Воблери за Гърция?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Воблери за Гърция?

Мнение от kaleeff »

Здравейте колеги,

Предстои ми Юни месец да съм екскурзиянт по гръцко. Ще бъдем някъде на средния ръкав. Та въпроса ми е свързан с примамките. Колко точно е голяма разликата между морските и сладководните воблери. Разполагам с комплект Басдрийм и Овнер, но са дълбокогазещи и ги ползвам за влачене обикновено. Та дали мога да ползвам някои от тях за риболов от брега и с каяк в морето? За тва иде реч...

Изображение

В магазините дето се продават пише, че басовете стават и за лаврак лефер и т.н. Но дали наистина е така?

Имам и няколко рапали.

Изображение

Тея в дясната колона на скоро ги заприходих от колега от форума. Те са си морско изпълнение. Та освен защитата от солена вода имат ли други ограничения?
Фен-клуб Таранка!
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от svetlio80tm »

Аз не съм ходил, но доколкото съм чел по форумите и гледал репортажи по Хоби ТВ, мисля, че тези няма да ти свършат работа за риболов от брега на морето. За влачене с каяк може би. Иначе ти трябват воблери с малка лопатка, или почти без такава- може да погледнеш тези на IMA- сериите Sasuke и Hound за лефер, Seaspin Momoti- по- големите към 18- 20 см за лефер, Duel Adagio- 85 и 105 мм за лаврак, Bassday и на други марки има успешни воблери. Това са повърхностни примамки, които газят до метър, с малки лопатки и тежести вътре за по- голям кастинг. :D
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от fixxer »

Тези воблери няма да ти свършат работа за риболов от брега. Колегата също не е прав за размерите. Също така зависи и в коя част на Гърция ще ходиш и по кое време.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от kaleeff »

fixxer написа:Тези воблери няма да ти свършат работа за риболов от брега. Колегата също не е прав за размерите. Също така зависи и в коя част на Гърция ще ходиш и по кое време.
Казал съм но мерси все пак. :lol:
Юни месец да съм екскурзиянт по гръцко. Ще бъдем някъде на средния ръкав.
Значи ще наблягаме на узаки и сиртаки... :rolleyes:
Фен-клуб Таранка!
starsky
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 9:47 am

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от starsky »

Включвам се към въпроса на колегата, моля fixxer дай насоки и примери, може и от магазина на сайта, какви примамки (воблери) да си заприходим, за да си направим кефа на гръцкото море.
Аз също ще бъда на средния ръкав (Ситония) на Халкидики в края на юни.
Поздрави и благодарности.
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от spectrum »

Колеги и аз цяло лято ще се подвизавам на Ситония и тази тема ще ми бъде страшно полезна... , така че ще попивам всякаква информация като гъба и ще съм много благодарен на колегите с повече опит...!!!
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от kaleeff »

Ето тема от другия форум другари:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=59632" onclick="window.open(this.href);return false;

И една статия.

http://www.ribibg.com/index.php?p=get_a ... cle_id=216" onclick="window.open(this.href);return false;

Тъпото е че един воблер за морски риболов е 30-40 лева. Та това е проблема на заприходяването. А с 1-2 не се минава... :lol:
Фен-клуб Таранка!
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от bananaman »

колега от много четене съм си извадил няколко фирми .. моля знаещите колеги да подскажат кога да ги използваме , местата всеки сам трябва да си намери :mrgreen: :mrgreen:

1.Rapala Max Rap

2. Lucky Craft Flash Minnow

3.Daiwa Shoreline Shiner

4.Megabass X

5.Duel Adagio

поздрави !!!
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
Аватар
dido ov4arica
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Фев 12, 2014 10:06 am

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от dido ov4arica »

За мен на това място трябва да се ползват тежки 20-25гр. плиткогазещи със сини и розови отенъци и цветове.
Работят добре Марияр,Зури,Дуел и общо взето всички Японски марки.
Майката му е да се сменят на 15-20 замятания и да се лови насмрачаване и вечер па пълен мра
Ако може на осветено пристанище е най-добре.
Аватар
hasinto
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Авг 06, 2011 1:07 pm
Местоположение: София

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от hasinto »

