато аз влача бомбера.От там бомберката на стола и с шамарите отгоре му-пусна всичко и преплува 10 метра на делфин-щял да вика полиция.После семейството българи до нас ми обясниха че идват често и ги познават тия тъпаци(бяха семейство).Това им бил коронния номер-да се набият във въдиците и после джангър и оплакване на куките.Според съседите по време на плажния сезон било забранено да се лови там и тия тъпаци убиват скуката така.Прочел съм всички теми за Гърция и никъде не срещнах такова нещо за Керамоти или някъде другаде.То е ясно че няма да набия стойката на някой градски плаж или нещо такова ама на Керамоти бяхме три риболовни гнезда и тия лумпени :axe:
горния лумпен,заради такива псевдо рибари гърците люто се заканиха на булгаристанските търмъци.
скрийсе и не се показвай.ти и твойта и не прекрачвайте границата.
следващия път ще ядеш шамари от българи.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Кажи къде съм сгрешил колега читател.И защо да съм търмъкчия-бях хвърлил традиционното за гърците полиангистро.Не се крия и съм застанал с цялата си прелест на фотките :D.Септември идвам с пълна сила, да се чакаме на Маказа ако искаш.Пък мойта да не я намесваш щот не различавам пецане от клецане.Все ми звучи на купон.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Efimov »

Аматьора Бс написа:Кажи къде съм сгрешил колега читател.И защо да съм търмъкчия-бях хвърлил традиционното за гърците полиангистро.Не се крия и съм застанал с цялата си прелест на фотките :D.Септември идвам с пълна сила, да се чакаме на Маказа ако искаш.Пък мойта да не я намесваш щот не различавам пецане от клецане.Все ми звучи на купон.
Не метода ти на риболов е имал предвид колегата, а поведението. От 15 юни до 15 септември плажната ивица е забранена за риболов. Пише го на две места, а който не може да чете има и картинки. Затова колегите предпочитат пристанището или да ловят нощем когато няма плажуващи. Влезнат ли хора във водата въдиците се изкарват. Няма кво да се правим на тарикати. Хубаво е правилата да се спазват, защото нарушаването им води до други по-сериозни забрани, които се отразяват и на тези които ги спазват и ходят по-често.
:fishing12: За да няма недоразумения това със забраната от 15 юни до 15 септември се отнася за плажната ивица на Керамоти. Там където няма табели предупреждават или спасителите или плажуващите. В гръцко има толкова много плажна ивица където може да практикуваме любимото си хоби без да пречим и на останалите.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Ако знаех това въобще нямаше да тръгна от Халкидики към Керамоти.Винаги спазвам забраните и изобщо правилата.Табелата на плажа мислех че забранява достъпа на коли а не риболов.При положение че всяко заведение има меню на български не мисля че съм виновен.Все пак извинявам се ако съм навредил на риболова в Керамоти но просто си защитих собственоста.
П.с.Никъде в темите не се споменава тази забрана.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

Много тегав риболов през изминалата седмица. Дали поради жегите или поради наличието на изобилие от дребни рибки във водата, но хищниците не проявяваха никакъв интерес към изкуствени примамки. На стръв (малки рибки по 6-7 см.) излизаха епизодични заргани и тук-там по някой сафрид. Лавраците само патрулираха около пристанището, но също никакъв интерес към примамки. Едвам успях да изчопля няколко дребни рибета по нощите, колкото да опазя рибарската чест. :oops:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

И все пак на това нямане си е яката работа.На кое пристанище ги намери.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”