Риболов в Гърция през зимата от брега

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от niki_volley »

Здр. колеги реших да отворя тази тема за риболов в Гърция през зимата от брега в района на Порто лагос,Александропулис,Керамути и близките селца и градове,защото предполагам,че ще има много колеги като мен,които ако има някой топъл ден през зимните месеци ще решят да отскочат до Гърция за ден,два да се разтоварят с риболов,ако има някой който да го е практикувал предишни години,моля да даде някаква информация какви риби излизат ,октоподи,калмари.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
playback
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 12:39 pm

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от playback »

Хубава тема Браво !

Март месец ходих на Неа перамос - имам приятел харпунджия, който влиза да разгледа какво има под водата и каза че е доста пусто, почти никаква риба не се мяркала - гмурка се в ляво от Неа Ираклица.

Незнам дали по буните и пристанищата няма да е по-различно. :?:
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от niki_volley »

Според мен рибата би трябвало да се групира като застуди и все си мисля и се надявам да се хващат поне кефали от по дълбоките кейове на пристанищата,но това са само мои предположения
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от Efimov »

Тъкмо се връщам от гръцко. За малкото време което ми беше отпуснато за риболов- само 2 часа докато другите се разкарваха из Кавала, с брат ми си спретнахме едно състезание. На голяма дълбочина около 10м със почти всяко замятане удряше морски костур и се получи динамичен риболов. Докато потъваше стръвта в движение клъвна и един зарган и ако бях намалил дълбочината най-вероятно щеше да има още, но не ми се занимаваше с тях. Стъвта беше пилешко. Техника на плувка, но ако бях направил едно леко дънце ми се струва че щеше да има по-голям ефект. Като казвам леко имам предвид 20 грама олово, последвано от две куки 12номер и този монтаж се влачи по дъното, като не се търси дистанция. Колегите гърци които хващаха с тежки олова на дъно и търсиха дистанция имаха нулев резултат. Кефала също беше доста активен. Една българска група си ги скубеше доволно, но на 5 метра място се бяха събрали 10 човека и захранваха доста често. Информацията се отнася за пристанището на Кавала или по-точно срещу него, на 500 метра преди бит пазара. На плажа се виждаха доста рибари, но за там не мога да дам инфо тъй като бързахме за веселата част.
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от deko_75 »

е нали на кавала е било забранено да се лови или всички колеги си траикат :(
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от Efimov »

deko_75 написа:е нали на кавала е било забранено да се лови или всички колеги си траикат :(
И аз имах такава информация и действително на някои места гонят българите, но гърците си ловят. Колкото и пъти да съм ходил с групи винаги съм виждал рибари. За вчера идеята беше да се разходим из Кавала и да хващаме на Керамоти или Агиазма, но просто така се случи. Колегите си трайкат защото понякога наистина става пренаселено, а някои българи нямат елементарно възпитание. На няколко пъти на пункта като се прибирам и си говоря с граничните полицаи са ми казвали, че гърците могат да забранят всички пристанища за риболов, дано не се стига до тази мярка. Просто е боклука в кошчето.
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от niki_volley »

здр колега кефалите какви размери бяха,въдици,монтаж,стръв- благодаря предварително
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от Efimov »

Както съм писал по-горе аз кефали не съм хващал, но наблюдавах колегите- някои хващаха на подвижна, други на стационарна, стръв парче рибка- предполагам сардела. Бяха много на гъсто и не съм се бутал да им преча. Рибите бяха мерни-300-400гр, но си иска захранка иначе като мен морски костурчета.
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от deko_75 »

Кавала е едно от най дашните места през зимата,водата е малко по топла и се сабират рибите там.Е МИ ДАГИ ПОЧВАМЕ ХА ХА :D
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от niki_volley »

здр. колеги
07.12.2013 Порто лагос на кея улова ми е три кефала около 500гр и 5 спароса на пилешко месо
pepericos
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 5:34 pm

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от pepericos »

Вчера на Халкидики две перки и две попчета.Привечер се изместих на лимана /в Пиргидика/за калмари.Докато дърпах каламариерата няколко дорада я подгониха.Не е обичайно по това време на годината тук да има дорадо.На всичкото отгоре и се здрачаваше,а дорадото гони само денем.Нагласих си стръв за днес ,но заваля и всичко свърши.На изкуствена примамка ,шанса да се хване дорадо е почти нулев,но иначе гони.Приготвих сардела,и утре ако се оправи времето ще пробвам.Номера е да ги примамя с воблер и след това хвърлям сарделата.Когато обикаля дорадо,всичко се крие все едно ,че има делфин или фоки.
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от niki_volley »

здр. колеги мисля в неделя да отида на Марония или Александропулис,някой ако е ходил да ми даде някакво инфо,че никога не съм ходил и на двете места -Благодаря предварително
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от niki_volley »

здр колеги след като никой не ми помогна с инфо за Александрополис и Марония
на 15.12.2013год. отново се пуснах на Порто Лагос ,но имаше поледици и закъснях пристигнах към 8.00 часа и резултатът ми един лефер и един лаврак около 500,600гр.на воблери , един калмар и един октопод на оранжева калмарета.
Срещнах последните Гърци които вече си тръгваха бяха хванали 7-8 хубави лаврака около 1 -1.5 кг,но разбрах че отивали да хващат още по тъмно 5 часа сутринта
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от niki_volley »

Колеги Весело посрещане на Новата година! :drinkers:

и ако някой отдели малко време за риболов по Нова Година да напише два реда
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Риболов в Гърция през зимата от брега

Мнение от odisei71 »

ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ,БЕЗБРОЙ ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ , ХИЛЯДИ СБЪДНАТИ МЕЧТИ И ОЩЕ ПОВЕЧЕ НОВИ!!!
ИЗЖИВЕЙТЕ ГОДИНАТА С РАДОСТ,ИСТИНСКА ЛЮБОВ И МНОГО ПРОФЕСИОНАЛНИ УСПЕХИ!НЕКА ВСЕКИ СЕ ОПИТА ДА СТАНЕ ПО-ДОБЪР!
ДА Е МИРНА И ЧЕСТИТА НОВАТА 2014-та ГОДИНА!!!
__________________много лавраци и......т.н
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”