След известно време опити и наблюдение, без хваната сериозна риба , поради което не пускам и репортажи , моето мнение е следното :
Воблери - 20-30бр. Размери от 0,10 м. до колкото може да ти хвърля нормално пръчката . Кастмастери поне около 10 бр. Тегло съобразно пръта . Силикони само приличащи на пясъчна змиорка- много добри са тези на SG.Има и по евтини . Джиг с пилкери...,нещо много работещо , особенно от яхта,лодка и любимото ми каяка! Отново тежеста им е съобразена с пръта и макарата . Влакно , японски плетеняк за около 40-80 лв., спрямо шпулата.За интензивен спининг или джигинг. Трудно с една постройка би ударил и двата риболова..
Макара, зависимост от въдицата,голям драг, солено и дуракоустойчива.Моите са нисък към среден клас . Ъпгрейтнати , ще вадят това , за което мятам . Примамки- големото Бонго ! Там отиват адски пари . За начало си вземи 5 воблера , морски , за лефер,лаврак,паламуд или туна. Инвестирай около 100-150 лева във воблери . Лъжици,кастмастери,блесни и други железа поне 20-30 бр. Чепарета си поръчай от Варна- пъфин , пилкери вземи от риболовен свят , куки за пилкери поръчай да ти наплетят, пилкери 5-10 , силикони- кептан Хук ! Флуорокарбон на метър от плетеняка , научи най-здравите и компактни възли , вирбели и карабини вземи само за солена вода . Общо , можеш да се тестваш с около 200 лв., еднократно или да скочиш направо в играта с около 800-1000лв . , за една добра въдица спрямо всяка стойностна инвестиция . Мен ме кефи и даже не знам колко съм вкарал вече... Но кеф цена няма ! И някой ден...., ще дойде и кефа от всичко това.
Това е моя риболов и за мен това е кефа . Но всеки си избира .
Дано съм ти бил полезен .
Преди да се метнеш в покупките , изчети всичко изписано във форумите !Купувай и от форумите , запазени неща, връщай безцеремонно некачествени вещи .
Желая , много кеф и все големи ...
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Тедо »

за съжаление изкуствените примамки често не са ефикасни, а "дзверовете" искат мЕсо... Може би най-удачно е да си хванеш зарган и да го закачиш на куката с една яка въдица...
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от fixxer »

starsky написа:Включвам се към въпроса на колегата, моля fixxer дай насоки и примери, може и от магазина на сайта, какви примамки (воблери) да си заприходим, за да си направим кефа на гръцкото море.
Аз също ще бъда на средния ръкав (Ситония) на Халкидики в края на юни.
Поздрави и благодарности.
Материята е доста сложна :) Аз от една година съм вманиачен на тема морски риболов в Гърция. Ще ти кажа, че всеки един воблер си има неговия момент. Maria-та се е доказала, Max-rap-овете също. Както е споменал колегата, Shoreline shiner, Lucky craft и някои Duel също са доста успешни. Аз бих добавил и Shimano и Bassday, но както казах - всеки воблер има момента си. Имам доста попадения и на евтини воблери на Йокозуна риоши и Спро. За плетено влакно безапелационно ще излъча Momoi (Ryujin) като адския победител. Нямам нито едно хвърляне, което да е довело до възли, бради и прочие. Ползвам и 4 нижково 0.35 YKG за shore jigging, но не съм доволен, защото определено иска стегнатост при навиването, иначе летят възли, а със тях и водачи (представи си го със 100 грамов пилкер). Флуоро-карбон използвам на Duel и Seaguar, като съм доволен и от двата. Тази година ще изпробвам и Momoi флуоро карбона. Пилкерите определено са задължителна примамка. Аз ловя с M&W, Williamson Gyro Jig, имам 1-2 abu garcia и повечето от тези на Velvet. Куките, които ползвам за тях са Gamakatsu Assist. Та така... примамки много, влакна много, акъли много :)
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
power_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 5:32 pm

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от power_fish »

обърни сериозно внимание нза Гърция на специалните морски серии на Alcedo и Bomber. Изпитани са за Гърция и са най-работещите там.
http://www.fishstarbg.com" onclick="window.open(this.href);return false;
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от zazturbo »

Тази тема май не е на мястото си.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Воблери за Гърция?

Мнение от Efimov »

Материята наистина е сложна, освен различните видове примамки, съответно има и различна постройка на линията. Един колега по нагоре намекна малко. Може ли по-знаещите и можещите да ни насочат къде да четем или направо да го обсъдим тук. Каква линия да си направим за спининг и каква за shore jigging- каква е разликата при плетените влакна.Предполагам че едната линия изисква по тънко, а другата по-дебело влакно. Сашо спомена горе, че за спининг използва 8 нишково, а за джигинг 4нишково-защо. Винаги ли след плетеното влакно следва флурокарбон или има случай когато е необходимо метален повод, или по-дебел плетеняк или нещо друго. Завършека на линията с карабинка или солид ринг да бъде. Асист куките при джиговете-фабрично направени или ние да си ги връзваме. Относно примамките съм направил идна извадка кои действат в гръцко. Файла е около 30 странички за сега- това означава 30 различни вида примамки-воблери, блесни. силикони, джигове. Само ми кажете как и ще го кача, за да може да го дообогатим.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”