Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от smel1968 »

баш_майстора написа:
smel1968 написа:Не знам дали тук е точното място,ама на Атон един приятел хваща доволно баракуди-а не разбира много от морски риболов,просто е на разходка с една въдица в колата.
До кой манастир? :lol: :lol: :lol:

А,не знам-не съм ходил там никога и за това не съм го питал за подробности-вчера сутринта се чухме за малко и ми каза че хващал баракуди,иначе като тръгна,каза че отива да разгледа манастирите и ако може някъде да похвурля с въдица.Ако се чуем пак,ще го питам точно.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Някой да има информация за активността на рибата около Ставрос?
mirchev_miroslav
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юли 07, 2016 2:23 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от mirchev_miroslav »

Здравейте днес се прибрах от Неа Рода където бях отседнал при една Българка с цел риболов. Искам да споделя че за три дни ловихме и в Неа Рода и в Трипоти и излизаше само морски кефал и някой друг сафрид. Като цяло друго нищо не кълва. Гърците ловяха само калмар и доколкото разбрах на пристана на ферибота в Трипоти са исипъли 5 тона сардела и затова няма лаврак и лефер. Дано да съм полезен на някой ако тръгва на там. А и на пристана на ферибота в Трипити гледайте къде се разполагате че Гърците се сърдят и нарочно вкарват лодките във въдиците и заради рибарите били исипани рибите за да ги изгонят до колкото ми обясниха. Успех и наслука.
hahomen
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 07, 2017 11:39 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от hahomen »

Здравейте някой да има информация за Ставрос :fishing12:
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

И аз ще съм в Ставрос от 14. Всяка информация ще е от полза.
zazturbo2
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2015 1:32 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от zazturbo2 »

Ставрос и Олимпиада-главоноги,Трипити сафрид.
hahomen
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 07, 2017 11:39 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от hahomen »

stiviti написа:И аз ще съм в Ставрос от 14. Всяка информация ще е от полза.
Здравей аз мисля да отида на 17 пиши какво е положението :fishing12:
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

ОК! Ще пиша в събота.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

На Ставрос се лови :
Мурмура на мида.
Хищник няма.
Рядък сафрид на чепаре и скарида
Церула на пилешко и скарида.
Рибата е трудна, водата е студена.
hahomen
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 07, 2017 11:39 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от hahomen »

Здравейте колеги
Първо искам да се извиня че пиша с малко закъснение...
На 29 април се спуснах до Ставрос след като слязох от колата и погледнах във водата забелязах малки пасажи със стрелкаща се скумрия която гонеше малките рибки от там по най-бързия начин сложих 3 силиконови рибки ( безцветни около 4 см ) 1 пилкер отзад и започнах да хвърлям на 3-4 хвърляне закачих първата скумрия и така до
3-тата и дойдоха делфините риболова спря .... :D :D :D това стана около 14;30-15;00 ч. до 19 часа нищо пробвах и на чепаре и плувка вичко не и не. Около 19 часа започна да кълве някаква малка рибка около 10-13 см розовеещ гръб (така и не разбрах каква е само 1 грък ми каза че пържена е много вкусна ) хванахме доволно колкото да не сме само с 3 скумрии и 1 сепия която забравих да спомена по горе ( хвана се на пилкера ) след това 2-3 сафрида 2 скорпида и 3-4 змиорки около 4;30 сутринта се завъртя скумрия един колега хвана 4-5 аз само 2 и така до 8;30 когато събрахме пръчките и потеглихме към България.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

hahomen написа:Здравейте колеги
Около 19 часа започна да кълве някаква малка рибка около 10-13 см розовеещ гръб (така и не разбрах каква е само 1 грък ми каза че пържена е много вкусна ) хванахме доволно
Тази рибка ми казаха че се казва"кефалия", но не съм 100% сигурен . Влиза в прищанището на залез слънце , кълве активно около час . После изчезва.Най добре я лових на един бял и кука №12.Така трудно го събаря. Дълбочина 2-5 м. Взима още преди стръвта да е потънала,дори плувката не реагира. Наистина е много вкусна.. От нея става и страхотна супа, но трябва да се почисти.На тегло е 70-100 грама. Около Великден една вечер хванах 17 от тях за половин час.
gorgy_ski
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 3:10 pm
Местоположение: Чепеларе/Пловдив

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от gorgy_ski »

hahomen написа:Здравейте колеги
Първо искам да се извиня че пиша с малко закъснение...
На 29 април се спуснах до Ставрос след като слязох от колата и погледнах във водата забелязах малки пасажи със стрелкаща се скумрия която гонеше малките рибки от там по най-бързия начин сложих 3 силиконови рибки ( безцветни около 4 см ) 1 пилкер отзад
колега, може ли малко подробности за тоя монтаж, че ми стана интересно, ама не се сещам как си сложил 3 силикона и пликер. нещо като чепаре с пликер за тежест ли? благодаря
hahomen
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Апр 07, 2017 11:39 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от hahomen »

колега, може ли малко подробности за тоя монтаж, че ми стана интересно, ама не се сещам как си сложил 3 силикона и пликер. нещо като чепаре с пликер за тежест ли? благодаря[/quote]

здравей колега
монтажа е точно като чепаре и накрая пилкер важно нещо е повода да е примерно 0.30 флорокарбон а от него до силикона да е примерно 0.14- 0.16 това е добре да е така защото ако е с еднаква корда се оплита разстоянието между основното влакно и силикона е около 10-15 см и накрая пилкер
най отгоре слагаш вирбел (карабинка) а на пилкера вирбел с лагерче което също помага да не се оплита
gorgy_ski
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 3:10 pm
Местоположение: Чепеларе/Пловдив

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от gorgy_ski »

благодаря колега, дано успея да го тествам тоя монтаж.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Четвъртък и петък по -голямата част на пристанището в Ставрос беше заето от голям кораб Ловеше се в едната третина, но рибата я нямаше . Редки скумрийки и сафриди и то много редки. Ври от 5 см. рибки ,които изчезват около 10 вечерта. Стори ми се че ти гонят единични заргани на тъмно, но не пипаха на бомбарда с акроват / за сведение половинката ми хвана зарган на пилешко на 16 април тази година/ .Главоноги също няма. Пълна скръб.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”