Воблери за Гърция?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Vid »

Efimov написа:Материята наистина е сложна, освен различните видове примамки, съответно има и различна постройка на линията. Един колега по нагоре намекна малко. Може ли по-знаещите и можещите да ни насочат къде да четем или направо да го обсъдим тук.
Я също искам това кое казва колегата по горе.
Все мнения в таа тема са пълен бълкоч, освен мнението на fixxer.....
Аз също съм дилетант в то риболов, въпреки, че имам някой и друг успех с лавраци или октоподи :lol: , но искам да науча повече, което е свързано с успешни бъдещи излети....
Айде колеги, не се срамувайте, тук има много такива кои ловят успешно..., и не споменавайте места, само техники и такъми....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от spectrum »

Колега подкрепям те с две ръце за начинанието... за съжаление не мога да помогна защото съм много бос по темата, но я следя с голям интерес... :o
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от nikolas3 »

За воблерите и избора им темата ще стане необятна. Всеки, който е хванал нещо на някой модел си го защитава и препоръчва/особено продавачите и вносителите, при които нещата загрубяват в тая посока/. А и малко имат куража при кълване да сменят примамката, че да пробват и други схеми...
Общо взето препоръчаното от колегите е вярно и доказано.
За мен/от 7 г. поръкомахвам надолу с верни другари/ : когато рибата е на твоето място кълве на всичко! Проблема почва , когато рибата е трудна и с прийоми от висшия пилотаж пробваш да я вдигнеш.....
Общо взето над 10 см и 15 гр издължени воблери немного дълбоко газещи../марки, модели,цветове и извращения бол/ Фен съм на железата.
Само дето не стана въпрос за гегата. Ах, тази гега. Препоръчвам между 2,10 и 2,50 м с акция между 10-60 /може и с малко поорязване/12-50,15-50 и т.н./. Спорове няма да водя!
За плетеняка и другото съм съгласен горе долу. И нанофила е успешен за по-далечни замятания/ако не ходиш много и можеш да си го позволиш, че разхода му е.../. Флуорокарбон долу на линията 0,45 от 70 см-1,50м.
И майката му е ходене!
Приятелски съвет: не ставайте фенове на марки и вериги. Доставяйте си кефа на всяко място и цена и се наслаждавайте на прекрасната природа на тези хубави морета.
Слуката ще дойде.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от radoadvokat »

nikolas3 написа:За воблерите и избора им темата ще стане необятна. Всеки, който е хванал нещо на някой модел си го защитава и препоръчва/особено продавачите и вносителите, при които нещата загрубяват в тая посока/. А и малко имат куража при кълване да сменят примамката, че да пробват и други схеми...
Общо взето препоръчаното от колегите е вярно и доказано.
За мен/от 7 г. поръкомахвам надолу с верни другари/ : когато рибата е на твоето място кълве на всичко! Проблема почва , когато рибата е трудна и с прийоми от висшия пилотаж пробваш да я вдигнеш.....
Общо взето над 10 см и 15 гр издължени воблери немного дълбоко газещи../марки, модели,цветове и извращения бол/ Фен съм на железата.
Само дето не стана въпрос за гегата. Ах, тази гега. Препоръчвам между 2,10 и 2,50 м с акция между 10-60 /може и с малко поорязване/12-50,15-50 и т.н./. Спорове няма да водя!
За плетеняка и другото съм съгласен горе долу. И нанофила е успешен за по-далечни замятания/ако не ходиш много и можеш да си го позволиш, че разхода му е.../. Флуорокарбон долу на линията 0,45 от 70 см-1,50м.
И майката му е ходене!
Приятелски съвет: не ставайте фенове на марки и вериги. Доставяйте си кефа на всяко място и цена и се наслаждавайте на прекрасната природа на тези хубави морета.
Слуката ще дойде.
:smt041 :smt041 :smt041 Чудесен отговор, нищо излишно!!! Поздравления!!!
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Efimov »

