Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

Олимпиада.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
sirius3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 8:02 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от sirius3 »

На Ставро дава сафрид, дребен, но сафрид!На вечер за един час между 20- 30 бройки.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Колега, на какво взима? Дорадо появи ли се ?
sirius3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 8:02 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от sirius3 »

Кълве на чепаре, близо до пристана на метър два,на помпане!Дорадо не видях, още ги няма.
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Станимир Бегов »

Какъв цвят е чепарето коллега?
sirius3
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 8:02 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от sirius3 »

Сиво, перо от токачка.Кълве от 8 до 9 ч вечерта.
Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от kaminero65 »

На Ставрос дава и маятико,лаврак.Влязоха и лефери.Всичко без лаврака кълве най-добре по обяд и малко след това на атеринка.Лаврака вечер на бял на ампула.Появиха се и заргани,ама са дребни
Team Milo - feel the difference
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Муцков »

Здравей колега,
Може ли малко повече информация за начина на риболов, за стръвта - как я закачаш и къде излиза рибата на пристанището или по плажовете. Предварително благодаря.
Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от kaminero65 »

На пристанището колега.Лаврака вечер е в началото на пристанището - на по-плитката част.Лови се като стреляш бял червей и той се вдига от дъното.Обикновенно го ловят на около 2 до 3.5м дълбочина с ваглери със светещи ампули.На бял червей.Другите дневни хищници са ловят в дълбоката част на пристанището.Те стоят близо до стената - на около 2-3-4м от нея максимум.Ловят се само на атеринка,коята трябва да си хванеш с рачило.И то на малка атеринка.Не по-голяма от 6-7см.Заргана се лови с плуваща бомбарда ако го има.Пак на бял червей,или пък на морски.Всичко това се лови на плувка с мач или болонеза с ваглери които носят около 3 гр. по линията.Повод задължително флуорокарбон поне 0.20 мм и дълъг от 80 см до 120 см.Лошото става като влезе лефера че реже куката на момента и трябва да имаш доста запас от куки и поводи.Тогава местните слагат черни куки с дълги дръжки №1 или 0.Ама пак от 5-6 кълванета се вади една риба и то ако я засечеш навреме.Глътне ли навътре няма спасение - реже веднага.Това е.Наслука

Атеринката се закача на задния горен плавник.Така живее най-дълго.Като умре я сменяш.На умряла не бутва
Team Milo - feel the difference
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Муцков »

Благодаря за информацията колега, Наслука.
mmkatch
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 3:03 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от mmkatch »

Здравейте колеги.

Миналата седмица бях в Йерисос и ходих за риба вечер и сутрин. По изгрев хвърлях от плажа на дъно - много слаб риболов - 2-3 кълванета за 4 дена и общо 2 мурмури. Три пъти ходих от 17 до към 19:30 на пристанището и хванах няколко средно големи заргани на бомбард с бял червей. Като цяло вечер на пристанището сваташе лудница от рибари и трудно можеше да се намери място за хвърляне. Освен това имаше и вятър, който пречи за мятане на бомбард. Рибата, поне докато аз стоях, не беше много. Гърците хвърляха на днънни със полиангисто и сардина - видях един да хаваща едно маятико. Може би ловят повече след свечаряване, защото залагаха по 4-5 въдици и бяха екипиране за нощен риболов. Имаше и няколко спинингисти, но не видях някой да хваща. Това е от мен. Няслука не тези, които тепърва ще ходят!
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Та .....в събота рано сутринта с колегата deko_75 и още две приятелчета бяхме на Йерисос.Време тихо, леко хладно - баш за риболов.На развиделяване на външната част на пристанището на спининг излязоха по няколко леферчета ,след това продължихме на плувка на пристанището .Излизаше кефал , мурмура и салпа - разнообразен и динамичен риболов , като имаше кефали с доста впечатляващи размери.
Ето го Деко с поредния красавец -
IMG_20171209_090852.jpg
Към 15ч. излезе вятър и филма свърши , събрахме чукалата и по път спряхме на Ставрото , а там ......панаир !
IMG_20171209_155419.jpg
толкоз народ не съм виждал и на деня на града им !
На късата част на пристана - церула и гопа , средна хубост на дъно на скарида .На дългата част освен тези две се ловяха и по някой кефал и фагри. Сигурно е имало и други риби , но не съм разпитвал защото повечето си бяха местни ,българското присъствие бе минимално.
А времето там бе приказка- тихо ,топло ....
IMG_20171209_155451.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Здравейте колеги и много успехи през 2018 година !! Мисля в петък да прескоча до Ставрос , Аспровалта . Ако някой е ходил скоро , ще помоля да сподели какво и на каква стръв се обажда.
Ivailo87
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 8:47 am
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Ivailo87 »

Бях на Ставрос. (Вчера 27.01)
Един Българин каза, че са вадели кефали до обяд. После следобяд видях, че вадят заргани на плувка.
Аз пристигнах към 14:20 часа и стоях до към 19:00.
До мен един Грък извади една сепия, колкото юмрук.
Мятах воблер и, но без резултат. До мен се настаниха едни Гърци и метнаха няколко въдици на дъно, но не извадиха нищо, и на воблер и мятаха, пак същия резултат.
На пристана имаше една извадена змиорка с отрязана глава. Беше около 40-50 см.
По едно време дойдоха други Българи и мятаха с чепарета от другата страна, но май и те не извадиха нищо.
Мятах и калмариери, нищо.
Беше много студено!
Мятах и пилешко крилце, но нямаше следи някой да се е опитвал да яде от него.
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Благодаря колега! Поради студеното време си отложих отиването до Ставрос за идващата седмица . Като се върна ще напиша как е риболова.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”