Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Муцков »

Здравейте колеги,

Дали някой е посетил района по празниците, да даде молко актуална информация?
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Муцков , системата е " Чукча читатель , чукча не писатель " . Но да се надяваме все пак някой да сподели нещо , щото живи и здрави след празника мисля да отскоча до Ставрос .....
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Martin Mihailov »

emo vasilev написа:Муцков , системата е " Чукча читатель , чукча не писатель " . Но да се надяваме все пак някой да сподели нещо , щото живи и здрави след празника мисля да отскоча до Ставрос .....
Отскочи до Радомир и поразпитаи на Андреичо в магазина.Радомирската бригада ходат често натам.Тука надали некои ще пише нешо
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Марти , аз го познавам Андрей ама другите хора които ги интересува темата не го познават.Нали точно това е идеята - да се обменя инфо и да има полза от всичко това !

Ако някой мисли да атакува тези дестинации (пък и други) нека пусне едно ЛС ,може да направим съвместен излет !
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Муцков »

Здравейте,

Бях за два дни на Йерисос 6-8 май. Доста слаб риболов за мое съжаление. В петък вечерта на плувка излязоха няколко добри салпи (0.5 - 1 кг.) на стръв скарида. На бомбарта излизаха дребни кефалчета, няколко заргана от които само един по едър около 50см. Хванахме и една змиорка на пилешко месо не особено голяма. От дребосъка (спарита и подобни) има доста ако представляват интерес. Също излизат и доста дракони. На спининг нищо, засякохме се с колегата Fixxer, той сподели че през седмицата е хванал две баракуди и един лаврак но тук и опита си казва думата. На Трипити имаше огромни вълни и силен вятър - риболова беше невъзможен.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от fixxer »

ierissos_4.may.jpg
Ето ги рибоците. Баракудите ги хвана Митко Орозов на воблер. Лаврака също е на воблер. Всички скумрии са на джиг Maria shore tricker. Имаше и безброй (50+) дракона при джига. Едно сутрешно клипче с джига - 7 риби за 30 мин.

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
ervcho
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 8:37 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от ervcho »

Поздравления Колега за улова и най-вече за споделената информация ! Аз лично не знаех, че може да гоним кокали и кольоси от плажа с джиг.....А имате ли информация през кои месеци може да се лови от брега по този метод? Още веднъж поздравление и наслука на всички !
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от MrNooneBG »

Да и аз се изненадах от джиг риболова от плажа, вероятно има добра дълбочина.
kokata
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Апр 16, 2006 7:53 pm
Местоположение: Kustendil

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от kokata »

от 22 до 25 на Ставрос-НИКАКЪВ РИБОЛОВ.На плувка някоя друга гопа и сафридче.На чепаре по една-две скумрийки и някое друго сафридче и то за цял ден.На друг вид риболов не видях някой да хване рибка.Може от заметресението да е или от лошото време в събота -незнам.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Тъкмо мислех да напиша същото ......И през деня и през нощта успеха бе един и същ !Това с чепарето е откачена работа - още ме боли ръката .
LOOP
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 8:47 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от LOOP »

През уикенда спинингувах в района на Йерисос. В събота много силен вятър и никакви риби, вчера след много упорстване на плажа извадих 4 кокалита и 2 заргана на джиг Ima Gun. Изредих доста примамки, но явно рибите си искаха Ima-та. От маятикото и другите едри хищници нито следа .... За мой късмет морето ме зарадва и с един приличен над 2 кг. октопод, отново на джига :fishing2:
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

ADIDAS, баДка! Сините пръци рулират!!! :lol: :lol: :lol:
Изображение
Пак ходихме по гръчко и па гредъ, даге! Явно толко си можеме... :roll: За почти три дена риболов - два закосени заргана и един калмар. :shock: Имахме късмета да ни влезе дорадо - 4-5 бройки по кажи-речи метър бяха, но никакъв интерес към примаките. Повъртяха се в краката ни, поогледаха какво им предлагаме за ядене и си ойдоха отдето са дошли. :(
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от fishingmania »

Ходихме от 29.10-01.11 в района на Ставрос . Бяхме с лодка, 2 дни духаше зверски, 2 дни ставаше за риболов, като само един ден направихме хубав смесен риболов от 65 рибки между които 6 кокалита, другите видове не ги знам, всичките хванати на дъно на стръв приличаща на малки скаридки и червей подобен на нашия блатен. Сафридите не са гъсти извадихме само 2 на чепаре.

Изображение
Изображение

Поздрави
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от smel1968 »

Не знам дали тук е точното място,ама на Атон един приятел хваща доволно баракуди-а не разбира много от морски риболов,просто е на разходка с една въдица в колата.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

smel1968 написа:Не знам дали тук е точното място,ама на Атон един приятел хваща доволно баракуди-а не разбира много от морски риболов,просто е на разходка с една въдица в колата.
До кой манастир? :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”