Някой може ли да даде предложение за възли: плетеняк-флурокарбон и флурокрабон-примамка, солид ринг, вирбел или на кой както му завършва линията.
Straight
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Май 01, 2010 11:07 am
Местоположение: Бургас

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Straight »

Efimov написа:Някой може ли да даде предложение за възли: плетеняк-флурокарбон и флурокрабон-примамка, солид ринг, вирбел или на кой както му завършва линията.
плетеняк-флурокарбон
най-добрият избор и най-здравият възможен - http://www.youtube.com/watch?v=0xZjRw_BhXU" onclick="window.open(this.href);return false;
препоръчвам поне 5-6 тренировки на сухо понеже не е лесен възел
Огромните предимства на този възел са три:
1. 100% от здравината на по слабото от двете влакна което го няма при никой друг възел(макс стигат до 90-95%)
2.това е най-изчистеният възел, най тънък. минава най лесно през водачите и при на равни други условия лети най далече примамката
3.понеже тука няма прегъване на флурокарбона веднъж вързан остава на 100% без никакво отсблаване на възела. всички други възли имат прегъване на влакното и всяко следващо замятане го затяга все повече и в крайна сметка го отслабва. рано или късно плетеняка прерязва флуорокарбона. затова и другите възли трябва на определен интервал да се превързват.

ако не можеш да го научиш
http://www.stripersonline.com/a/albertos-knot" onclick="window.open(this.href);return false;

флурокрабон-примамка, солид ринг, вирбел
този поне е лесен и много здрав, (това е по добрият и по здравият избор на реално почти един и същи възел)
http://www.animatedknots.com/sandiegoja ... dknots.com" onclick="window.open(this.href);return false;

това е малко по слабият вариянт на горния линк но пак върши много добра работа
http://www.animatedknots.com/improvedcl ... dknots.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Efimov »

Благодаря много колега. Поразрових се малко и на други места го хвалят този възел между флуро и плетеняк. Относно флурото и примамката се спрях на първия от това клипче http://www.youtube.com/watch?v=54N-K1fCw6w" onclick="window.open(this.href);return false; Тези които си посочил ги знам и ги ползвам с монофил, но при флурокарбона, поне при мен не се получават така както искам, но определено ще има още опити.
vandu
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 11:22 pm
Обратна връзка:

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от vandu »

Да посъживя малко темата.
След месец ще бъда по гръцко. Взех си малко воблери и силиконки, но май не проучих много добре нещата за воблерите. Взех си няколко за 1,5-2 м. за риболов от брега и сега си мисля че няма да ми вършат работа. По принцип в този район морето на 3-4 метра от брега става дълбоко и затова се подведох, но като разгледах повечето теми за Гърция воблерите с които ловят за плиткогазещи до 1 м.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от smel1968 »

На буните ще ти вършат работа.Иначе 0.5--0.8 --1 метър за плажове и по устия на реките.Вземи си и някой попър около 13-15 см.---ще ти трябва.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Аматьора Бс »

Току що се връщам от Тасос.Най-резултатен беше Дайва Шорелайн Шайнър в цвят сребрист с червен гръб.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от lozzy.68 »

Браво,градски, от това по точ....... !!! :drinkers:
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Станимир Бегов »

Аматьора Бс написа:Току що се връщам от Тасос.Най-резултатен беше Дайва Шорелайн Шайнър в цвят сребрист с червен гръб.
Червен гръб или червена глава? Снимай воблера ако можеш ,че не съм виждал такъв.
A_Mitov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 4:28 pm

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от A_Mitov »

Колега какви риби излизаха на Тасос?
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Аматьора Бс »

Ето това е воблера
20170515_190641.jpg
20170515_190620.jpg
Корема също е червен.
На Тасос ври от кокали и зарган от среден до не съм виждал такива :fishing6:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”