Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

smel1968 написа:Аааа примамките на Живака и Влади----и аз много съм доволен от тях.
Е какъв бургаски спинингист ще съм ако ги нямам в кутията. :D .Красиви са че и хващат
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

smel1968 написа:Аааа примамките на Живака и Влади----и аз много съм доволен от тях.
Колега едрите лавраци и двата удъра от маятико са на Йерисо в моментите когато там ставаше за риболов.Иначе през повечето време киснахме на Трипити щот от другата страна не можех да стоя прав
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от smel1968 »

Аматьора Бс написа:
smel1968 написа:Аааа примамките на Живака и Влади----и аз много съм доволен от тях.
Колега едрите лавраци и двата удъра от маятико са на Йерисо в моментите когато там ставаше за риболов.Иначе през повечето време киснахме на Трипити щот от другата страна не можех да стоя прав

Никога не съм ходил по ръкавите-обикалям Самотраки/с лодка/ и от Игуменица-Астакос-Палерос,Актио - Левкада и Албания.
Все се каня да се разходя по вашите места,но като не познаваш района за риболов-ще съм като турист там.Може с Живко/Бургаския/ да го накарам да отидем ---но и той ходи по моите места.Ще видим на есен...Сега си ловя в нашто море Хариб,сафрид-и чакам и наште зъбати да се появят.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Уф.То това беше отговор за Владорадо ама по погрешка съм цитирал теб.Иначе Живака заедно с Владо и нашият общ приятел Ицо си настояват на Лефкада.
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

Благодаря колега за отговора. За сега ще оставя въдиците на страна пък на есен, живот и здраве пак. Успех на всички колеги и слука !
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от debsi »

Здравейте,

Бях много набързо до Гърция по работа, но все пак намерих време за да хвърля въдиците. На кея на Йерисо има заргани повече от водата но кълват само в зверската жега сутрин и вечер много по-малко. В самия кей са по-малки отзад на скалите много прилични заргани взимат на морския червей и на парче от зарган или гаврос, но са доста навътре нямам идея защо повечето ми удари бяха на по 40 метра от брега даже сложиш 20 грама бомбарда и на всяко замятане мислех че ще строша мача. От сигурно 80 замятания 50+ риби и още 20 изпуснати сигурно от неумение :). Другото интересно на кея от страната на плажа на плиткото на дъно (не разбрах монтажа точно) Една Българка от ромски произход на едни червей дебели колкото човешки пръст много гнусни смаза ципурите като говоря за риби по кило и нагоре за двата часа които я гледах хвана поне 10 и гърците от малкия кей я гледаха тъжно. Това е като цяло от по-елитните риби не видях да се хващат, но не съм седял през нощта.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Дебси гнусния червей е мида.Аз също пробвах нан нея щото нямаше американо на бензиностанцията в Неа Рода
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от odisei71 »

Тази мида по всяка вероятност е солина,но най добрата стръв за ципура е цуцуна-дебел червей.
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от debsi »

Ами аз я питах каква е тази стръв и тя каза "Чочони" или поне аз така чух иначе изглеждаха червей по 8-10 см дебели колкото пръст и тя си режеше парчета от тях.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Е значи може и да бъркам.Просто само в Неа Рода съм намирал стръв и тя беше червея американо и тази мида.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

Пичове, стига сте ги дъвкали тия червеи! Отварям темата да оплакна окото с някоя риба и... глисти... :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Еми Майсторе все пак не сме в спиниг форум и стръвта се коментира.Щото сутрин и вечер мааме със спинарките ама по обед си иска месце за да е излета на 100 процента.При 6 еврака дозата е хубаво да се знае кое се котира на даденото място
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Станимир Бегов »

Ето http://www.gofishingbg.com/t43-topic ципурата си мре за тоя червей. На Порто Лагос е 1 евро парчето и в Комотини също.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от G.Petkov »

Линка на Станимир иска парола за влизане, поне от мен,
Но съм сигурен, че дебелите червеи ги наричат цуцуни.




Майсторе,

То хората ловят марлини на стръв,
Пък ти ни критикуваш за едни прости глисти ! :D

Ами и аз ловя на акровати !
Ко да правя ! :wink:
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от баш_майстора »

Жоре,
Смятам добре знаеш, нямам нищо против който и да било от видовете риболов. Издразних се на това, че ако върнеш две страници назад в темата се коментира само тоя глис - глис ли е и от кое магазинче може да се купи. Се пак темата е за риболов, а не за глистолов! Темата стана нещо като темата за риболов по река Искър, дето двама-трима пича през ден се подпитват "аз мисля да ходя утре - ти ще ходиш ли - ми не можах да ида..." и няма една хваната риба за две години назад. Така или иначе спрях да я следя, така че се чувствайте свободни да си мерите глистите! ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”