Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Д-р Флекс »

Колега, Дуо Тайд Минноу Слим ли имаш предвид ?
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Ако питаш за белия да точно той е
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от lozzy.68 »

Градски, пробвал ли си ...
IMG_20170818_194419.jpg
IMG_20170818_194444.jpg
ако ДА ,би ли споделил... ?! :D :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Д-р Флекс »

Аматьора Бс написа:Ако питаш за белия да точно той е
Да, благодаря ти - и наслука!
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

lozzy.68 написа:Градски, пробвал ли си ...
IMG_20170818_194419.jpg
IMG_20170818_194444.jpg
ако ДА ,би ли споделил... ?! :D :drinkers:
Градски миналата година май и юни първата ми Дайва в този размер но с друг цвят взимаше наред кокали брутални по размер заргани и още 2 зъбати гадини все на Тасос.После изпадна оферта за комплект от 4 175-ци и ги взех всички.На показания от теб цвят само имам успехи.Сутрин и вечер мачка едри калмари и баракуди.Виж темата за Тасос.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Д-р Флекс написа:Колега, Дуо Тайд Минноу Слим ли имаш предвид ?
Слим Флайър
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от lozzy.68 »

:smt023 :smt020 :drinkers:
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Здравейте банда , приключи Великденското ми турне по гореизброените дестинации , та да дам малко инфо!
Йерисос - народ малко , риба бол .На плувка на около 5м. на бял меланури на корем от всякакъв размер + бонус ципура.На камъните на спининг паламуди по около 500 - 700 гр. и по някой лефер .
Ставрос - народ бол ,риба малко .На плувка дребосъци и по някой рядък кефал средна хубост.На дъно на полиангистро средни змиорки.....ма и те редки.На стената на чепаре сафрид и единични скумриики.
Трипити - сафрид на чепаре .
Любимото ми място - вливането на Струма за сега не работи,но.....ще чакаме !
При Делфината тупнах един бръз сърфкастинг , но без успех.
Ето и някое фото за цвят.
111.jpg
222.jpg
333.jpg
444.jpg
555.jpg
666.jpg
777.jpg
Picture 003.jpg
Picture 009.jpg
Picture 010.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от debsi »

Здравейте,
Реших и аз да споделя с Вас кратката ми почивка на Йерисос. Първо да кажа, че съм доста неук в морския риболов и благодаря за помоща на всички колеги. Пристигнах в Йерисос в петък настаняване хапване и към 4 часа на кея там хора няма освен един колега Българин и един Грък които си цъкаха неизвестна за мен рибка на плувка на пилешко филе имаше много от нея. Привечер дойдоха и две момчета от Банско които бяха наловили няколко паламуда сутринта от скалите на кея. Повъртях до към 9 на всичко каквото носех, но нищо освен два дракона на джиг. Събота даваха лошо време, което реално се оказа основно вятър и светкавици в далечината нищо повече. Сутринта от малкия кей един удар на рапала макс рап, но рибата се откачи не беше по голяма от 200 грама. и така дойде събота вечер. Моя приятел ловеше на дъно на сардела омотана с много куки така и не разбрах как точно се казва като в средата на рибката минала метална тръбичка. Хвана няколко калмара (3-4) и две змиорки аз пак един дракон. Към 11:30 от малкия кей удар на Smith Haluca 145 S и най-накрая лефер към 700 грама. Неделя сутринта пристигнахме на кея към 5:30 моя приятел хвана още 2 калмара. И така до към 7 нищо друго когато дойде един много симпатичен грък и застана до мен на скалите и са заговорихме доста разбираше човека от много години идва на тоя кей. Още с третото замятане удар и един паламуд към 400-500 грама на нещо между джиг и воблер ( имаше формата на воблер( като зарган) но беше тежко като джиг (70 грам) и си потъваше бързо. След малко още един викам си така не може сложих и аз синия Има Гън и удар и при мен същия паламуд. Общо той хвана 4, а аз 2. И тогава към 7:45 дойде екшъна зверки удар на гърка свистене на аванс пукане на пръчката, кратка борба ама никакъв шанс да въдим рибата поне просто разви 50 метра той се пробва да я спре и възела на карабината се предаде. Гърка каза че само две риби се държат така : туна, което било малко вероятно според него и Magiatiko, което аз тогава дори не знаех какво е. Но да според него беше Magiatiko 8-10 кила- така и не видяхме. Неделя вечерта още калмари и един малък лефер и друго нямаше. Понеделник ставане и към София това беше моя риболов на Йерисос сигурно слаб за повечето хора, но много добър за начинаещ риболовец като мен. Ще пробвам да кача няколко снимки за цвят.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Браво колега.Не само за начинаещ е супер резултата ами и за много про-та
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Муцков »

Браво колеги, супер риболов сте направили и Debsi и Емо Василев и Аматьора. С нетърпение очаквам и аз да открия риболова тази година и дано да има какво да споделям след това. Относно дали е добър риболова на Debsi, аз съм прие че щом не си капо и имаш уловени хищници значи си си направил кефа и риболова е добър. Наслука :wink:
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Инфо от вчера - на Ставрото на първата чупка мормури среден размер на мида.
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от debsi »

Здравейте приятели, имам план от 28 април до 2 май заедно с един приятел 50 бири и 4 кила пържоли пак да посетя Йерисос да мъча паламудите.Ако някой планува да ходи в този район може да драсне едно съобщение да изпием по някоя бира ако има късмет с пресен паламуд :D
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

Здравейте, да споделя малко инфо по темата. В петък на 27.04. напалих колата след работа и бегом към Йерисос, викам си, все трябва да се е появила някаква риба и по тия места. Речено-сторено, ама не, каръка си е карък, на около 60км. от Ставрос, пустия Пасат като взе да се тресе, да тропа, направи си... и това в 2 през ноща. Втасах я значи, полека полека , откарах се да Ставрос, викам и да плача няма да се оправи работата, ами да вадя въдиците. На кея народ бол, предимно българи на плувка кокалита вадят доволно, образуват се тук таме и джоруми сигурно и по-големи има. Почнах с воблерите , но нямаше пипане , повърхностни, 17,5,см. 21,см. не пипна. Извадих тогава джиговете, с първите 3 хвърляния, 3 кокалита, добри над 25см. сменях всякакви размери и цветове, между 12 и 30гр. почти на всичко се обаждаше. До момента в който се развидели и всичко секна. рибите бяха там защото колегите с плувките продължиха да вадят, до колкото разбрах на опашка от рибка и месо, но на изкуствените, резултата беше вече нулев. А и във връзка с по-горе изброените събития нещо и настроението ми отиде 50-60 градуса под нулата. Към 8.30 напалих колата и с много пушек и яваш, яваш, се добрах до милата родина. Сега чакам присъдата, но доколкото разбрах нещата отиват към 1К, че може и повече, но това са теми за други форуми.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Ако не беше проблема с колата щеше да е супер , ма все пак добре че не си ползвал пътна помощ .Иначе браво за риболова , кокалито си е хубава и борбена риба .Другия път да наскубеш повече и да нямаш ядове с колата !
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”