Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
biserd2
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 6:08 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от biserd2 »

Някой знае ли каква е този риба? Благодаря! [img]
https://www.photobox.co.uk/my/photo?alb ... 2129716758
[/img]
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

Линкът е счупен...
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Здравейте колеги ! Някой да е ходил тези дни в Ставрос ? Иска ми се да направя сефтето тази година , но не ми се ходи на сляпо.
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от smel1968 »

Там не-аз се прибрах от района на Волос.Там има риболов на лефер и лаврак.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от bullbg »

Здравейте колеги,
В началото на Май месец, 6ти-10ти, се очертава да съм в Ставрос. Никога не съм ходил там.
Дайте мнение заслужава ли си да вземам спининга и изкуствените примамки и какво мога да очаквам като риби. Ще риболовствам от брега.

Ако може и някакви ориентири за подходящи места, където ще мога да изпробвам новите пилкери.

Мерси предварително за отговора и наслука
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

[quote="bullbg"]Здравейте колеги,
В началото на Май месец, 6ти-10ти, се очертава да съм в Ставрос. Никога не съм ходил там.
Дайте мнение заслужава ли си да вземам спининга и изкуствените примамки и какво мога да очаквам като риби. Ще риболовствам от брега."

Колега,
Аз ходя винаги на пристанището . Дълбочина от 6 до 12 м. Всеки ден е различен и си нося всичките тъкъми за всякакъв вид риболов. Пробвам и за октоподи . Някой ден става риболов, друг ден нама. Лично аз мисля че на плувка е по добре.
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от bullbg »

stiviti написа: Колега,
Аз ходя винаги на пристанището . Дълбочина от 6 до 12 м. Всеки ден е различен и си нося всичките тъкъми за всякакъв вид риболов. Пробвам и за октоподи . Някой ден става риболов, друг ден нама. Лично аз мисля че на плувка е по добре.
Мерси колега, не ми се занимава със стръв, захранка и т.н. и за това предпочитам да съм със спининга и примамките.
Като цяло дори цял ден да мятам без да хвана нещо пак ще съм доволен ако е приятно времето ;)
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от smel1968 »

bullbg написа:
stiviti написа: Колега,
Аз ходя винаги на пристанището . Дълбочина от 6 до 12 м. Всеки ден е различен и си нося всичките тъкъми за всякакъв вид риболов. Пробвам и за октоподи . Някой ден става риболов, друг ден нама. Лично аз мисля че на плувка е по добре.
Мерси колега, не ми се занимава със стръв, захранка и т.н. и за това предпочитам да съм със спининга и примамките.
Като цяло дори цял ден да мятам без да хвана нещо пак ще съм доволен ако е приятно времето ;)
Като съвет-със спининга търси вятър и вълна и хвърляй в мътилката.На хубавото време ударите са на късмет.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

bullbg написа:
stiviti написа:

Мерси колега, не ми се занимава със стръв, захранка и т.н. и за това предпочитам да съм със спининга и примамките.
Като цяло дори цял ден да мятам без да хвана нещо пак ще съм доволен ако е приятно времето ;)
Ако ще настояваш само на спининг ,пробвай на разсъмване около фара и в началото на стената до плажа . В началото на май се прави понякога много добър риболов на жива рибка на плувка ,която си хващаш с кепчето без проблем. Захранка не ти трябва.
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от bullbg »

stiviti написа: Ако ще настояваш само на спининг ,пробвай на разсъмване около фара и в началото на стената до плажа . В началото на май се прави понякога много добър риболов на жива рибка на плувка ,която си хващаш с кепчето без проблем. Захранка не ти трябва.
Мерси, ще пробвам и ще пиша за резултата :) иначе ... вероятно само сутрин ще мога да пробвам така или иначе, после като се събудят жената и детето няма да имам много шанс :) за това не ми се мъкне много багаж /да не говорим че от техния багаж трудно остава място в колата дори за спининга и чантата с примамки/
checho_58
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 3:57 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от checho_58 »

Блазе ти Ники, благородно ти завиждам и ти желая приятни моменти и добра слука!
Аз миналата година по това време във Волос нямах късмет, но винаги има шансове за "поправителен" :)
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от bullbg »

checho_58 написа:Блазе ти Ники, благородно ти завиждам и ти желая приятни моменти и добра слука!
Аз миналата година по това време във Волос нямах късмет, но винаги има шансове за "поправителен" :)
Мерси Чечи, ще се пробвам. А ако и аз нямам късмет винаги мога да направя един "поправителен" на Шабла и Тюленово ;)
Аватар
F.Miteff
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Фев 15, 2020 8:27 am
Местоположение: Благоевград

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от F.Miteff »

Здравейте колеги,
тъй като наскоро взех нов спининг, макара и няколко разновидности воблери, мисля утре вечер да направя една разходка до гръцко.
Пиша в тази тема защото Ставрос е част от маршрута.
към 20-21ч на Керамоти на пристанището - смятам да метна една плувчица с пружина и домашно "тесто" с херинга на около 30м;) и да похвърлям с бомбарда.
Разбира се ще понамокря и воблерите.
Сутринта раното към устието на Струма на вътрешните кейове и на плажа, една на дъно с полиангистро и рибка и другото на воблер.
След обяд към Ставрос за малко отмарящо мяткане от пристанището на вътре с воблерите.

Въпросът ми е към тези които скоро са били по този маршрут или част от него. Имало ли е слука? Разбира се, ако някъде излезе рибок ще се задържа и маршрута може да се промени, но като цяло ми се иска да се поразходя.

Такъмите които съм подготвил са:
Shimano Beastmaster EX270
SHIMANO Sedona FI 4000
Плетено влакно Shimano Kairiki SX8 0,16
Воблер Shimano Spin Breeze 130S OM-230P SB130S-02T
Воблер Shimano Exsence Silent Assassin 160F 160F-17T

Това е за воблерите, другото е фидер и една "универсална пръчка" която е със здраво плетено влакно и малко "по-силна" макара които използвам и за плувка (30гр) и за дъно когато ми е кеф ;)
checho_58
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 3:57 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от checho_58 »

:smt023
Аватар
brigada_1983
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 18, 2016 2:05 pm
Местоположение: Самоков

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от brigada_1983 »

Два дни на Ставрос-събота и неделя капо,риба няма смених всевъзможни воблери,силикони,джигове ....!Пробвах за октоподи с калмариери-нищо.Няколко местни на плувка май ловеха рядко кефали и такива,които търсеха октоподи но много слабо.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”