Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от ludiqdoctor »

booking.com :fishing9:
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от nikolas3 »

В Уранополи е пълно с хотелчета. Ако искаш да попътуваш повечко/10 мин/-там е готино и красиво. Имам още някакви контакти. Ако те интересува- пиши ЛС да давам инфо.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от asenfisherman »

баш_майстора написа:Дайте нишан за работещ хотел в района през този сезон. :roll:
:arrow: http://www.booking.com/hotel/gr/dionysu ... tal;ucfs=1&" onclick="window.open(this.href);return false;
Не е зле,домакините са пичове,но са апартаменти (не е хотел), в тоя сезон има места.В ляво преди Йерисо се пада-има знаци.
Драсни за резултати като се върнеш.

п.п.Нещо линка ми ги реди всичките,за Дионисус иде реч :oops:
LOOP
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 8:47 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от LOOP »

Да вдигна малко темата - на Йерисос, Неа Рода и Трипити все още е зле положението от към хищници. От четвъртък до събота само няколко единични сафрида на джиг и едно малко маятико. На воблери - нищо. На Трипити - вечер единични калмари, имаше и голяма вълна. На Ставрос колегите вадеха по някой и друг кефал на плувка.
Предполагам, че студената вода е причина за липсата на хищници. Дано след месец е по-добре...
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Муцков »

Здравейте колеги,

Запалих се по морският риболов в Гърция преди година. Планирам риболов на Ставрос Йересос и Трипити, досега съм ловил единствено на пристанището на Ставрос(май месец) - за един час 11 скумрий на плувка. С опитите ми за спининг риболов с воблери досега имам пълен неуспех(0 уловени риби). Ловил съм зарган и сафрид с бомбарда и на дъно дребни мурмури, спарита, морски костур и една ципура. Знаете ли дали пристанищата са осветени и дали става за риболов по тъмно. Каква риба да търся този период на годината април-май и на каква стръв. Може ли да ми помогнете с добри места в този район за спининг.Предварително благодаря.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

Всички изброени от теб пристанища са осветени. В района има още няколко пристанища - Олимпиада, Стратони и Неа Рода. Можеш да "преслушаш" и тях.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Муцков »

Мерси за отговора.
Относно използваната стръв, мисля да си взема от BG бял и цаца. Има ли там магазини от който да си купя акровати скариди и сардела? Мисля да пробам и на пилешко месо, някой колеги са имали додър резултат.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

В Неа Рода в железарията продават и рибарски такъми, но не знам дали има и стръв. Намира се до бензиностанцията на ВР. В Ставрос има два рибарски магазина, би трябвало да има и стръв. Ако не ги знаеш - на влизане в града в дясно от пътя, веднага след супермаркета на Маринопулос. Пред магазина се веят едни знамена на Шимано, така че няма как да го подминеш. Другият магазин е на самото пристанище.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Та.....в четвъртък късно вечерта пристигнахме в Ставрос на кея и бяхме до неделя .Не мога да се похваля с кой знае какво , но пък беше в пъти по добре от предишния път когато бях на Керамоти .Редки ,трудни , но за сметка на това разнообразни риби - церула (дъно и плувка) ,кефал (плувка) ,сафрид (плувка и чепаре) , змиорка (дъно) ,скорпид (дъно) , дракон (дъно и чепаре) - всичко на парче от риба. Хванах и няколко ската ....

Изображение

добре де - скатченца ...

Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от КИРО »

emo vasilev написа:............ Хванах и няколко ската ...добре де - скатченца ...
Браво бре,ти откога почна вместо винкел,риби да хващаш ??? :shock:
Ама ти се радвам де - бързо напредваш.Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от deko_75 »

Колега кажи за сафрида дребен ли е през деня или ноща калве,
имашели други колеги
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Кире ,винкели да имаше щяхме да ги хванем , ма то риба ...Много тегав риболов беше ,но да се надявам че следващия път ще е по добре !
Деко , сафрида е среден и дребен от кокалитата няма и помен - щели да дойдат за великден ,така казаха местните .
Иначе през нощта на плувка излиза кога повече , кога по малко , през деня не видях някой да вади.Сутрин ама много рано на чепаре също излиза по някой ама пак тегава работа .Последния ден от 3.30 през нощта до към 10 сутринта само на чепаре имах около 15 сафрида . Имаше доста народ - и наши ,и гърци. В петък дойдоха колеги от Петрич и Сандански по инфо за големи скумрии - след кратка проба и консултация с нас дърпаха към Трипити и Неа Перамос.
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от nikolas3 »

Отлива на Йерисо, Трипити, Уранополи беше над 40 см и петък и събота мъгла с отвратилно налягане. Тегав спинингов риболов. И много мрежи близо до брега.
IMG_20160402_071707.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от deko_75 »

Мерси Емо за перфекния отговор
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Има ли някакви вести от Ставрото , тая седмица пропускам ма следващата мисля да отскоча ......
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”